Esmalt teateid pallaslastele ja siis juba väljaspool kooli toimuvast…
Üliõpilasesindus tuletab meelde, et tellitud Pallase sõrmused ja pusad ootavad Pallase raamatukogus omanikke!
21. septembril on tudengitel võimalik osa võtta IDUS päeva raames toimuvast MiniYliPallist. Soovijatel palume võtta ühendust Gregor Kiiniga nahadisainiosakonnast, kas läbi Facebooki või koolimeili gregor.kiin@pallasart.ee
27. septembril — kutsume tudengeid lõunapausi ajal osalema mölkky-turniiril. Võitjaid ootavad tervisest pakatavad auhinnad ning igavene au ja kuulsus pallaslaste hulgas! Kui võitja peaks olema skulptuurlane, siis kindlasti tehakse sellest imetlusväärsest isikust ka pronkskuju!
Barlova viktoriin toimub juba sama päeva õhtul kell 19:30 Tartu tudengipäevade raames, saate enda teadmisi proovile panna või täiendada.
I ja II kursus — jätke meelde (ja pange kirja) — rebaste ristimine toimub 14. oktoobril. Ootame kõigi osakondade rahvarohket osalemist! Parimatele kostüümidele on ihaldusväärsed auhinnad, tasub juba KÕRBEREBASE kostüümi nõeluma hakata.
Ja kui Pallase rebaste ristimiseni on liiga-liiga pikk aeg, mida kuidagi ära oodata ei jõua, siis 29. septembril kell 19.00 ootab EKA muuhulgas ka kõiki pallaslasi osa võtma enda rebaste peost Uue Loomingu Majas. Sõbrustagem!
20. septembrist – 12. oktoobrini on Pallase raamatukogus professor Heli Tuksami isiklikust raamatukogust raamatunäitus „Mida ma õppisin õpetades“. Samas toimub Heli Tuksamiga 4. oktoobril vestlusring. 22. septembrist – 13. oktoobrini on Tolstoi õppehoone fuajees Küllike Pihkva näitus „Ära viska mind ära“.
26. september on viimane kuupäev ettepanekuteks 2022. aastal erialaste raamatute tellimiseks. Septembris on alanud eeltööd ja läbirääkimised Prima Vista 2023 „Soovides võimatut“ kunstiprogrammiks. Taas tulevad mitmed näitused pallaslastelt. Jaak Tomberg kirjutab teema avamiseks: “… Praegusel kriiside ja konfliktide ajastul on meie ümber palju sellist, millesse pole pealtnäha suurt midagi parata. Nii ühiskondlikul, kultuurilisel, poliitilisel, majanduslikul kui ka ökoloogilisel tasandil on suuri murekohti, mille lahendamine näib peaaegu võimatu ülesandena. Ka paljud sellised asjad, mis veel hiljuti tundusid võimalikud või käeulatuses, võivad ühtäkki tunduda ülepea kättesaamatud. Miks on selle kõige keskel ikkagi tähtis soovida midagi täiesti võimatut? Miks on oluline kujutleda ja kujutada seda, mis jääb teispoole tuttavlikkuse ja teostatavuse horisonti? Sest kui soovida ainult seda, mis on võimalik ja teostatav – kui tahta üksnes seda, mida nii või teisiti on juba võimalik saada – siis kujutlusvõime ei rikastu ning maailma ei teki juurde mitte midagi uut, teistsugust, erinevat. Kuid ainult uue, teistsuguse ja erineva kaudu saame oma praegustele probleemidele tulevase lahenduse. Just võimatu peale mõeldes, võimatut soovides ja kujutleda püüdes avame olevikus varjul püsivad võimalused – ning paratamatu võib muutuda muudetavaks, võimatu võib saada teoks…“ Ja septembri keskel algasid ka ettevalmistused näituseks „Soome kauneimad raamatud 2021“. Näitus toimub koostöös Soome Instituudi Tartu osakonna ja Tartu Kunstikooliga.
Fotograafia osakonnas alustas osakonnajuhataja abina tööd Kaisa Eiche, kelle organisaatori, kuraatori ja kunstikriitiku taust teeks au igale kunstiorganisatsioonile. Töö sujub koos hästi, juba on käiku lastud huvitavad praktikad muuseumides ja senisest palju rohkem tähelepanu on pööratud näituskogemuse saamisele meil ja naaberriikides.
