RAAMATU­KOGU

Väljaspoolt tulevatel külastajatel (st need, kes pole Pallase ja Tartu Kunstikooli õppurid või töötajad) palume teatada oma tulekust raamatukoguhoidjale ette e-postiga või telefoni teel.

Avatud: E – N kl 9 – 17, R kl 9-16.30
Lõuna: 13.00 – 13.30

Suletud: jõuluvaheajal, suvevaheajal, riigipühadel, iga kuu viimasel reedel ning infotundide ja ürituste ajal.

 


Kõrgema Kunstikooli Pallas (Pallas) ja Tartu Kunstikooli (TK) raamatukogu ehk lühidalt Pallase raamatukogu on kaasaegne kunsti valdkonna raamatukogu. Kogu sisaldab eelkõige kahe kooli õppekavadest lähtuvalt kunsti, sh disaini- ja  restaureerimise / konserveerimisealast kirjandust ning erialast võõrkeelset perioodikat. Erialaosakondadest ja õppesuundadest tulenevalt moodustavad suure osas kogust kujutava kunsti, fotograafia, meedia- ja reklaamikunsti, tekstiili- ja moekunsti, mööbli ja interjööri, maali ja maalingute, skulptuuri ja nahadisaini, raamatu kujunduse ning kunsti valdkonna teooriaga seotud teavikud. 

Enamus raamatukogu teavikutest on inglisekeelsed ja ühes eksemplaris. Lisaks kuuluvad kogusse valdkonnaga seotud digitaalsed materjalid. Unikaalse osa moodustavad lõputööde portfooliod ja erialased õppemetoodilised materjalid.  

Raamatukogus on õdus õppekeskkond 16 lugeja- ja 4 arvutitöökohaga lugemissaalis ja kümnekohalise grupitööruumiga ning  fondiruumiga. Lisaks toimuvad raamatukogus lugejatele koolitus- ja infotunnid, näitused, loengud ning temaatilised üritused. 

Pallase raamatukogu kuulub ühe asutajaliikmena Eesti Kunstiraamatukogude Ühingusse ja on aktiivses koostöös kõigi Eesti ja valikuliselt välismaiste kunstiraamatukogudega. EKRÜ raamatukogude vahel toimub teavikute vahetus ja raamatukogude vaheline e RVL teenus.  

Erialaosakondade ja õppesuundade spetsiifikast tulenevalt on kogus fotograafia, meedia- ja reklaamikunsti, tekstiili- ja moekunsti, mööbli ja interjööri, maali ja maalingute, skulptuuri ja nahadisaini ning üldkunstiainetealane kirjandus.

KOGU SISALDAB LIGI

18 623

TEAVIKUT

igal aastal lisandub keskmiselt 40 nimetust erialaseid professio­naalidele suunatud ajakirju.

 

Raamatukogu teavikute kirjed on kättesaadavad elektroonilises kataloogis ESTER.

Asukoht Tolstoi 4, Tartu 50106 

Postiaadress Tähe 38b, Tartu 50103 

Pikendamine raamatukogu@pallasart.ee 

 
RAAMATUKOGU JUHATAJA

Edith Hermann 
edith.hermann@pallasart.ee
+372 730 9814 
+372 5661 2608 

 
RAAMATUKOGUHOIDJA

Janika Press 
janika.press@pallasart.ee
+372 730 9828