Mood-Performance-Tants (MPT) on Eestis ainulaadne moeetendus, mis ühendab unikaalsel viisil moe, performance´i ja tantsu. MPT loob noortele moedisaineritele võimaluse omanäolisel platvormil oma rõiva- ja aksessuaaride loomingut esitleda ning toob selle publiku ette tõeliselt pilkupüüdva ja mängulise etendusena. Iga etendus on kordumatu, kus lavastaja ning lavameeskonna kujutlusvõime erakordse tulemuseni jõuab.

 

Mood-Performance-Tantsu sai alguse 1997. aastal Kõrgema Kunstikooli Pallas tekstiiliosakonna tudengite ja õppejõudude poolt. Jätkuvalt koosneb MPT moeetenduse korraldustiim Pallase õppejõududest ja erinevate osakondade üliõpilastest.

MPT on olnud hüppelauaks mitmele hiljem Eestis ja rahvusvaheliselt tuntud moeloojale. Näiteks 2021. aasta Kuldnõela nominent Triinu Pungits ning sama aasta Hõbenõela nominent Annika Kiidron alustasid oma teekonda just MPT-lt. Samuti on moeetendus seotud Kõrgema Kunstikooli Pallase lõputööde kaitsmisega, kus igal aastal esitlevad oma moeprojekte disainivaldkonna lõpetajad ning sealjuures külastab etendust ka Pallase lõputööde hindamiskomisjon.

Alates 2018. aastast on MPT Estonian Fashion Festivali programmi osa, mis koondab enda alla kolm Lõuna-Eesti moesündmust, sh OmaMood ning Antoniuse moeetendus.

MPT 24. etendus TUNG leidis aset 9. juunil Tartus Kammivabrikus

Mood-Performance-Tants viib lavastaja juhtimisel vaataja tajuma TUNGi erivorme moe, performance ja tantsu sümbioosis. Etenduse eesmärk on anda disaineritele piiritu vabadus end väljendada, lavastajale läbi liikumise laiamõistelise sõna olemust mõtestada ning vaataja viia kogu näitemängu keskmesse.

Tungi sünge tonaalsus peidab endas kaasahaaravat loomingulisust. Tung ei ole üksnes protest vaid elujanu. Ta on iseloov ja ainulaadne, vahetu ja sõltumatu, igavikuline ja ürgne, vaba ja piiritu. Tung võimaldab lõpmatuid väljendusi – pealetung, sissetung, edasitung, liikumistung, seltsimistung, tegutsemistung, elutung, loomistung.

 

Kontakt:

 

Mood-Performance-Tants


Kõrgem Kunstikool Pallas
Tekstiiliosakond
Mood-Performance-Tants
Tähe 38b
50103 Tartu