ALGAVAD KURSUSED

TOIMUMISAEG
KURSUS
JUHENDAJA
Kolmapäeviti ja reedeti: 4.01-10.02

GRAAFILINE DISAIN EDASIJÕUDNUTELE

Katrin Leement
Nädalavahetustel: 14.-15. ja 21.-22.jaanuar 

PUITMÖÖBLI RESTAUREERIMINE. Kohad täis.

Ingemar Maasikmäe
7. – 8. jaanuar 

INTARSIA KURSUS: PUIDUST TASAPINDADE DEKOREERIMINE

Ingemar Maasikmäe
28.-29.jaanuar 

KULDAMINE. 2-PÄEVANE TRADITSIOONILISTE KULDAMISTEHNIKATE ÜLEVAATLIK KURSUS. Kohad täis.

Kristjan Bachman
Laupäeviti: 4.veebruar – 1. aprill 

ÕLIMAALI JÄTKUKURSUS

Silver Laadi
Nädalavahetustel: 4.-5.02 ja 11.-12.veebruar 

AJALOOLISE STUKKDEKOORI RESTAUREERIMINE: KIPSTÕMMISED, KOOPIATE VALMISTAMINE JA VIIMISTLEMINE

Heiti Kulmar
Teisipäeva õhtuti: 7. veebruar – 28. märts

ETTEVALMISTUS KUNSTIÕPPESSE ASTUMISEKS: JOONISTAMISE ALUSED

Maarja Nõmmik
Nädalavahetustel: 4.-5. ja 11.-12. märts

PUITMÖÖBLI RESTAUREERIMINE. LISAKURSUS.

Ingemar Maasikmäe
Märtsi kahel nädalavahetusel. Kuupäevad täpsustamisel.

VAHEMERE KÖITEPÄRAND – KOPTI KÖIDE

Rene Haljasmäe
31. märts – 1. aprill

NAHAST SANDAALIDE VALMISTAMINE

Kelian Luisk ja Marika Jylhä
22. aprill – 13. mai

ETTEVALMISTAV MAALIKURSUS KUNSTIÕPPESSE SISSEASTUJATELE

Silver Laadi
13. ja 14. mai

MOEILLUSTRATSIOON – RAKENDUSED DISAINIS, MEEDIAS NING KUNSTIS

Anu Samarüütel-Long
16.-31. mai

ADOBE ILLUSTRATORI BAASKURSUS

Katrin Leement

 

Täienduskoolituste infolistiga saab liituda siin.

Tagasiside koolitustelt

Drooninduse ABC, juhendaja Andero Kalju:

“Kursusel osalemine andis kindluse turvaliselt käsitleda drooni, kuidas kasutada erinevaid lennurežiime, töödelda nii fotosid kui videosid. Algaja droonijuhina oli kindlasti kõige kasulikum reaalne drooni lennutamise kogemus, mis moodustas suurima osa kursusest.”

 

“Kursusel osalemine andis julgust teha algust droonindusega. Kõige kasulikum oli kogukonna tunne, mis toetas õppimist ning kogu vajalik info oli alati kättesaadav.”

 

“Kursusega kaasnes mõtteviisi muutus, kuidas ja milleks drooni kasutada. Kursus andis vajaliku teadmiste pagasi drooniga lendamiseks, pildistamiseks ja filmimiseks. Olen väga rahul.”

 

 

 

Figuuri joonistamine, juhendaja Maarja Nõmmik: 

“Sain palju erinevaid harjutusi teha, mida omal algatusel poleks kunagi teinud. Õppida oma vigadest ja ennast arendada. Õpetaja tagasiside oli suureks abiks ja tõi välja vead mida poleks ise kohe märganud.”

 

“Suur tänu, kursusest oli kasu. Eriline tänu Maarjale, kes võttis vaevaks mind puudutud tunni osas väljaspool kursust õpetada. Ta on väga hea juhendaja, märkab detaile ja oskab arusaadavalt seletada. Tema tagasiside ja näpunäited on mulle suureks abiks. Mul nüüd pisik sees ja täitsa vaimustunud joonistamisest ning harjutan hoolega edasi.”

