Kõrgema Kunstikooli Pallas infokiri 07.03.2023

Millega tegeleme Pallases…

1. märtsil toimus Pallases lahtiste uste päev, mis tutvustas kõigile soovijatele meie erialaosakondi. Kui aga juhuslikult polnud ehk võimalik sellest osa võtta, siis suurima rõõmuga korraldame ka grupituure Pallases või ühendame tudengivarjuks tulla soovijad neid huvitava osakonna tudengitega. Soovi korral kirjutage meiliaadressil maiken.austin@pallasart.ee

Erasmuse programmi raames partnerkooli õppima kandideerimise tähtaeg on 10. märts ning praktikale 17. märts. Täpsem info on saadetud tudengite listi ja on leitav ka siit.

Kuni 24. märtsini on Pallase raamatukogus avatud näitus UUDISKIRJANDUS Nr 161.
Valikus on 2022. aasta ostud ja annetused: Meiu Münt, Epp Krosmann, Reet Pulk-Piatkowska, Küllike Pihkva, Are Tralla, Maris Vojdani, Rene Haljasmäe, Edith Hermann, Vano Allsalu, Krista Aru, Aet Ollisaar, Eve Eesmaa, Kelly Alloja, Mari-Liis-Roots.

23. märtsini on Pallase raamatukogus Eve Eesmaa graafika näitus MINISINI ning 8. märtsil kell 16.15 – 17.00 toimub raamatukogus vestlustund Eve Eesmaaga näituse ja minigraafika konkurssidel osalemise teemal.

Raamatukogu ees on ka avatud raamatute tagastamise kapp, kuhu saab oma loetud teosed tagastada sel ajal, kui raamatukogu on suletud.

Raamatukoguhoidja Janika demonstreerib Piret Kaevatsi fotol raamatute tagastuskapi kasutamist.

15. märtsil 15.00 – 16.30 toimub Eha tänava õppehoone tornis emakeelepäeva tähistamine koos Tartu Kunstikooli õpilaste ja kolleegidega omaloomingut lugedes.

9. märtsil kuulutatakse välja Pallase tekstiiliosakonna moeetenduse MOOD-PERFORMANCE-TANTS konkursi võitjad, kes osalevad 2023. aasta moeetendusel ERM-is 7. juunil.

Silver Gutmani foto 2022. aasta MPT-etenduselt Kammivabrikus.

Millega tegeleme Pallasest väljaspool…

Kuni 18. märtsini on Pallase galeriis veel avatud nahadisaini osakonna korraldatud rahvusvahelise osalusega näitus “Nahaga või nahata / With or Without Leather”. Järgmisel teisipäeval 14. märtsil kell 16-18 toimub galeriis vestlusõhtu nahadisainer (ja Pallase vilistlase) Stella Soomlaisiga teemal “Ringdisaini võimalikkusest nahadisainis”, mille eestvedajateks on nahadisainer ja õppejõud Tiina Karu ning Pallase tudengid Kerttu Rebane ja Jaanika Leiter. Näituse viimane kuraatorituur toimub 18. märtsil kell 12.00-13.30 nahadisaini õppejõu Tiina Karu ja 4. kursuse tudengi Helen Stromiga. Olete oodatud!

15.-17. märtsini toimub Tartus Baltimaade suurim ärifestival sTARTUp Day, mille kujundamisel lööb juba kolmandat korda kaasa ka Pallase tudengite meeskond. Omapoolne panus antakse pitchimise lava ja fotoseina kujundusse ning koostöös peaasi.ee tiimiga tehakse vaimset tervist turgutav osalusmäng. Pallas on koos Tallinna Loomeinkubaatori ja Tartu Loomemajanduskeskusega ka loomemajanduse alal tutvustamas erinevaid võimalusi kunsti ja startup-maailma ühendamiseks.

Moolen Veeringu tehtud kavand pitching-lava kujunduseks

Köitenäitust “Eesti rahva ennemuistsed jutud” on võimalik märtsis-aprillis näha juba Viimsi Raamatukogus. 

