Nahadisaini õppekava eelkäija nahakunsti eriala loodi 1965. aastal. Aastatel 2000–2013 juhtis osakonda professor Rutt Maantoa, 2013-2019 oli osakonna juhataja Maila Käos ja alates 2019. aasta septembrist juhib osakonda professor Rene Haljasmäe. Nahadisaini osakonnas on võimalik õppida kahel õppesuunal: disain ja restaureerimine/konserveerimine. Valik tuleb teha enne õppima asumist. 


Nahadisaini ja restaureerimise õppekava väärtustab traditsioone, innustades samas otsima uudseid lahendusi nii tehnikas kui ka kujunduses. Käsitletavad teemad annavad erialaoskusi alates naha töötlemise tehnikatest kuni raamatuköitmise ja konserveerimise/restaureerimise ning mitmesuguste nahktoodete disainimiseni. Õppetöös tehakse koostööd tellijatega ja osaletakse aktiivselt näitustel ja konkurssidel, kus üliõpilased on saavutanud auhinnalisi kohti.

 

TUTVU ÕPPEKAVAGA

 

NAHADISAINI DIGIARHIIV

Disaini suund annab süvendatud teadmised nahkehete, -kottide ja -rõivaste disainist ja teostuse viisidest.

Konserveerimise ja restaureerimise suund lähtub konservaatori kutsestandardi nõuetest. Õpitakse restaureerima erineva kattematerjali ja struktuuriga köiteid, pabermaterjale ja nahkobjekte ning esitama sobivaid säilitusjuhiseid.

Osakonnas on õpetanud mitmed tunnustatud lektorid nii Eestist kui välismaalt: Hans-Peter Frolich, Michel Frolich (Saksamaa), Jeff Clements (Holland), Enrico Flaiani (Itaalia), Manfred Mayer (Austria), Illu Erma (Eesti), Stella Soomlais (Eesti). Viimaste aastate põhiõppejõud on Rutt Maantoa, Maila Käos, Tõnu Ojaperv, Kristel Suigussaar, Tiina Karu.

ÕPPEJÕUD

RENE HALJASMÄE
Professor, osakonna juhataja
rene.haljasmae@pallasart.ee
+372 730 9817
KRISTEL SUIGUSSAAR
Meister, osakonnajuhataja abi, assistent
kristel.suigussaar@pallasart.ee
+372 730 9815
RUTT MAANTOA
Professor
rutt.maantoa@pallasart.ee
KERLI JÕGI
Vanemõpetaja
TÕNU OJAPERV
Meister
JUTA MÖLDER
Külalisõppejõud
MAILA KÄOS
Lektor

SOTSIAALMEEDIAS