RAAMATU­KOGU

Väljastpoolt Pallast ja Tartu Kunstikooli tulevatel isikutel palume teatada oma tulekust raamatukoguhoidjale ette e-postiga janika.press@pallasart.ee või telefoni teel 730 9828.

Avatud: E – N kl 9 – 17, R kl 9-16.30
Lõuna: 13.00 – 13.30

Suletud: jõuluvaheajal, suvevaheajal, riigipühadel, iga kuu viimasel reedel ning infotundide ja ürituste ajal.

 


Kõrgema Kunstikooli Pallas (Pallas) ja Tartu Kunstikooli (TK) raamatukogu ehk lühidalt Pallase raamatukogu on kaasaegne kunsti valdkonna raamatukogu. Kogu sisaldab eelkõige kahe kooli õppekavadest lähtuvalt kunsti, sh disaini- ja restaureerimise– / konserveerimisealast kirjandust ning erialast võõrkeelset perioodikat. Erialaosakondadest ja õppesuundadest tulenevalt moodustavad suure osas kogust kujutava kunsti, fotograafia, meedia- ja reklaamikunsti, tekstiili- ja moekunsti, mööbli ja interjööri, maali ja maalingute, skulptuuri ja nahadisaini, raamatu kujunduse ning kunsti valdkonna teooriaga seotud teavikud.

Paljud raamatukogu teavikutest on inglisekeelsed ja ühes eksemplaris, kuid õppekirjandus on suuremas eksemplaarsuses. Lisaks kuuluvad kogusse valdkonnaga seotud digitaalsed materjalid. Unikaalse osa teavikutest moodustavad lõputööde portfooliod ja erialased õppemetoodilised materjalid. 

Raamatukogus on õdus õppekeskkond 16 lugeja- ja 4 arvutitöökohaga lugemissaalis ja kümnekohalise grupitööruumiga ning fondiruumiga. Lisaks toimuvad raamatukogus lugejatele koolitus- ja infotunnid, näitused, loengud ning temaatilised üritused. Püstijalu ürituste puhul mahub raamatukokku maksimaalselt 50 inimest.

Pallase raamatukogu kuulub ühe asutajaliikmena Eesti Kunstiraamatukogude Ühingusse (EKRÜ) ja on aktiivses koostöös kõigi Eesti ning valikuliselt välismaiste kunstiraamatukogudega. EKRÜ ja kõrgkoolide raamatukogude vahel toimub raamatukogudevaheline e RVL teenus.

 

Välisajakirjade ja  artiklite tutvustused Pallase töötajate poolt. Püüame leida erinevatest kunstivaldkondadest ja restaureerimisest Pallase raamatukokku tellitud ajakirjadest või nende artiklitest huvipakkuvamaid artikleid, mis võiksid laiemalt pallaslasi köita. 

UUS! AJAKIRJADE JA ARTIKLITE TUTVUSTUSED

 

Erialaosakondade ja õppesuundade spetsiifikast tulenevalt on kogus fotograafia, meedia- ja reklaamikunsti, tekstiili- ja moekunsti, mööbli ja interjööri, maali ja maalingute, skulptuuri ja nahadisaini ning üldkunstiainetealane kirjandus.

KOGU SISALDAB LIGI

18 623

TEAVIKUT

igal aastal lisandub keskmiselt 40 nimetust erialaseid professio­naalidele suunatud ajakirju.

 

Raamatukogu teavikute kirjed on kättesaadavad elektroonilises kataloogis ESTER.

Asukoht Tolstoi 4, Tartu 50106 

Postiaadress Tähe 38b, Tartu 50103 

Pikendamine raamatukogu@pallasart.ee 

 
RAAMATUKOGU JUHATAJA

Edith Hermann 
edith.hermann@pallasart.ee
+372 730 9814 
+372 5661 2608 

 
RAAMATUKOGUHOIDJA

Janika Press 
janika.press@pallasart.ee
+372 730 9828