MPT 2024 etendus toimub 6. juunil Tartus, Knorringu Aadlimajas! 

 

Veebruaris valiti konkursile laekunud tööde seast välja MPT 2024 etendusele pääsevad disainered. Disainereid aitas valida žürii, kuhu kuulusid: Aet Ollisaar, Madis Liplap, Jaanus Tepomees, Tanel Veenre, Liisa Kanemägi ja Kairi Lentsius.

Konkursi korras etendusele pääsenud disainerid:

Julia Burak
India Kiisler
Jana Hanikova
Olga Galińska
Mairo Seire
Liisi Kuusk

Valitud disaneritele lisanduvad etendusel Kõrgema Kunstikooli Pallas lõputööd:

Liisa Hanvere
Ülle Järv
Grete Maruste
Caroliina Ladva
Kirke Kirikall
Helen-Mary Vartšun
Eliise Järve

Osta pilet MPT 2024 etendusele siit.

 


 

Mood-Performance-Tants (MPT) on Eestis ainulaadne moeetendus, mis ühendab unikaalsel viisil moe, performance´i ja tantsu. MPT loob noortele moedisaineritele võimaluse omanäolisel platvormil oma rõiva- ja aksessuaaride loomingut esitleda ning toob selle publiku ette tõeliselt pilkupüüdva ja mängulise etendusena. Iga etendus on kordumatu, kus lavastaja ning lavameeskonna kujutlusvõime erakordse tulemuseni jõuab.

 

Mood-Performance-Tantsu sai alguse 1997. aastal Kõrgema Kunstikooli Pallas tekstiiliosakonna tudengite ja õppejõudude poolt. Jätkuvalt koosneb MPT moeetenduse korraldustiim Pallase õppejõududest ja erinevate osakondade üliõpilastest.

MPT on olnud hüppelauaks mitmele hiljem Eestis ja rahvusvaheliselt tuntud moeloojale. Näiteks 2021. aasta Kuldnõela nominent Triinu Pungits ning sama aasta Hõbenõela nominent Annika Kiidron alustasid oma teekonda just MPT-lt. Samuti on moeetendus seotud Kõrgema Kunstikooli Pallase lõputööde kaitsmisega, kus igal aastal esitlevad oma moeprojekte disainivaldkonna lõpetajad ning sealjuures külastab etendust ka Pallase lõputööde hindamiskomisjon.

Alates 2018. aastast on MPT Estonian Fashion Festivali programmi osa, mis koondab enda alla kolm Lõuna-Eesti moesündmust, sh OmaMood ning Antoniuse moeetendus.

 

 

Kontakt:

 

https://fashionfestival.ee/mood-performance-tants/

Kõrgem Kunstikool Pallas
Tekstiiliosakond
Mood-Performance-Tants
Tähe 38b
50103 Tartu

 

Mood-Perfomance-Tants 2024 etenduse meeskond:

Madis Liplap, etenduse juht – mpt@fashionfestival.ee
Aet Ollisaar, peakorraldaja
Jaanus Tepomees, lavastaja
Marta Tuulberg, tagalava juht
Piret Kaevats, kommunikatsioonijuht