PROJEKTID:

Tippspetsialisti kaasamine Kõrgema Kunstikooli Pallas arendustegevuste läbiviimiseks (01.05.2024-30.04.2026).

Eesmärk: Edendada süsteemse teadmussiirde ja kaasaegse digitehnoloogia toel Pallase mõjukuse kasvu loova ja jätkusuutliku ühiskonna arengu ning elukestva õppe toetajana nii kunstiharidust pakkuva ja edendava kui TAL asutusena.
Kogumaksumus: 140 145,60 eurot, millest toetuse piirmäär on kuni 85% ja omafinantseering vähemalt 15% abikõlblikest kuludest. Maksimaalne toetuse suurus on 119 123,76 eurot.
Periood: 01.05.2024 – 30.04.2026.
Tulemus ja lühikirjeldus: Projekti tulemusena kasvab Pallase teadmusringluse võimekus, mis toetab Pallase õppetöö arengut vastavalt tööturu arenguvajadustele. Tulemus saavutatakse läbi süsteemse personali kompetentside arendamise, mis tagab järjepidevama lähenemise õppetegevuse ja TAL edendamisele; kaasaegsete digilahenduste süsteemsele rakendamisele arvestades tulevikulahendusi ja -suundumusi ning interdistsiplinaarse siseriikliku ja rahvusvahelise koostöö edendamise. Tulemuse saavutamise tagamiseks on arendusi kavandatud võimalikult mitmekülgselt, hõlmates nii riskijuhtimist kui kvaliteedijuhtimist, digilahenduste investeeringute juhtimist, mitmekülgset siseriiklikku ja rahvusvahelist koostööd ning asutusesisest kaasamist, personali toetus- ja koolitusmeetmeid.
Fond: Projekti toetatakse Euroopa ühtekuuluvuspoliitika fondist, SekMo – sektoritevahelise mobiilsuse toetuse vahenditest.

 

Teadmussiirdedoktorandi palkamine Kõrgema Kunstikooli Pallas lambavilla väärindamise uurimiseks tekstiilikunsti ja -disaini valdkonnas.
Eesmärk
: Uurida kohaliku lambavilla kasutusvõimalusi tekstiilsete objektide loomisel ja toetada seeläbi jääkvilla ehk jäätme tekke vähendamist ning väärindamist.
Kogumaksumus: 178 147,20 eurot, millest toetuse piirmäär on kuni 70% ja omafinantseering vähemalt 30% abikõlblikest kuludest. Maksimaalne toetuse suurus on 124 703,04 eurot.
Periood: 01.09.2024 – 31.08.2028.
Tulemus ja lühikirjeldus: Projekti tulemusena läbib Pallase töötaja doktoriõpingud EKAs ning valmib doktoritöö lambavilla kui tekstiililise materjali väärindamise teemal. Doktoriõpingute käigus tehtavad praktilised ülesanded ja doktoritöö uurimistegevus on tihedalt seotud Pallase jaoks aktuaalsete arendustegevustega, sh õppetegevuse rikastamine ja õppekavade arendus. Doktoritöö tegevused ja tulemused toetavad Pallase arengut nii tekstiilivaldkonnas kui laiemalt, teadmussiirde alal ning jooksvalt rakendatakse doktoriõpingute kaudu omandatud kogemusi ja teadmisi Pallase õppekavade arendamisel ning õppetöö läbiviimisel (sh nii täienduskoolitused kui tasemeõpe) aga ka Pallase kui organisatsiooni arendamises (sh Pallase TAL seminaridel osalemine, normdokumentide arendamises osalemine jm).
Fond: Projekti toetatakse Euroopa ühtekuuluvuspoliitika fondist, SekMo – sektoritevahelise mobiilsuse toetuse vahenditest.