Kõrgema Kunstikooli Pallas infokiri 07.02.2023

Pallases toimuvast…

… saab kõige paremini aimu siis, kui ise kohale tulla. 1. märtsil on see võimalus, kuna Pallas avab uksed kõigile huvilistele ja ootab külla!

11-17.00 on külalistele avatud kõik Pallase osakonnad.
12.00 ja 15.00 toimuvad infotunnid ja töötoad osakondades.
13-14.30 toimub ringkäik Pallase kampuses. Külastame kõiki osakondi ning tutvustame kooli ja meie tegemisi.
16.30 toimub tudengite läbiviidav kuraatorituur Pallase nahadisaini osakonna kureeritud rahvusvahelisel näitusel “Nahaga või nahata” galeriis Pallas (Riia 11)

Registreeri oma osalemine lahtiste uste päeval siin: https://t.ly/tBAA

Juba homme, 8. veebruaril toimub järjekordne Tuksu teise südames kampaania üritus – doonorluspäev Pallase raamatukogus! Koostöös Tartu Verekeskusega on võimalik päästa elusid ja seda teha just verd annetades. Sobib ka esmaüritajatele.

22. veebruaril kell 12.15 – 13.00 toimub Pallase raamatukogus Eesti Vabariigi 105. aastapäeva tähistamine Kristjan Bachmanni juhatamisel. Pakutakse väikseid suupisteid ning tuleb hariv, tegus ja teemakohane tunnike.

23. veebruarini on Pallase raamatukogus näitus „Meelemaastik“ – raamatuid Tuuli Puhveli isiklikust raamatukogust. 

23. veebruarini on Pallase raamatukogus ka näitus UUDISKIRJANDUS Nr 160

Algab uus kandideerimine Erasmus+ toetustele, et minna vahetusüliõpilaseks mõnda Pallase partnerkõrgkooli. Motivatsiooni- ja infoüritus toimub 14. veebruaril kell 12.10-13.10 Eha tänava auditooriumis. Tähtaeg dokumentide esitamiseks on 10.03. Täpsem info tudengite meililistis.

Pallaslaste tegemised mujal Eestis…

Pallase galeriis saab veel 11. veebruarini näha kolme fotonäitust: Peeter Linnapi näitus „Taevatrepp”, PallasFoto tudengite näitus AGA SUL ON TERVE ÕUN ja Inta Ruka isiknäitus ”Minu kallid kaasmaalased”.

16. veebruaril kell 18.oo avatakse Pallase galeriis nahadisaini osakonna korraldatav rahvusvaheline nahadisaini õppivate tudengite näitus “Nahaga või nahata”. Näituseprojekti kureerib Tiina Karu, teostavad ja osalevad Pallase nahadisaini osakonna tudengid. Eksponeeritakse veel Kaunase Rakenduskõrgkooli tudengite ja Riia Kunsti ja Disaini Gümnaasium õpilaste töid. Plaanis on vestlusring ja tutvustavad tuurid – täpsem info peagi nahadisaini osakonna Facebook-i lehel.

Fotograafia osakonna pikaaegne õppejõud Toomas Kalve avab 9. veebruaril Tallinnas Fotograafiamuuseumis mahuka ülevaatenäituse

Fotograafia osakonna juhataja abi ja õppejõu Kaisa Eiche ja Kadi Estlandi ühisprojekt “Naisteta küla” on jõudnud Võrru, Kanal galeriisse. Näitus on avatud 2. aprillini.

Tartu Kunstimajas saab näha maaliosakonna õppejõudude Tuuli Puhveli ja Kadri Toomi ning skulptuuriosakonna juhataja Anne Rudanovski loomingut näitusel „Salaaed“, avatud 19. veebruarini.

Kuni 26. veebruarini on avatud köitenäitus “Tungal” Tartu Ülikooli Raamatukogus.

Ingmar Roometsa näitust “Vari” saab Artrovert galeriis külastada veel 11. veebruarini.

1. märtsini on TalTech-i raamatukogu 2. korruse lugemisalas avatud Eesti Köitekunstnike Ühenduse näitus „Eesti rahva ennemuistsed jutud“.

Pallaslaste tegemised Eestist väljaspool…

Pallase tekstiiliosakond ja mööbliosakond osaleb peale kaheaastast pausi taas Stockholmi mööbli- ja valgustimessil! Mess toimub 7.-11. veebruaril, Pallase messiboks asub Greenhouse paviljonis disainikoolide ja alustavate disainerite alal asukohaga C06:56.  

Infot leiab Instagramis siin https://www.instagram.com/pallas_stckhlmfair/, samuti Facebooki lehel https://www.facebook.com/pallas.stckhlmfair

5. märtsini saab Riias Läti Seltsi majas näha Pallase tekstiiliosakonna juhataja Aet Ollisaare isikunäitust IKKA SEE SAMA KUU

Aet Ollisaar näituse avamisel Läti Seltsi majas. Foto Madis Liplap.

Pallase fotograafia osakonna vilistlase Anna Hintsi esimene täispikk dokumentaalfilm “Savvusanna sõsarad” võitis USA-s Sundance Film Festivalil maailmakino dokfilmide võistlusprogrammi parima režissööri preemia. Anna Hintsi filmi saab Apollo kinodes näha alates 24. märtsist.

Ning pallaslased ettekandeid tegemas…

Nahadisaini osakonna juhataja Rene Haljasmäe käis 6. veebruaril ICOM-Eesti korraldatud rahvusvahelisel seminaril „Keeruline pärand muuseumides. Restitutsioon, dekoloniseerimine ja päritolu-uuringud“ Teatri- ja muusikamuuseumis. Seminar saab edaspidi kättesaadavaks ICOM Eesti YouTube’i kanalilt.

Kaisa Eiche võttis osa kriitikute vestlussarjast “Kriitikud kriitikast”.

Kaanefoto on pallaslaste reisi algusest Stockholmi. Aet Ollisaare foto.

Kliki SIIA, et saada Pallase infokirja oma postkasti.