Rain Avarmaa foto 2. kursuselt on „Erasmusega“ sattunud Brno linna Moravias Tšehhimaal – ja nagu talle juba kõik maailmas meeldib, nii meeldib ka siin. Moravias on tuntud Moravska Galeria, mille näitusevalik teeb silmad ette muuseumidele ja loomulikult on seal ka ülikool, kus Rain resideerub.
24. septembril algab Silver Laadi juhendatav täienduskoolitus “Õlimaali kursus”. Veel on vaid üks vaba koht.
Ette on valmistatud ka uus täienduskoolitus, mis on pühendatud Ukraina kuulsaima dekoratiivkunsti liigi, Petrikovi maali tutvustamisele. Ukrainlanna Tatiana Davydova juhendatud Petrikovi maali kursus algab 16. oktoobrist ja veel on mõned vabad kohad.
Sündmused Tartus ja mujal Eestis, kus võib näha pallaslaste töid ja tegemisi:
Pallase galeriis avatakse 22. septembril kolm uut näitust: kell 17.00 projektiruumis sellekevadise maaliosakonna lõpetaja Renate Ermeli näitus „Luulelooma kannatused“, kell 18 jätkavad keldriruumides maali-, foto-, tekstiili- ja skulptuuriosakonna üliõpilased näitusega „Jumalad“ ning suures saalis on Pallase tekstiiliosakonna tuntud vilistlaste Triinu Pungitsa ja Annika Kiidron-Roometsa ühine väljapanek „Teravad nõelad“.
Kõik kolm näitust on alates 23. septembrist avatud 22. oktoobrini teisipäevast laupäevani ja näitustega kaasnevate ürituste kohta jälgige värskeid uudiseid Pallase galerii sotsiaalmeedias! NB! Uuel hooajal pikenevad näitused viie nädalani, kuid tulla tasuks ikka esimesel võimalusel. Kui nähtu kõnetab sedavõrd, et tekib tahtmine muljeid teistega jagada, kutsub galerii üles näitusearvustusega kätt proovima ning seda saatma galerii@pallasart.ee
Pallase 2022. aasta lennu disainivaldkonna lõputöid koos tekstiili- ja mööbliosakonna ühisnäitusega “Mopp, punane ja voolik”saab kuni 25. septembrini näha Disainiöö disaini- ja arhitektuurikoolide väljapanekul Balti Manufaktuuris Tallinnas.
Pallaslaste loodud moedisaini näeb septembri lõpuni Kaarmanni käsitööpoe esindusaknal, Tallinnas, Vanaturu kael 8. Tekstiiliosakonna juhataja abi Liina Kool osales 16. septembril Tallinnas Hopneri majas Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu-i juhtide koolis, kus tutvustas ka Pallase tekstiiliosakonna villateemalist rakendusuuringut ja koostööd ERKL-iga. Ettekanne tutvustas kohalikust villast aksessuaaride konkursi töid ja Kaarmanni kaupluse aknanäituse projekti.
Tallinna Linnamuuseumis toimub 1. oktoobril prof. Rene Haljasmäe köitekunsti töötuba “Varjatud aarded”.
Värske Pallase vilistlase Meriliis Volmeri, kunstnikunimega Asteria loodusmaalid ja aktid näitusel “Elueliksiir” on 12. oktoobrini eksponeeritud Tartu Ülikooli Raamatukogus.
Tartmusis saab 16. oktoobrini näha fotograafia osakonna vilistlase ja õppejõu Diana Tamane näitust “Poolarmastus”, mida kindlasti soovitab külastada ka rahvusvaheline kunstiajakiri “Artforum”.
Pallase fotograafia osakonna juhataja prof Peeter Linnap esineb juba homme 21. septembril Rakveres eesti superfotograaf Carl Sarapile pühendatud konverentsil avaettekandega „Carl Sarap – Eesti Ideaalfotograaf“. Rakvere Linnakodaniku Majamuuseumis toimuv Fotoajaloopäev Rakveres algab juba kell 10 ja on osalejatele tasuta.