 

Romaani köite kursus, juhendaja Rene Haljamäe:

“Suureks plussiks oli väga oskuslik ja motiveeriv juhendaja. Kursusel osalemine andis palju uusi võtteid ja oskusi raamatu köitmisel.”

 

“Selgeks sai köitmise protsess, töövõtted ja vajalikud vahendid, samuti ajakulu, ressursside arvestus.”

 

“Palju uut infot romaani ajastu köite ja tol ajal populaarsete töövõtete kohta. Oskused köita raamatut otsast lõpuni (kõige kasulikum). Teadmised selle kohta, milliseid töövahendeid vaja on.”

Akrüülmaali vabaõhukursus, juhendaja Triin Kristerson:

“Kursus andis tõsiselt fantastilise tunde, uusi teadmisi, vahva seltskonna. Täiesti vaimu vabastav ja kirgastav oli istuda looduses ja tegeleda hingelähedase asjaga – maalimisega. Teine uskumatu kogemus oli suhtlus kursusekaaslastega – täiesti ebaeestlaslikult avatud ja vahetu seltskond, kõik rääkisid, andsid tagasisidet, vahetasid mõtteid. Väga tahaks veel nendega kohtuda! Kasulik oli uute tehnikate proovimine, ise pole selliste peale tulnud ja kuskilt netiavarustest otsimine pole minu jaoks see. Kursusel olles ongi see aeg ja koht, kus oled keskendunud maalimisele ja minu aju võtab siis ka uut infot paremini vastu.”

 

“Koolitus sundis mind paaril korral oma tavapärastest töövahenditest ja töövõtetest välja astuma, see oli väga üllatusi täis. Professionaalselt sain lasteaiaõpetajana juurde mõned huvitavad maalimistehnikad, mida lastega vanuses 5-7 proovida ja kindlasti suudan neid proovida ka nooremate peal.”

Graafiline disain edasijõudnutele, juhendaja Katrin Kelpman:

“Tänan, õppisin palju uut Adobe Illustratori ja Adobe Photoshopi kohta. Kõik sobis, kursuse pikkus oli paras, ajad minu jaoks mugavad. Õpetaja on tugev praktik ja hea suhtleja.”

 

“Sain kompaktse ülevaate kujundusgraafika kasutamisel ettetulevatest probleemidest. Hulgaliselt kasulikke näpunäiteid, mis teevad kujundusprotsessi iseõppimisega võrreldes lihtsamaks.”

 

“Kursusel osalemine andis julguse tegeleda programmidega ja projektidega, mida ei julgenud ennem ette võtta. Kõige kasulikum oli minu jaoks Photoshopi maskide kasutamine.”

 

“Tuletas meelde ununenud käsklused ja nipid, kuidas lihtsamini pragramme kasutada. Andis enesekindlust programmide iseseisvaks kasutamiseks”.

Pallase maalilaager Navi külas, juhendaja Veiko Klemmer: 

“Väljumine argimaalimast. Käsi soojaks ja kõike muud tõrjuv süvenemine. Mõnus seltskond, kellega pärast pilte vaadata ja arutleda. Väga mõnusad meeldetuletused ja juhised loengu ajal – suunasid mõtet koondama ja pilti teadlikult suhtuma. Maalimise ajal olulised märkamised õpetaja poolt, mis aitasid mõnest oma väljakujunenud krambist või “mustrist” üle. Kõrvaltvaataja näeb selliseid “vigu” või tarbetuid “mõttemalle” paremini. Andis julgust jätkata.”

 

“Olen rõõmus, et ka eelneva kunstihariduseta oli võimalus laagris osaleda. Tehniliste oskuste piiratuse tõttu tekkis hulgaliselt vigu, neid oskaks järgmisel korral vältida. Juhendaja ja teiste osalejate antud tagasiside on ka kindlasti oluline. Tempo oli hea.”

Adobe Illustratori kursus algajatele, juhendaja Katrin Kelpman:

“Koolitus andis mulle oskusi oma tööülesannetega paremini toime tulemiseks, lihtsamaid nippe Illustratori kasutamiseks, laiendas kujutlusvõimet.”

