Fotograafia osakonna vilistlane Anna Hints võitis Sundance’i filmifestivalil parima režissööri auhinna

 

Kõrgema Kunstikooli Pallas fotograafia osakonna vilistlase Anna Hintsi esimene täispikk dokumentaalfilm “Savvusanna sõsarad” võitis USA-s Sundance Film Festivalil maailmakino dokfilmide võistlusprogrammi parima režissööri preemia. “Savvusanna sõsarad” on ühtlasi esimene Eesti režissööri ja Eesti peatootmises valminud dokumentaalfilm, mis on jõudnud ühele maailma viiest olulisimast filmifestivalist.
Palju õnne! 

Dokumentaalfilmi “Savvusanna sõsarad” keskmes on naised, kes suitsusaunas jagavad oma saladusi ning pesevad maha kehasse kogunenud häbi ja valu. Film tutvustab Lõuna-Eesti suitsusaunakombestikku, mis on kantud UNESCO inimkonna vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja. Filmi tegemisele kulus koos vaheaegadega seitse aastat. Eesti kinodes saab filmi vaadata filmi 24. märtsist.

 

Anna Hints lõpetas Pallase fotograafia osakonna 2009. aastal lõputööga “Sünnitades „Ema ja tütart“”. See on avaldatud ka Pallase parimate lõputööde kogumikus “Toimetised 12. Lend 2009” (2010). 

 

Loe lisaks:
– Postimees, Raimu Hanson 02.02.2023 “INTERVJUU ⟩ Rõõmsast tudengist kujunes käänulist teed mööda võidurõõmus režissöör”
– Postimees, Tuuli Põhjakas 31.01.2023 “Režissöör Anna Hints: pärast filmi tulid inimesed mu juurde ja nutsid”
– Postimees 31.01.2023 “Sundance’il kõrgelt auhinnatud Anna Hints: kõik, mida rahastajad kartsid, on tegelikult tugevus”
– Lõuna- Eesti Postimees 28.01.2023 “Võrumaa juurtega Anna Hints võitis suitsusaunast tehtud filmiga olulise auhinna”
– ERR 27.01.2023 “Anna Hints võitis Sundance’i filmifestivalil parima režissööri auhinna” 
– Postimees 27.01.2023 “EESTI REŽISSÖÖRI TRIUMF ⟩ Filmitegija Anna Hints võidutses mainekal Sundance’i filmifestivalil”

 

Kaanefoto: Anna Hints Sundance’i festivalil Autor/allikas: Pressimaterjal (ERR)

Fotol Anna Hintsi lõputöö

03.02.2023