Räpina loomemajas on oktoobri lõpuni avatud nahadisaini viimase kursuse tudengi Helen Stromi fotonäitus “Varielu”.
Pallase tekstiiliosakond osaleb professor Kadi Pajupuu juhtimisel 22.-24. septembril Rootsis toimuval kangakudujate messil VÄV boksiga PALLAS MultiWeave. 22. septembril kell 11 teeb ta HDK-Valand kutsel nende boksis ettekande MultiWeave tehnikast. Kadi Pajupuu sisustab koos Marilyn Piirsaluga messiboksi, mis tutvustab MultiWeave tehnikat ja tööriistu, abiks Pallase tudengite poolt loodud näidised ning Arabella Lippuri ja Marilyn Piirsalu tööd Pallase galeriis toimunud rahvusvaheliselt näituselt Kasvatatud/Grown. Valmis ka voldik, mis räägib koostööprojektist MultiWeave. Pajupuu loodud videomaterjali demonstreeritakse HDK-Valand alal kogu messi vältel.
Nahadisaini osakonna õppejõu Kerli Jõgi autoriköide pälvis ülemaailmsel köitekunsti biennaalil Raymond Devos’i instituudi eripreemia. Tänavu toimub biennaal 16. korda ja sel aastal köideti Joseph Kesseli romaani “Lõvi”. Biennaalile saadetud teoseid eksponeeritakse 22.-25. septembrini näitusel Prantsusmaal, Saint-Rémy-lès-Chevreuse’is, Jean Racine’i saalis. Auhindade üleandmine toimub samas 24. septembril. Pallaslastest osalesid veel Rene Haljasmäe, Lennart Mänd, Rutt Maantoa ja vilistlased Tiina Kraav, Kadri Paloveer, Dorel Sabre ja Liis Turnau.
Pallase tekstiiliosakonna juhataja prof Aet Ollisaar ja vilistlased Maria Pilm ja Lisette Laanoja on oma loominguga esindatud Lodzis toimuvatel kaasaegse tekstiilikunsti näitustel. Pallase partnerkool Academy of Fine Arts in Lodz korraldab oktoobis rahvusvahelise üliõpilaste tööde näituse YTAT, rahvusvahelise seminari ning osalevate kõrgkoolide õppejõudude näituse. Pallast esindab Lodzis toimuvatel sündmustel Erasmuse stipendiumi toel Aet Ollisaar koos osakonna vilistlase Maria Pilmiga.
Produktiivse Diana Tamane loomingut näituse “Flower Smuggler”näol saab näha ka Austrias, Viinis, Kahan Art Space-is.
Ja pallaslased kirjapildis:
Värskelt Pallase fotograafia osakonna juhataja abina tööle asunud Pallase vilistlase Kaisa Eiche artikkelSten Eltermaa (samuti PallasFoto vilistlane) loomingust ja kevadisest näitusest Kanal galeriis Võrus on trükivärskes Kunst.ee-s. “Autogeddon on möödapääsmatu”.
See veebisait kasutab küpsiseid, et saaksime pakkuda teile parimat võimalikku kasutuskogemust. Küpsiste teave salvestatakse teie brauserisse ja see täidab selliseid funktsioone nagu teie äratundmine, kui naasete meie veebisaidile, ja aitab meie meeskonnal mõista, millised veebisaidi jaotised on teile kõige huvitavamad ja kasulikumad.
Rangelt vajalikud küpsised
Rangelt vajalik küpsis peaks olema alati lubatud, et saaksime salvestada teie eelistused küpsiseseadete osas.
Kui keelate selle küpsise, ei saa me teie eelistusi salvestada. See tähendab, et iga kord, kui seda veebisaiti külastate, peate küpsised uuesti lubama või keelama.
3rd Party Cookies
See veebisait kasutab Google Analyticsit anonüümse teabe kogumiseks, näiteks saidi külastajate arvu ja populaarseimate lehtede kohta.
Selle küpsise lubatuna hoidmine aitab meil oma veebisaiti täiustada.
Lubage esmalt rangelt vajalikud küpsised, et saaksime teie eelistused salvestada!