 

“Sain Illustratori põhiteadmised, oskan nüüd mingil määral luua disaini arvutis, mis on minu meelest väga lahe! Olen väga rahul ja tänulik kursuse eest!”

Spordijalanõude valmistamise kursus, juhendajad Kelian Luisk ja Marika Jylhä:

“Koolitus andis oskuse mõista, kuidas jalanõu valmimine on üles ehitatud ja millistest etappidest see koosneb.”

 

“Sain uusi teadmisi nii pealse kui talla õmblemisel. Lisaks endale teada võtetele sain uusi nippe ja lahendusi. Töövõtteid sai harjutada paremuse poole.”

Õlimaali baaskursus, juhendaja Silver Laadi:

“Ma olen päriselt kursusega väga rahul, sest minu eesmärk oli tulla õppima kunstiga tegelemise baasoskusi ja neid saime me küllaga. Õppejõud oli nõus meile teemadega vastu tulema ja lisaks natüürmordile saime ka kanga kujutamise oskused. Olen kursusega väga rahul ja päris mitmed meist tundsid, et seda kursust võiks kevadel edasi arendada/korrata. Selle 8 korraga kasvas minus julgus natuurist maalida. Ka värvide segamise proovid jäävad nüüdsest alati mu nö “know-how tööriistakasti”.

“Kursus andis julgust värvidega mängida, juhendaja toetus oli väga delikaatne ja asjakohane.”

“Kompositsiooni esitamine ja varjudele tähelepanu juhtimine. Juhendaja oli kai ise maalimas sama motiivi, et õpilastel oleks võimalus meistri tööd vaadata ja küsida. Kõigile küsimustele olid selged juhised ja vastused. Väga Rahul.”

 

Õlimaali jätkukursus, juhendaja Silver Laadi:

“Hakkasin julgemalt kasutama värvi ja suunama pintsli lööke. Tajuma valguse ja varju mängu.”

“Muutusin vilunumaks värvide segamisel. Harjutasin valguse-varju märkamist ja kujutamist. Õppejõud oli väga abivalmis ning lähenes individuaalselt – sain kõikidele oma küsimustele vastused ja kahtlustele, kõhklustele kindla vastuse /lahenduse.”

Linnaillustratsiooni kursus, juhendaja Madli Lavin:

“Andis võimaluse argipäevast eemalduda ja tegeleda endale huvipakkuvaga. Kursus “sundis” sisseharjunud töövõtetest eemalduma ja katsetama, mistõttu avastasin, et ka teised tehnikad võivad ägedad olla.”

 

“Kursus andis juurde julgust linnapildi kujutamisel ja õpetas üldistuste läbi huvitavamat illustratsiooni looma. Kõige kasulikum oli vabamate vormide kasutamine, suuremalt ja abstraktsemalt pildilt järjest detailsemaks minek.”

Adobe After Effects individuaalkoolitus, juhendaja Sveta Bogomolova:

“Õppisin programmi veelgi rohkem tundma. Sain kasulikke näpunäiteid ning juhendaja avardas
silmaringi ka teiste tegijate osas, kelle töid jälgida.”

Vabaõhumaali kursus tegevkunstnikuga, juhendaja Sirje Petersen:

“Kõige kasulikumad olidmitmed maalitehnilised aspektid, millele tähelepanu juhiti. Maalimise koht ja aeg (juuni algus) olid suurepärane valik. Oluline võimalus leida aeg iseendale ja väljakutse, mille vastu võtsin ja sellest ootamatult värskelt ja rõõmsalt läbi tulin.” 

Söemaali kursus vabas õhus, juhendaja Brita Maripuu:

“Kõik oli väga põhjalik algusest peale. Võeti läbi kõik tehnilised võtted ja võimalused enda nägemuse teostamiseks oma tööl.”

 

“Andis ilusaid hetki. Vihm oli, aga ei seganud. Head vöövõtted. Õpetati kõike parasjagu. Kiitus ja suur aitäh!”

Karlova linnaillustratsiooni kursus vabas õhus, juhendaja Madli Lavin:

“Kursusel osalemine andis mulle juurde palju julgust katsetada ja proovida midagi uut ja huvitavat. Olen hakanud palju rohkem maalima/joonistama just illustratsioone ning kasutama hulljulgemaid värve.”

