Pallase lahtiste uste päev 28. veebruar 2024

Tere tulemast!

Pallas kutsub õppekavadega tutvuma kolmapäeval, 28. veebruaril kell 11-15. Üritused, töötoad, avatud loengud toimuvad kõikides osakondades ning ka ringkäik viib üliõpilasesinduse juhatusel kõikidesse õppehoonetesse (Tähe 38b, Toltsoi ja Eha).
NB! Palume võimalusel kasutada ühistransporti või liikuda jalgsi. Auto parkimise võimalus hoovis puudub. Juhised kohale tulekuks ja linnatänaval parkimise info leiate siit.

Lahtiste uste päev Pallases (täpsem kava allpool):
kl 11-12 tegevused osakondades
kl 12-14 ringkäik kõikidesse osakondadesse
kl 14-15 tegevused osakondades

Kl 14 algab õppekava Sisustustoote disain tutvustust ja seda saab vaadata ka veebis: siin.

Ürituse paremaks korraldamiseks palun registreeri oma osalemine siin: https://forms.office.com/e/1c6PXuNyUU .

Kell 11-12 toimuvad osakondades järgmised tegevused:

Fotograafia osakonnas tutvustab tudeng Rain Avarmaa punase valgusega töötamist ainulaadses must-valges laboris. Näha saab, kuidas toimub piltide ilmutamine ning julgemad saavad ka ise üht-teist proovida. Fuajees on värske KULKA aastapreemia pälvinud osakonna õppejõu Toomas Kalve poolt üles pandud näitus fototudengite töödest. (asukoht Tolstoi maja 1. korrus)

Konserveerimise/restaureerimise värske õppekava, kuhu sel aastal saab esmakordselt sisse astuda, tutvustab laboreid ja töökodasid, kus peamine tegevus toimub. kl 11-12 toimub õppekava tutvustav töötuba, uurida saab mikroskoobiga erinevaid viimistlusi. Kuna õppida saab nii paberi, seinamaalingute kui ka mööbli restaureerimist, siis just nendesse töökodadesse saabki sisse piiluda ning lisainfot küsida ka eriala tudengitelt. NB! Tutvustus toimub mööbliosakonnas (asukoht Tähe maja 1. korrus).

Maaliosakonnas näeb tudengeid tegutsemas – külastada saab vitraažide ja koopiamaali tegemise loenguid. Osakonnas on avatud maalinäitus tudengite töödest. Molbert, akrüülvärvid, paletid ja pintslid ootavad kõiki, kes osakonda satuvad. (asukoht Tolstoi maja 2. korrus)

Meediadisaini osakonnas tutvustab osakonna juhataja Jaanus Eensalu osakonda ja õppekava, vastab tekkinud küsimustele. Toimub Ardo Sägi juhendamisel märgi valmistamise töötuba (kl 11-12). Meeleolu loomiseks keerutab kohapeal plaate vilistlane ja õppejõud Silver Rannak. Osakonna ekraanidelt saab näha tudengite loodud animatsioone, seintel on eksponeeritud parimaid plakateid ja igaüks saab kaasa haarata ka mõne kleepsu. 2. kursus pakub muffineid ja 4. kursus tutvustab sinna juurde koolielu ning õpiteekonda läbi nelja õppeaasta. (asukoht Eha maja 2. korrus)

Nahadisaini osakonnas saab loomulikult midagi ise valmis teha. Toimub nahast käepaela valmistamise töötuba, kus saad proovida templitega trükkimist ja augurauaga löömist. Lõpptulemusena valmib isikupärane käepael, mis on kohe valmis sinu rannet ehtima. Tutvuda saab uuenenud õppekavaga Nahktoote disain ja tehnoloogia. (asukoht Tolstoi maja 3. korrus)

Sisustustoote disaini õppekavaga saab tutvuda mööbliosakonnas, kus kõiki huvilisi võtavad vastu osakonna tudengid. Tutvuda saab töökodadega, õpperuumidega. Tulemas on ka disainiteemaline workshop. (asukoht Tähe maja 1. korrus) . Kl 14 algab õppekava Sisustustoote disain tutvustust ja seda saab vaadata ka veebis: siin

Skulptuuriosakonnas saab proovida miskit põnevat – toimub kipsist minireljeefide tegemise töötuba. Kaasa saavad lüüa kõik, kes naudivad millegi ise tegemist. Töötuba viivad läbi osakonna tudengi, seega saab tegevuse kõrvale kuulda ka muljeid tudengielust ja õppimisest. (asukoht Eha maja 1. korrus)

