Galeriis Pallas Renate Ermeli näitus “Luulelooma kannatused”

Renate Ermel galeriis Pallas Luulelooma kannatused

Luulelooma kannatused. Renate Ermel
22.09.-22.10.2022

Neljapäeval, 22. septembril kell 17 avatakse Tartus galeriis Pallas noore maalikunstniku Renate Ermeli näitus „Luulelooma kannatused“, esimene peale Pallase lõpetamist.

Autor on alati kohelnud luulet rohkem kui käena, mis tõstab paja kaant, et vesi üle ei keeks, kui rõõmu ülistust, andes emotsioonidele ja kogemustele kindlama kuju. Sellest inspireerituna andis ta vormi sellele abistajale, mis kõigil neil aegadel pead murrab, et temast välja saada kõik need jõledused, muutes need luuleridadeks. Hiljem veel kohandades need millegiks, mida ta loojana teistega jagada tahaks.

„Luuleloom“ esindab autori võitlust iseendas, üritades luua esitamiskõlbulikku teost ja kujutades emotsioone ja etappe, mis kaasnevad luuletuse või maali valmimisele. Muidugi lisanduvad ka mitmed läbikukkumised ning katsetused, mis leiavad koha eksponeeritavates assamblaažides.

Renate Ermel lõpetas 2022. a kevadel Kõrgema Kunstikooli Pallas maaliosakonna. Tema loomingu esmane tutvustus “Sumbumas” toimus aastal 2020 Kuldre Noortekeskuses. Hiljem on ta osalenud isiku- ja ühisnäitustega Vana-Antslas toimunud Kontrastikunsti üritusel ja Antsla Kultuurikeskuses. Käesolev „Luulelooma kannatused“ saab olema Renate esimene galeriis toimuv väljapanek.
Keskkoolipäevil avaldas ta oma illustratsioonidega luuleraamatu “Meie otsime”. Pallases õppimise ajal oli Renate Ermel iga-aastane osaleja Tartu tudengipäevade raames toimunud luuleõhtutel. Näitusel olevate assamblaažide tegemisel ongi kasutatud mitmeid üritustel esitatud teoseid.

Renate Ermeli isikunäitus „Luulelooma kannatused“ on galeriis Pallas avatud 22. oktoobrini.

Lisainfo:
Renate Ermel
renate.ermel9@gmail.com
+372 58070742

Galerii Pallas
galerii@pallasart.ee
+372 734 9954
T-L 11-18, Riia 11, Tartu
facebook.com/GaleriiPallas

19.09.2022

Kaanefoto Renate-Ermel “Koik on olnud” (2022, õli)