Moeloojate Triinu Pungitsa ja Annika Kiidroni ühisnäitus Pallase galeriis

Annika Kiidron ja Triinu Pungits

„Teravad nõelad“ galeriis Pallas

Neljapäevast, 22. septembrist on galeriis Pallas avatud moeloojate Triinu Pungitsa ja Annika Kiidroni ühisnäitus „Teravad nõelad“.

Triinu Pungits ja Annika Kiidron on mõlemad aeglasele moele pühendunud kunstnikud. Teinekord isegi nii aeglasele, et üks kollektsioon võib valmida lausa mitu aastat. Ometigi pole kiire moemaailm neist üle trampinud, vaid vastupidi – pärjanud neid kõrgeimate autasude ja tunnustusega nii Eestis, kui ka väljaspool seda. Autorid ise usuvad, et töötades omas eluterves tempos on võimalik veelgi enam keskenduda loomeprotsessile: nautida, kuulata, mõtiskleda, seedida, sünteesida ja mõtestada. Lasta ajal peatuda ilusas hetkes ja pühenduda veelgi sügavamalt oma loomingule – mõeldes tulevikule, unustamata minevikku, luues jätkusuutlikult ja esiemade traditsioonilisi võtteid au sees hoides.

Näitus “Teravad nõelad” on paus kunstnike teekonnal. Hetk, et peatuda, nautida vaikuses ja vaadata tagasi. Ja seda 22. oktoobrini.

Triinu Pungits on eesti moelooja, kes lõpetas 2003. aastal Kõrgema Kunstikooli Pallas tekstiiliosakonna ning on sellest alates tegutsenud vabakutselise kunstniku ja disainerina. Tema loomingut iseloomustab uudne ning julge vormikeel, mängulisus ja kujundlikkus. Samuti on suur rõhk tekstiilidel, eripäraks enda loodud mustrid. Ta on osalenud arvukatel moeetendustel ja näitustel ning pälvinud oma töö eest ka rahvusvahelist tunnustust, mida on kajastatud sellistes ajakirjades nagu Vogue Italia, British Vogue, Glamor jne. Ta on olnud finalist mainekal moekonkursil International Talent Support (ITS) ja poolfinalist rahvusvahelisel moe- ja fotograafiafestivalil Hyèresis. Lisaks edukale žongleerimisele rahvusvahelistel moelavadel, on Triinu pälvinud silmapaistva ja unikaalse moekäekirja eest 2014. aastal Hõbenõela ja 2021. aastal ka Kuldnõela auhinna. Peale selle tegutseb ta ka teatrimaastikul, luues kostüüme teatrilavastustele.

Annika Kiidron on Eesti Tekstiilikunstnike Liidu liige, sotsiaalkriitiline moekunstnik, kes on lõpetanud Kõrgema Kunstikooli Pallas tekstiiliosakonna 2017. aastal ning omandanud magistrikraadi Eesti Kunstiakadeemias moedisaini erialal, täiendades end õpingute jooksul Norras, Soomes, Hongkongis, Hollandis ja Iisraelis.
Intensiivselt moemaailma sukeldudes on ta paistnud silma tundlike ja ühiskonnas oluliste teemade tõstatamisega, mis annab viimase detailini läbi töötatud moekollektsioonidele sügavalt läbi tunnetatud tausta. Annika juhib oma loominguga tähelepanu ühiskonnas valitsevatele tulistele tabuteemadele, olgu nendeks siis sotsiaalmeedia ajastu inimese elamine paralleelselt kahes erinevas maailmas, keskkonnaprobleemid või keha ja vaimu kurnavad tõved Nõudliku käsitöö ja materjalide jätkusuutlikkuse väärtustamine on toonud rõivaesemetesse unikaalseid ja põnevaid kooslusi.
Ta on osalenud erinevatel näitustel ja moeetendustel nii Eestis kui ka mujal maailmas, samuti võitnud hulgaliselt auhindu – näiteks kahekordne ERKI moeshow, Estonian Fashion Festivali võit ning pälvinud ka NextGen Awards Première Vision Paris konkursi peapreemia. 2021. aastal tunnustati Annikat Hõbenõelaga.

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital
#kulka #kulkatoetab

Lisainfo:
Triinu Pungits
triinu@pungits.com
+372 53405745

Galerii Pallas
galerii@pallasart.ee
+372 734 9954
T-L 11-18, Riia 11, Tartu
facebook.com/GaleriiPallas

 

20.09.2022

Kaanefotol Annika-Kiidroni lõputöö Pallases, foto Andero Kalju

Fotol Annika Kiidron ja Triinu Pungits