Hotell Pallase maalikunsti stipendiaadi Caroliina Luhametsa näitus Tartu Kunstimajas

Reedel, 7. oktoobril kell 17.00 avatakse Tartu Kunstimaja väikeses saalis tänavuse hotell Pallase maalikunsti stipendiumi pälvinud Caroliina Luhametsa isikunäitus „Eluolu“.

Näituse keskmeks on kodu olemus ja selle mõjutused. Maalidel on kujutatud momente, mis kirjeldavad kunstniku eluolu, isiklikke väärtusi ja mõjutusi minevikus ja olevikust.

Kunstniku sõnade järgi kerkis idee teha midagi kodu olemuse ja olulisusega pähe juba ligi kolm aastat tagasi, kui selle olemuse tähenduslik pool muutus aja jooksul mitmeid kordi. Kunstnik selgitab: „Esialgu olime me kõik lukustatud oma kodudesse ja siis räägiti sellest, kui keeruline ja pingeline on olla kogu aeg nii-öelda nelja seina vahel. Nüüd on kodu hoopis soojemas ja olulisemas kontekstis. Oleme tänulikud selle üle, et meil on turvaline koht hingerahuks, ilma et peaksime sealt põgenema või hirmu tundma.”

Meie kõigi eksistentsi aluseks on elu ja selle ajas kulgemisega loodud olud. Me kujundame olusid sõltumata sellest, kas seda tahame või ei. Kui otsustame ja valime, siis kujundame. Kui jätame otsustamata või valimata, kujundame samuti.

Caroliina Luhamets (s 1995) õpib Tartu Kõrgemas Kunstikoolis Pallas maalikunsti erialal. 2022. aastal pälvis ta Hotell Pallas maalikunsti stipendiumi. Peamiselt leiab noore kunstniku kogust õli- ja akvarellmaale, söejoonistusi ja pastell maale.

SA Tartu Kultuurkapital, Hotell Pallas ja Kõrgem Kunstikool Pallas koostöös Tartu Kunstnike Liiduga asutasid hotell Pallase nimelise maalikunsti stipendiumi, aitamaks kaasa maalikunsti arengule ning üliõpilaste loomingulisele tegevusele. Stipendium määratakse kutsutud konkursi korras Pallase maaliosakonna ühele üliõpilasele või maksimaalselt kolmeliikmelisele grupile. Võitja pälvib lisaks 1000 euro suurusele stipendiumile ka Tartu Kunstimajas näituseaja. Varem on olnud stipendiaatideks Mia Melanie Saar ja Maris Paal.

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.

Näitus on avatud 6. novembrini.