Kõrgema Kunstikooli Pallas infokiri 18.10.2022

Kõrgemas Kunstikoolis Pallas möödub käesolev nädal institutsioonilise akrediteerimise kohtumiste tähe all.

Toimumas on siiski ka teisi huvitavaid ettevõtmisi.

Nii näiteks sai aktsiooni „Sinu käed päästavad elu“ raames Tartu Kiirabi ja Tartu Tervishoiu kõrgkooli üliõpilaste juhatusel esmaspäeval, 10. oktoobril Pallases elustamisnukuga praktiseerida elustamisvõtteid. Pallasesse jõudis aktsioon maaliosakonna üliõpilase Ott Kaspar Sultsi initsiatiivil. Elustamisoskusi tuletasid meelde ja õppisid juurde mitukümmend Pallase üliõpilast ja töötajat. Lisaks said koolitusest osa ka Tartu Kunstikooli inimesed. Alates 2013. aastast korraldatakse üle Eesti südame äkksurma puhuse esmaabi alast koolitusaktsiooni “Sinu käed päästavad elu”. Ürituse eesmärk on elanikkonna koolitamine esmaseks vereringe seiskuse ära tundmiseks ja sellele adekvaatseks reageerimiseks. Kaanefotol harjutavad elustamist Pallase peakunstnik Madis Liplap ja maaliosakonna juhataja Margus Meinart. Piret Kaevatsi foto.

31. oktoobrini saavad Pallase tudengid kandideerida Pallase valdkonnastipendiumitele ja tekstiiliosakonna tudengid ka Tartu valla stipendiumile.

Oktoobri viimasel nädalal (24.-30. oktoober) toimub Pallase vaimse tervise nädal. Selle raames on kavas ennetada vaimse tervisega seotud probleeme ning arendada teadmisi vaimse tervise kohta. Plaanis on minna talisuplema, teha yogie-treening, jagada häid mõtteid ning teha kõigile üks suur armas kallistus.

12.-13. novembril toimub Pärnus ülikoolide vaheline kohtumine nimega YliPall. Oodatud on kõik tudengid, vilistlased ja õppejõud, kellel on soov panna proovile enda meeskonnavaim ning osa võtta erinevatest mängudest. Mängude hulka kuuluvad: pimevõrkpall (segavõistkonnad),  rahvastepall (naised), korvpalli vabaviskevõistlus (individuaalne võistlus meeste ja naiste arvestuses) ja teatevõistlused (segavõistkonnad). Osavõtutasu on 35€ tugengitele ja 40€ vilistlastele/õppejõududele. Osavõtutasu sisaldab osavõttu turniirist, põrandamajutust (oma matt ja magamiskott kaasa), lõuna- ja õhtusööki ning sissepääsu ametlikule stiilipeole. Registreerimine toimub läbi spordiesindajate. Huvilistel kontakteeruda gregor.kiin@pallasart.ee ja mart-kaarel.petser@pallasart.ee 

3. novembrini on Pallase raamatukogus üliõpilastööde näitus Meri ja tuletornid.

Kerli Jõgi foto

28. oktoobrini on võimalik raamatukogus näha ka Kerli Jõgi autoriköidet, mis pälvis ülemaailmsel köitekunsti biennaalil Raymond Devos’i instituudi eripreemia.

Sellega rahvusvahelised auhinnad ei piirdu – Lodzis, Poolas pälvis Pallase tekstiiliosakonna värske vilistlane Maria Pilm ühe neljast peapreemiast.

Väljaspool Pallast toimuvatest pallaslaste tegemistest:

Skulptuuriosakonna näitus “Asja armastajad” avatakse järgmisel nädalal galeriis Pallas, 27.10 kell 17.00. Ettevalmistused juba käivad.

Uue näituse avamine tähendab ka seda, et eelmiste näituste aeg saab läbi. Kes pole veel näinud, siis 22. oktoobrini on avatud “Teravad nõelad”, “Jumalad” ja “Luulelooma kannatused”. 

22. oktoobril kell 19 toimub aparaaditehase Armastuse Saalis alternatiivkultuuri üritus SMETANA, kus on üleval ka Pallase fotograafia osakonna 3. kursuse (kunstnikunimega moto erotica) tööd. Osalemiseks tuleb annetuskasti annetada vähemalt 1€, kogu raha läheb Ukraina heaks.

2021. aasta Kõrgema Kunstikooli Pallas ja Hotell Pallase stipendiaadi Caroliina Luhametsa isikunäitus “Eluolu” on Tartu Kunstimajas avatud 6. novembrini.

Pallase tekstiiliosakonna juhataja Aet Ollisaare loomingut saab kuni 28. oktoobrini näha Aparaaditehase aastanäituse raames.

Räpina loomemajas on oktoobri lõpuni avatud nahadisaini viimase kursuse tudengi Helen Stromi fotonäitus “Varielu”.

Ning pallaslased välisriikides…

29. oktoobril toimub Lätis Ogres rahvusvaheline fotograafide sümpoosium “The way of Egons Spuris”, kus Pallase fotograafia osakonna juhataja abi Kaisa Eiche peab ettekande enda loomingust.

Pallase tekstiiliosakonna juhataja Aet Ollisaare looming on kuni 30. oktoobrini näha ülemaailmsel tekstiilikunsti biennaalil Portugalis.

Pallaslaste graafikatööd on näha kuni 31. detsembrini Hispaanias, Santanderis.