<     ERIALAD

 

SKULPTUURI­OSAKOND

Skulptuuriosakonna eesmärk on skulptuurialase õppekvaliteedi tagamine, mille tulemusena on tagatud rahvusvaheliselt konkurentsivõimeliste skulptorite järelkasv Eestis.

 


Skulptuuri õppekavale pandi alus 1952. aastal. Kõrgkooli perioodil on õppekava arendanud osakonna juhatajad Mati Karmin, Jaan Luik ja Anne Rudanovski. Skulptuuri õppekava lõpetanud on visuaalset keskkonda kujundavad iseseisva mõtlemis- ja otsustusvõimega loovisiksused, kes on suutelised sünteesima kiiresti muutuvaid tehnoloogiaid ja vormima need uueks skulptuuriteadmuseks.

Osakonna õppekava hõlmab nii traditsioonilisi skulptuurihariduse valdkondi (skulptuuriajalugu, objekt ja keskkond, installatsioon, traditsioonilised tehnikad ja modelleerimine, avaliku ruumi projektid, rakenduslikud skulpturaalsed vormid, vormiloome teooria) kui ka eksperimentaalseid praktikaid, ühendades digitaalselt genereeritavad vormiloomevõimalused manuaalsete oskustega.

Erinevate meediumite paralleelne rakendamine püstitatud probleemide lahendamisel eeldab erinevate ruumi- ja vormiküsimustega tegeleva tarkvara valdamist ja võimaldab jõuda nüüdisaegsetele nõuetele vastava tasemeni.

 

TUTVU ÕPPEKAVAGA

 

 


 

ANNE RUDANOVSKI
Professor, osakonna juhataja

anne.rudanovski@pallasart.ee

RASMUS EIST
Osakonnajuhataja abi, 3D meister
MATI KARMIN
Professor