 

“Huvitav oli tutvuda illustratsiooni põhitõdedega ja teada saada tuntud illustraatoreid. Samuti oli huvitav kuulda erinevaid lähenemisviise illustratsioonile ja püüda neid rakendada. Jäin väga rahule.”

Õlimaali kursus tegevkunstnikuga, juhendaja Margus Meinart:

“Väga professionaalne juhendamine. Tähelepanu juhtimine pisidetailidele ning suure pildi nägemisele.”

Akrüülmaali kursus, juhendaja Maris Paal:

“Kursusel osalemine õpetas mind vabamalt maalima ja rohkem katsetama. Samuti oli värskendav suurema formaadiga töötamine.”

 

“Sain huvitavaid nippe, kuidas maalimist nauditavaks muuta. Kursus andis julgust katsetada ja raamidest välja astuda.”

 

“Sain julgust ja nippe vabamalt ja abstraktsemalt maalida. Kasutada akvarellilisemaid pindu ja spaatlit.”

3D modelleerimine ja printimine, juhendaja Rasmus Eist:

“Tänu koolitusele orienteerun paremini 3D programmides ja oman paremat ülevaadet nende võimalustest. Samuti sain julguse katsetada 3D printeritega.”

 

“Kui olen varasemalt kõike 2D formaadis arvuti programmides teinud, siis 3D avas minu jaoks täiesti teise maailma. Saan väga paljusid programme ja teadmisi tulevikus oma disaini jaoks ära kasutada.”

 

“Väga palju konkreetseid juhiseid programmide valimiseks, kasutamiseks. Palju uusi ideid valdkonnas kasutamiseks. Teistelt kursusekaaslastelt ka lisateadmisi. Super koolitaja! Inspireeriv kooliõhkkond.”

 

“Antud kursus andis esmased teadmised ja praktilise kogemuse alustamaks iseseisvalt 3D printimisega, skänneerimise ja laserlõikusega. Hea on, et antud kursel oli ka lai teemade ring kompaktselt kokku pakitud ning teamisi sai rakendada kohe.”

Joonistuskursus, juhendaja Maarja Nõmmik:

“Oli hea kunagi õpitud asju meelde tuletada! Õpetajalt väga abistavad ja asjatundlikud nõuanded, sain motivatsiooni edasi katsetada.”

 

“Kursus andis püsivust ja püüdlikkust juurde. Sain mõned tehnilised näpunäited, mida järgida ning muuta joonistamine lihtsamaks ja loogilisemaks.”

 

“Sundis eesmärgi nimel samm-sammult liikuma, kunstilisi väljendusvahendeid kasutades.”

 

“Kursus andis julguse areneda edasi, harjutada ja eksperimenteerida. Sai väga head tagasisidet nii juhendajalt, kui ka erinevate stiilide võrdlusi võrreldes teiste osalejatega.”

Portreeillustratsioon, juhendaja Madli Lavin:

“Kursus andis uskumatult lühikese aja jooksul palju julgust joonistada portreesid lihtsustatud, ent põneval kujul. Kiir näo anatoomia kursus oli super!”

 

“Imetore kursus ja põhjalik ettevalmistus ning näitlikustamine. Sai palju kasulikku portree ja illustratsiooni joonistamise kohta nii endale kui õpilastele edastamiseks. Kursuse ülesehitus ka super. Suured tänud Madlile!”

 

“Uus lähenemine joone ja värvi kasutusele ning kombineerimise võimalused. Illustratsiooni spetsiifikast sai selge ülevaate.”

Valik töid täienduskoolitustelt

Spordijalanõude valmistamise kursus. Juhendajad Kelian Luisk ja Marika Jylhä. September 2022

Spordijalanõude valmistamise kursus. Juhendajad Kelian Luisk ja Marika Jylhä. September 2022

Drooninduse ABC kursus. Juhendaja Andero Kalju. Kevad 2022. Foto: Eiliki Pukk, kursusel osalenu.

Pallase maalilaager Navi külas, juhendaja Veiko Klemmer. August 2022.

Pallase maalilaager Navi külas, juhendaja Veiko Klemmer. August 2022.

