<     ERIALAD

MEEDIA­DISAINI OSAKOND

Meedia- ja reklaamidisaini õppekava tugevus on mitmekülgsus. Õppekava vastutav õppejõud on osakonnajuhataja Jaanus Eensalu. Osakonna õppekava võib jagada kaheks suuremaks plokiks: graafiline disain ja meediadisain.


Meediadisaini osakonna graafikanäitus “Sõlm” galeriis Pallas 7.-30. aprill 2022

 
 

GRAAFILINE DISAIN

Graafiline disain hõlmab trükimeediat ja sellega seonduvat. Graafilise disainiga tegeletakse peamiselt esimesel kahel õppeaastal, kuid selle valdkonna teadmised on aluseks iga erialase projekti juures. Graafilise disaini alla kuuluvad õppeained nagu kompositsioon ja stilistika, trükitehnoloogiad, tüpograafia, erialane joonistamine, foto manipulatsioonid, küljendamine, pakendidisain, reklaammaterjalide tehnoloogia, korporatiiv- ja infograafika jm. Vastutavaks õppejõuks on professor Marko Kekišev.

MEEDIADISAIN

Meediadisain hõlmab videotöötluse, veebimeedia, interaktiivse multimeedia, animatsiooni ja 3D graafikaga seotud aineid. Meediadisaini alla kuuluvad õppeained nagu videorežii, videomontaaž, video eriefektid ja animatsioon, animatsiooniteooria ja -tehnikad, 3D graafika, kasutajaliidese disain, veebidisain, helidisain, virtuaalne ruum jpm. Vastutavaks õppejõuks on professor Raivo Kelomees.

Mõlemas valdkonnas saavad tudengid teemadest nii teoreetilise ülevaate kui praktilise kogemuse. Õppekava oluliseks osaks on praktilised projektid ja koostöö reaalsete klientidega.

 

TUTVU ÕPPEKAVAGA

 

MEEDIADISAINI DIGIARHIIV

 

VALIK MEEDIADISAINI VIDEOSID

 

“MEEDIKUD” DISTANTSÕPPEL

 

“VAPRAD JA ILUSAD”

Osakonna üliõpilased on aktiivsed nii kohalikest kui rahvusvahelistest konkurssidest ja festivalidest osa võtmisel, kus jõuavad tihtipeale märkimisväärsete tulemusteni.

Lõputöödena valmivad graafilise disaini, audiovisuaalse ja interaktiivse meedia tooted: interaktiivsed esitlused, veebilehtede kujundused, videod, filmid, animatsioonid, raamatukujundused, terviklikud reklaamiprojektid, firmagraafika terviklahendused jne.

Õppekava läbinud vilistlased töötavad meedia- ja reklaamifirmades disainerite, loovjuhtide, kujundajate ja veebidisaineritena. Paljud on asutanud ka oma ettevõtte või töötavad edukalt vabakutseliste disaineritena. Samuti on mitmed jätkanud õpinguid magistriõppes.

Aastatel 2001 – 2007 juhtis osakonda Raivo Kelomees, aastast 2008 on osakonna juhataja Jaanus Eensalu.

JAANUS EENSALU

Valdkond Fleksograafia, bränd, korporatiivtoode, praktilised projektid, näituseprojekt, lõputöö praktika, individuaalne praktika

Osakonna juhataja, kaasprofessor
jaanus.eensalu at pallasart.ee
+372 733 8992
 PIRGIT LIBLIK

Valdkond Õppetöö korraldus

Osakonnajuhataja abi
pirgit.liblik at pallasart.ee
+372 733 8997
ARDO SÄGI

Valdkond Trükitehnoloogiad: serigraafia, litograafia, ofort, kõrgtrükk

Lektor, trükitehnoloogia meister
ardo.sagi at pallasart.ee
+372 733 8974
MART MÄNNIK

Valdkond Digitaalne tehnika, videotöötlus

Digitaaltehnoloogia meister
mart.mannik at pallasart.ee
+372 733 8971
MARKO KEKIŠEV

Valdkond Stilistika, märgiõpetus, plakat

Professor
marko.kekishev at pallasart.ee
RAIVO KELOMEES

Valdkond Erialane ajalugu, virtuaalne ruum

Professor