Tekstiiliosakonnas toimub kaks töötuba:
– Muster ei hüüa tulles! – Igapäevaste asjadega loodud mustritest võib saada tulevikus sinu lemmik T-särk, kangas või postkaart. Trükime erinevate igapäevaste esemetega paberile, vahendid töötoaks on kohapeal olemas. Juhendajad: tekstiiliosakonna neljanda kursuse tudengid Ülle ja Liisa. Töötoa jaoks kaasa võtta uudishimu, meeleolu saame luua juba kohapeal!
– Aeg on särada – trüki oma muster! – Töötoas saab katsetada tekstiilitrüki võimalusi ja trükkida oma heledas toonis T-särgile uue kujunduse. Kohapeal on samuti olemas valik rõivaid mida saab kasutada. Anname tuttavale esemele uue ilme! Juhendajad: tekstiiliosakonna neljanda kursuse tudengid Eliise, Karl ja Grete.
(asukoht Tähe maja 2. korrus)

Kell 12 algab Tolstoi õppehoonest kõiki Pallase majasid ja osakondi tutvustav ringkäik.

Kuna Pallas asub kolmes majas ja osakondi on kokku seitse, siis käime üliõpilasesinduse juhatusel kiirelt läbi kõik peamised ja põnevamad kohad. Pärast tuuri on võimalik tagasi minna osakonda, mis täpsemalt huvi pakub. Anna palun osalemisest märku registreerimisvormis.

Kell 14-15 ootavad kõiki jälle tegevused ja tutvustused osakondades:

Fotograafia osakonnas tutvustab osakonna juhataja prof Peeter Linnap osakonda, näitab tehtud projekte ja näituseid ja räägib sisseastumistingimustest.

Konserveerimise/restaureerimise värske õppekava, kuhu sel aastal saab esmakordselt sisse astuda, tutvustab laboreid ja töökodasid, kus peamine tegevus toimub. Kuna õppida saab nii paberi, seinamaalingute kui ka mööbli restaureerimist, siis just nendesse ruumidesse saabki sisse piiluda ning tutvuda, mis töövahendid tudengite kasutada on.

Maaliosakonnas toimub infotund sisseastumistingimuste kohta. Infot ja nõuandeid saab nii portfoolio koostamiseks kui ka eksamiteks valmistumise kohta.

Meediadisaini osakonnas keerutab meeleolu loomiseks kohapeal plaate vilistlane ja õppejõud Silver Rannak. Osakonna ekraanidelt saab näha tudengite loodud animatsioone, seintel on eksponeeritud parimaid plakateid ja igaüks saab kaasa haarata ka mõne kleepsu.

Mööbliosakond tutvustatab infotunnis osakonna uut õppekava „Sisustustoote disain“, millele algab vastuvõtt juba käesoleval aastal. Kl 14 algab õppekava Sisustustoote disain tutvustust ja seda saab vaadata ka veebis: siin.

Nahadisaini osakonda ei jõudnud enne ringkäiku? Pole hullu, sest ka pärastlõunal toimub nahast käepaela valmistamise töötuba, kus saad proovida templitega trükkimist ja augurauaga löömist. Lõpptulemusena valmib isikupärane käepael, mis on kohe valmis sinu rannet ehtima.

Skulptuuriosakonnas saab tutvuda erinevate tehnikate ja materjalidega, millega osakonnas töötatakse. Kohtuvad uued ja vanad tehnoloogiad: ühes auditooriumis saab näha figuuri 3D skaneerimist ja sinna juurde osakonna meistri selgitused ning mõni eriti julge saab ennast ka lasta skaneerida. Kõrvalklassis tegelevad tudengid aga klassikalisema ja vanema tehnikaga – puidu nikerdamisega.

Tekstiiliosakonnas tutvustavad tudengid huvilistele portfoolioid ning jagavad oma muljeid õpingutest ja praktikatest erinevates ettevõtetest.

Pallase Galeriis on avatud õppejõu ja vilistlase Are Tralla isikunäitus “Keha mäletab” ning fotograafia osakonna vilistlaste Agnes Müürsepa & Luisa Greta Vilo ” Udu pale”.

Lisainformatsioon:

Piret Kaevats
Pallase arendusjuht
tel 733 8999
piret.kaevats@pallasart.ee