Pallase maalilaager Navi külas, juhendaja Veiko Klemmer. August 2022.

Akrüülmaali vabaõhukursus Botaanikaaias, juhendaja Triin Kristerson. August 2022.

Karlova linnaillustratsiooni kursus vabas õhus, juhendaja Madli Lavin. August 2022.

Karlova linnaillustratsiooni kursus vabas õhus, juhendaja Madli Lavin. August 2022.

Loomingulise kangakudumise kursus: jääkideta disain kangastelgedel, juhendaja Mari-Triin Kirs. Juuni 2022.

Loomingulise kangakudumise kursus: jääkideta disain kangastelgedel, juhendaja Mari-Triin Kirs. Juuni 2022.

Moeillustratsiooni kursus, juhendaja Anu Samarüütel-Long.

Moeillustratsiooni kursus, juhendaja Anu Samarüütel-Long.

Ettevalmistav maalikursus kunstiõppesse astumiseks, juhendaja Silver Laadi. Aprill 2022.

Ettevalmistav maalikursus kunstiõppesse astumiseks, juhendaja Silver Laadi. Aprill 2022.

Kaasava muuseumihariduse kursus, juhendajad Kristi Paatsi ja Sireli Uusmaa. 2022 jaanuar – märts.

Nahast sandaalide valmistamise kursus, juhendajad Kelian Luisk ja Marika Jylhä. Aprill 2022.

Nahast sandaalide valmistamise kursus, juhendajad Kelian Luisk ja Marika Jylhä. Aprill 2022.

Romaani köite kursus, juhendaja Rene Haljasmäe. Märts 2022.

Romaani köite kursus, juhendaja Rene Haljasmäe. Märts 2022.

3D modelleerimise ja printimise kursus. 3D printeriga prinditud kuju, hiljem üle värvitud.  Juhendaja Rasmus Eist. August 2022.

3D modelleerimise ja printimise kursus. Lasergravüür puidul. Juhendaja Rasmus Eist. August 2021.

3D modelleerimise ja printimise kursus. Printimine töös. Juhendaja Rasmus Eist. August 2021.

3D modelleerimise ja printimise kursus. 3D printeriga prinditud telefoni hoidja. Juhendaja Rasmus Eist. August 2021.

Linnaillustratsiooni kursus, juhendaja Madli Lavin. Oktoober 2021.

Linnaillustratsiooni kursus, juhendaja Madli Lavin. Oktoober 2021.

Spordijalanõude valmistamise kursus. Juhendajad Kelian Luisk ja Marika Jylhä. August 2021

Spordijalanõude valmistamise kursus. Juhendajad Kelian Luisk ja Marika Jylhä. August 2021

Spordijalanõude valmistamise kursus. Juhendajad Kelian Luisk ja Marika Jylhä. August 2021

Akrüülmaali kursus vabas õhus. Juhendaja Sirje Petersen. Juuni 2021

Akrüülmaali kursus vabas õhus. Juhendaja Sirje Petersen. Juuni 2021

Söemaali kursus vabas õhus. Juhendaja Brita Maripuu. August 2021

Söemaali kursus vabas õhus. Juhendaja Brita Maripuu. August 2021

Söemaali kursus vabas õhus. Juhendaja Brita Maripuu. August 2021

Õlimaali kursus vabas õhus. Juhendaja Margus Meinart. Juuli 2021.

Õlimaali kursus vabas õhus. Juhendaja Margus Meinart. Juuli 2021.

Õlimaali kursus vabas õhus. Juhendaja Margus Meinart. Juuli 2021.

Õlimaali kursus vabas õhus. Juhendaja Margus Meinart. Juuli 2021.

Nahast rahatasku loomise töötuba, juhendaja Maila Käos. Detsember 2021.

Nahast rahatasku loomise töötuba, juhendaja Maila Käos. Detsember 2021.

Akrüülmaali kursus, juhendaja Maris Paal. Detsember 2021.

Akrüülmaali kursus, juhendaja Maris Paal. Detsember 2021.

Portreeillustratsioon, juhendaja Madli Lavin. Jaanuar 2022.

Portreeillustratsioon, juhendaja Madli Lavin. Jaanuar 2022.