Pallase tekstiiliosakonna juhataja Aet Ollisaar esindab Eestit ülemaailmsel tekstiilikunsti biennaalil

 

Kõrgema Kunstikooli Pallas tekstiiliosakonna juhataja professor Aet Ollisaar valiti Eestit esindama Portugalis Guimarãesis toimuvale rahvusvahelisele tekstiilikunsti biennaalile CONTEXTILE (Contemporary Textile Art Biennial), mille peanäitusele kandideeris tänavu 1250 kunstnikku 74 riigist. Näitusel osalema valiti 50 autorit 34 riigist.
Valiku töödest tegi rahvusvaheline žürii koosseisus Lala de Dios (kunstiajaloo ja tekstiilikunsti õppejõud, kuraator), Janis Jefferies (visuaalkunsti emeriitprofessor, kuraator ja kunstnik), Orenzio Santi (õppejõud, tekstiilikunstnik), Monika Grasiene (kunstnik, kuraator ja õppejõud) ja Cláudia Melo (kuraator, õppejõud ja kunstnik; biennaali kunstiline juht). Žürii lähtus valikus konkursi tingimustest ja tööde tasemest ning biennaali Contextile 2022 kontseptsioonist RE-MAKE. Aet Ollisaar esindab Eestit näitusel teosega „Kodutus“.

Tänavu toimub biennaal kuuendat korda ning on selle aja jooksul muutunud maailma üheks olulisimaks rahvusvaheliseks kaasaegse tekstiilikunsti sündmuseks. Biennaal toimub Portugalis Guimarãesis 3. septembrist kuni 30. oktoobrini 2022 ning sisaldab lisaks peanäitusele ka mitmeid erinevaid tekstiilikunsti näitusi ja sündmusi. Varasematel aastatel on Eesti kunstnikest biennaali peanäitusel esinenud Krista Leesi.

Rohkem infot biennaali kohta: contextile.pt/2022/en/

Aet Ollisaare loomingut saab oktoobri lõpuni vaadata ka Tartus Aparaaditehases avatud oleval tehase aastanäitusel “Aeg on nähtamatu”. Lisainfo siin.

 

Allikas: www.eaa.ee/ulemaailmsel-tekstiilikunsti-biennaalil-contextile-portugalis-esindab-eestit-aet-ollisaar?fbclid=IwAR2HWdvMKQlLZUuzU54Yf9suTff-r3YqNEwzZLdkQdtGL_JJBt3wCdGwx7Q

 

Kaanefoto – Aet Ollisaar. Homelessness. Detail

04.09.2022