Pallase disainitudengid esitlevad Stockholmi messil tühjusest sündinud disainilahendusi

7.–11. veebruaril osalevad Kõrgema Kunstikooli Pallas üliõpilased taas Stockholmi mööbli- ja valgustimessil. Käesoleval aastal esitletakse messi Greenhouse’i disainikoolide alal mööbli- ja tekstiilitudengite koostööna valminud projekti TÜHI/EMPTY, milles osalejad pööravad tähelepanu väärtustavale taaskasutusele ning otsivad võimalusi disainiprotsessi jätkusuutlikuks arendamiseks.

Kas ja kuidas luua midagi uut, kui tuleb silma vaadata tõsiasjale, et materjalide nappus ja ületootmisest tingitud kahju loodusele on kaasajal saanud peamiseks väljakutseks? Mööbliosakonna ja tekstiiliosakonna üliõpilaste disainimeeskonnad alustasid disainiprotsessi piiratud koguse etteantud puitmaterjaliga, millele lisaks leidis iga meeskond oma toote jaoks materjalijääke ning järgis oma tootearendusprotsessis väärtustava taaskasutuse põhimõtteid. Koostööprojekti TÜHI/EMPTY tulemusena on valminud kuus sisustustoote prototüüpi, mille disainimisel on kasutatud mõlema valdkonna oskusi ja võimalusi. Toodete esitlemine rahvusvahelisel erialamessil annab tudengitele võimaluse saada vahetut tagasisidet ning sõlmida kontakte tulevikuks.

Messil tulevad esitlemisele riidestange TRAADISTICK, tugitool UNTANGLE, sisustuselement MULTISHELF, puhketool EMPTY/CHARGED, moodulriiul REST ja istumisalus COMA.

flaieri pdf

Projektis osalesid: Gert Christjanson, Renate Eensalu, Liisa Hanvere, Iris Eller, Ülle Järv, Eliise Järve, Kirke Kirikall, Karl Olaf Kolla, Caroliina Ladva, Grete Maruste, Teiloora Ojaste, Rebecca Raak, Bruno Sepp, Inger Tammela, Monika Teder. Projekti juhendasid: Madis Liplap, Aet Ollisaar ja Keret Altpere.

Pallase üliõpilased on osalenud Stockholmi mööbli- ja valgusmessil juba aastast 2011. Pallase väljapanek paikneb messi Greenhouse alal asukohaga C06:56.

Tudengite osalemist messil toetab Eesti Kultuurkapital.

Rohkem infot projekti kohta on leitav Instagramis: @pallas_stckhlmfair ja Facebookis www.facebook.com/pallas.stckhlmfair/

Lisainformatsioon:
Prof Aet Ollisaar
Kõrgema Kunstikooli Pallas tekstiiliosakonna juhataja
aet.ollisaar@pallasart.ee

Kaanefotol REST. Autorid Gert Christjanson, Liisa Hanvere, Karl Olaf Kolla

Fotod Andrus Kannel ja toodete autorid

06.02.2023

Pallas Stockholmi messil projekt Empty
TRAADISTICK. Autorid Ülle Järv, Teiloora Ojaste ja Caroliina Ladva