Pallase raamatukogus on avatud graafikanäitus

Meri ja Tuletorn näitus Pallase raamatukogus

MERI JA TULETORNID
Väikesed graafikatööd Pallase raamatukogus
14.10.2022 – 3.11.2022

Pallase raamatukogu suurel laual saab vaadata üliõpilaste graafikatöid, mis on loodud 2022 kevadsemestril toimunud graafika vabaine kursusel “Meri ja tuletornid”. Kursuse eesmärgiks oli anda Pallase üliõpilastele võimalus osalemiseks rahvusvahelisel väikegraafika konkursil ja ühisnäitusel “El Mar y los Faros” Santanderis, Hispaanias. Mere ja tuletornide teema osutus üliõpilaste jaoks väga inspireerivaks ning töid valmis palju. Raamatukogu näitusel saab vaadata valikut kõigi osalenud üliõpilaste töödest.

Näitusel osalevad: Erika Aasa, Liis Allikas, Renate Ermel, Aleksandra Ivask, Keitlyn Kruus, Meeli-Heli Lepna, Lotta Karoliina Räsänen, Triin Sagen, Gertu Soosaar, Helen Strom, Anna-Liisa Sääsk. Oma samateemalisi graafikateoseid on eksponeerinud ka kursuse juhendaja, Pallase õppejõud Eve Eesmaa.

Osade üliõpilaste tööd jõudsid Kõrgema Kunstikooli Pallas toel Hispaaniasse näitusele, vt lähemalt. Põhja-Hispaanias, Biskaia lahe ääres asuv Santander on sadamalinn ja Kantaabria maakonna keskus. Sealses ajaloolises tuletornis “Faro Cabo Mayor” on tänapäeval avatud kaasaegse kunsti keskus, kus korraldatakse mere ja tuletornide teemalist konkurssi “Mini Print Internacional Cantabria” juba viiendat korda. Detailsemat infot käesoleva aasta konkurss-näituse kohta leiab siin

Lisainfo:
Eve Eesmaa
eve.eesmaa@pallasart.ee

Pallase raamatukogu asub Tolstoi tn õpphoone I korrusel ning on avatud E – N kl 9 – 17, R kl 9-16.30 (lõuna: 13.00 – 13.30).

17.10.2022