LAHTISED UKSED PALLASES 01.03.2022

1. märtsil kell 12.00

Kõrgem Kunstikool Pallas avab kõikidele huvilistele oma uksed sel aastal ka päriselt!

Olete oodatud Pallasesse teisipäeval, 1. märtsil kell 12. Lahtiste uste päeval toimuval ringkäigul külastatakse kõiki seitset osakonda. Ülevaate saab nelja õppeaasta jooksul toimuva kohta, tutvustatakse tudengite parimaid töid ja põnevamaid tegemisi. Väärtuslikku infot sisseastumise, ettevalmistuskursuste, õppimise ja tudengielu kohta jagavad nii õppejõud, vilistlased kui ka üliõpilased ise. Ringkäik kestab orienteeruvalt kaks tundi.

Palume kõigil huvilistel ringkäigule registreerida siin: https://rb.gy/8nl3gq

 

Lahtiste uste päev Pallases:

FOTOGRAAFIA – õppimisvõimalusi tutvustavad õppejõud ja üliõpilased. Osakonna seintel on eksponeeritud valik hiljuti Pallase galeriis avatud olnud näituselt „Hortus PallasFoto“ . Vaadata saab ka vilistlase Andero Kalju VR show’d „Linnu Eesti” ja üliõpilaste tehtud filme.

MAAL JA RESTAUREERIMINE – osakonda tutvustavad osakonna juhataja Margus Meinart ja professor Heli Tuksam. Kes aga soovib kohtuda üliõpilastega, on oodatud kell 12-16 Pallase galeriisse (Riia 11), kus on avatud maalitudengite näitus ÕPPEKAVATSUS . Üliõpilased tutvustavad galeriis õppekava ja näitust ning jagavad oma kogemusi.

MEEDIA- JA REKLAAMIDISAIN – osakonna juhataja Jaanus Eensalu tutvustab eluolu ja milliseid aineid õppima hakatakse. Lahtiste uste päeval löövad kaasa ka III kursuse üliõpilased, kes tutvustavad õpitegevusi ja eksponeerivad valminud töid, saab vaadata meediatudengite poolt tehtud animatsioone.

MÖÖBLIDISAIN JA RESTAUREERIMINE – üliõpilased tutvustavad ringkäigul läbi nelja aasta toimuvat õpiteekonda. Iga aasta kohta räägivad ja näitavad üliõpilased mõnda projekti või kirjeldavad, mida õpitakse vastava aasta jooksul. Ruumid on jaotatud aastate kaupa ja igas ruumis võtavad huvilisi vastu üliõpilased.

NAHADISAIN JA RESTAUREERIMINE – osakond kutsub osa saama oma ruumides avatud olevast näitusest. Eksponeeritud on nii üliõpilaste kui ka vilistlaste disaini ja restaureerimise valdkondade põnevamad tööd. Tutvustatakse eriala ja õppesuundasid ning vilistlased räägivad muude teemade hulgas ka sellest, kellena saab töötada pärast kooli lõpetamist.

SKULPTUUR – osakonnajuhataja abi Rasmus Eist näitab loenguruume, 3D-laborit, töökoda ja räägib lähemalt erialast. Üliõpilastel toimub samal ajal plastide kursus, mida on ringkäigul osalevateö huvilistel samuti võimalik jälgida. Kõikjal on eksponeeritud üliõpilaste ja vilistlaste loomingut.

TEKSTIIL – Tekstiiliosakond avab uksed osakonna kõige põnevamatesse soppidesse! Õppimisvõimalusi Eesti ainulaadsel tekstiili ja moe valdkonda ning disaini ja kunstide suunda lõimival rakenduslikul õppekaval tutvustavad neljanda kursuse tudengid. Huvilistel on võimalik oma silmaga näha, kuidas teostuvad ideed osakonna mitmekülgses õpikeskkonnas, kuulda mida arvavad tänased tudengid õppimisest Pallases ja tutvuda erinevaid projekte tutvustavate väljapanekutega. Essentsi lisab võimalus tutvuda tudengite portfooliotega, eriala tulevikuvaadet avavad osakonna juhataja professor Aet Ollisaar ja moe valdkonna lektor Kairi Lentsius.

 

COVID TÕEND JA MASKIKANDMINE- Pallase lahtiste uste päeva korraldamisel lähtutakse ürituse toimumise hetkel kehtivast valitsuse korraldusest.

Lapsed ja noored vanuses kuni 18 (kaasa arvatud) ja 2021/2022. õppeaastal 19-aastaseks saavad üldharidus- või kutsekooli õppurid tegevustest osavõtmiseks COVIDi tõendit ega negatiivset testitulemust esitama ei pea, küll aga on korraldajal või toimumiskohal õigus küsida noorelt vanuse ja kooliskäimise tuvastamiseks isikut tõendavat dokumenti.

Kõigil teistel tuleb esitada kehtiv COVIDi tõendi vaktsineerituse või läbipõdemise kohta koos isikut tõendava dokumendiga.

Siseruumides tuleb kanda maski

 

16. juunil toimub virtuaalne infotund, kus õppeosakond jagab infot Pallasesse sisseastumise kohta.

Pallas korraldab ka täienduskoolituskursuseid, mis aitavad valmistuda kunstikõrgkoolidesse sisseastumiseks. Täpsem info algavate kursuste kohta asub siin: www.pallasart.ee/taienduskoolitused/algavad-kursused/

 

Lisainfo lahtiste uste päeva kohta:
Maiken Austin
Kõrgem Kunstikool Pallas
Avalike suhete juht
Tel 5323 0069