TERVIS


PSÜHHOLOOGILINE NÕUSTAMINE

Pallase koostööpartneriks psühholoogilise nõustamise teenuse pakkumiseks on Katriito Kliinik.

Kõrgem Kunstikool Pallas pakub töötajatele ja üliõpilastele võimalust tasuta psühholoogiliseks nõustamiseks – üks tasuta nõustamissessioon kalendriaastas (1 h/sessioon). Kui on vaja rohkem kohtumisi psühholoogiga, siis Katriito informeerib Pallase personalijuhti selle vajadusest.
Psühholoogiline nõustamine on anonüümne ja seda ei registreerita haigusloos. Arve nõustamise eest tuleb otse kõrgkoolile, nõustatav midagi tasuma ei pea.
Nõustamise kokku leppimiseks tuleb pöörduda otse Katriito Kliiniku poole ning märkida ära töötamine/õppimine Pallases. Kontaktid leiad siit.

 

Kui tunned, et oled kriisis ning tegemist on pakilise murega, siis helista:

Tartu Ülikooli Kliinikumi Psühhiaatriakliiniku valvearst (Raja 31, Tartu) – infotelefon 731 8889, valvearsti vastuvõtt 24h

Emotsionaalse toe ja hingehoiu telefon – tel 116 123 (Nõustajad pakuvad emotsionaalset tuge iga päev kell 10–24; hingehoidjad on samal liinil kättesaadavad kell 16–24)

Psühholoogiline kriisinõustamine eluliin.ee – tel 6558 088 (eesti keel) (avatud kl 19- 07); tel 655 5688 (vene keel) (avatud kl 19-07)

Ohvriabi kriisitelefon –  tel 116 006 – kui oled langenud kuriteo ohvriks või oled kogenud vägivalda, hoolimatust või halba kohtlemist. Kriisinõustamine 24/7 vene, inglise ja eesti keeles.

Kiirabi – 112 (24h) (kui vajad kiireloomulist abi, elu päästmist (õnnetusjuhtum, kohene suitsiidiplaan, muul viisil oht elule või tervisele)

 

Veebi teel pakuvad psühholoogilist tuge:

Peaasi.ee
Kirja teel saab kogenud nõustajatelt nõu küsida olukorras, kus on tekkinud vaimse tervisega seotud küsimus või mure. Vaimse tervise infoportaalist on võimalik küsida vaimse tervise alase abi võimaluste kohta e-kirja teel kliiniliselt töötavalt spetsialistilt: https://noustamine.peaasi.ee/kysi-noustajalt

Lahendus.net
Anonüümne psühholoogiline nõustamine kirja teel ning kirjutada võivad kõik sõltumata vanusest, soost või mure suurusest.Lahendus.net ei tegele teraapia ega psüühikahäirete raviga, vaid püüab inimest toetada ja aidata tal oma probleemi analüüsida. Vajadusel abistab Lahendus.neti nõustaja kirjutajal leida sobivat kohta, kuhu oma murega pöörduda.

www.palunabi.ee/et/emotsionaalne-tugi
Veebinõustamine – tugi igapäevamuredega toimetulekul. Nõustajad on valmis vestlema telefonil (116 123), chat’i või videosilla vahendusel.

 

Samuti on võimalik pöörduda:

Tartu Nõustamis- ja Kriisiabikeskussesse (Vaksali 14, II korrus) tel 742 7555 või 5551 7427, tnk.tartu.ee

Perearsti nõuandeliin 1220 jagab üldist terviseinfot.

Perearst annab terviseinfot ja kirjutab välja/pikendab retseptiravimeid, kirjutab saatekirju ning saab samuti suunata vajadusel psüüholoogilisele nõustamisele.

 
Psühholoogilise nõustamise teenust pakuvad ka järgmised Tartu erakliinikud:

Ambromed psühhiaatriakliinik (Lai 28, telefon 745 1175, www.ambromed.ee)

E.G.U. Erapraksis (Kivi 23, telefon 550 0355, eguerapraksis.ee)

AJK Kliinik (Teguri 37B, telefon 5749 3960, www.ajk-kliinik.ee)

OÜ Jaanson & Lääne (Puusepa 3, 517 7222, www.jl.ee)

ProVida Kliinik (Riia 128/1, 5912 7991, www.provida.ee)

Eesti Pereteraapia Keskus (Riia 15b, pereteraapiakeskus.ee)

 


KOROONAINFO

TERVISEAMETI KKK KOROONA KOHTA

Et õppetöö Pallases saaks kulgeda ohutult, tõhusalt ja jätkuda kontaktõppena koolis, siis palume järgida nii üliõpilastel kui õppejõududel järgmisi reegleid:

  • Kooli tulen ja auditoorses õppetöös osalen ainult tervena, halva enesetunde või viirusekahtluse korral jään koju.
  • Viirusele viitavate sümptomite puhul võtan ühendust oma perearstiga ja vajadusel läbin COVID-19 viiruse testi. Haigena ravin ennast, mitte ei õpi ega tööta!
  • Haigestumise korral COVID-19 viirusesse teavitan koheselt osakonnajuhatajat, et oleks võimalik vältida viiruse edasist levikut koolis.

 

Lehekülge on muudetud 20.09.2024