10. märtsil avatakse Võru Kandles Pallase meediadisaini osakonna juhataja kaasprofessor Jaanus Eensalu näitus.

Pallase maaliosakonna näitust Jõgeval kohalike soovil pikendati ja nii saab seda Betti Alveri muuseumis külastada veel kuni 11. märtsini. Ja järgmisel nädalal avatakse samas Pallase maaliosakonna professori Heli Tuksami näitus.

8.-9. märtsil läheb maaliosakond tutvuma ja kooostööplaane tegema Hiiumaale Viscosa Kultuuritehasesse, mis on Kõrgessaares asuv kultuurilinnak. Vanasse kalatehase hoonetesse pesa tegev; muusikale, kunstile ja teatrile ruumi pakkuv hoonete kompleks. Visocsa võiks olla suvisel hooajal olla Hiiumaal turistidele atraktiivsekssihtpunkt ning kohalikele aastaringselt kultuurilist ajaveetmist pakkuvaks kohaks.

14. veebruaril avas Pallase maaliosakonna tudeng Mia-Melanie Saar oma neljanda isikunäituse restoranis Kodas, mis asub Valgjärvel. Teoseid saab uudistada nii restorani saalis kui ka Siidrikoja keldrikorruse galeriis. Teosed on pärit alates kunstniku algusaegadest kuni kõige uuemateni välja, mis on just restorani jaoks maalitud. Näitus on avatud aprillini külastades restorani või minnes vaatama Siidrikoja tegutsemist.

Mia-Melanie Saar näituse avamisel.

9. märtsil kell 17.30 toimub Fotomuuseumis Pallase fotograafia osakonna meistri ja õppejõu Toomas Kalve retrospektiivnäituse raames autoriõhtu.

23. märtsil kell 17.30 on Fotomuuseumis professori Dr Peeter Linnapi loeng “Pildid ja hirm”.

1.-31. märtsini on mitmed PallasFoto tudengite ja vilistlaste tööd Pärnus FotoFesti “pAUS” raames pallase vilistlase Eva Krami kureeritud näitusel “Igatsus”. Näitus “Igatsus“ toob vaatajateni ilu portreefotos ja -videos, selle klassikalises mõttes. Tänavuse fotofestivali kandev teema on „pAUS“, millest tulenevalt kutsume näituse külastajaid mõtlema ilu, tunnete ja sentimentaalsuse üle, võttes pausi ümbritsevast ja järjest kaasajastumast ilu arusaamast. 

Millega tegelevad pallaslased Eestist väljaspool…

Rahvusvahelisel disainikonkursil Design-A-Bag valiti nahadisaini osakonna tudengi Grete Prost-Kängsepa disainitud õlakott kolme finalisti hulka ja nõnda läheb tudeng 14. märtsil Dubais toimuvale lõppvõistlusele. Sügislehtedest inspireeritud kott sündis juhendaja Kerli Jõgi loengus. Juba 10 aastat toimunud disainikonkurss on pallaslastele edukas olnud varemgi – nii on võitjate hulka kuulunud Stella Soomlaisi, Gerda Retteri, Anni Ansmanni kui ka Iris Krantsiveeri loodud kotte. Kaanefotol ongi Grete Prost-Kängsepa disainitud kott.

Pallase tekstiiliosakonna tudengid osalevad rahvusvahelisel ühisnäitusel Iirimaal Corkis. Tegu on pikaaegse koostööprogrammiga, mis kaasab 4 erinevas riigis asuvat kooli: Vilnius Academy of Art Kaunas Faculty (Leedu), Bucharest National University of Art (Rumeenia), MTU Crawford College of Art and Design (Iirimaa) ja Kõrgem Kunstikool Pallas. Corkis käisid koos tekstiiliosakonna juhataja Aet Ollisaarega ka tudengid, kelle tööd on eksponeeritud kuni 30. märtsini avatud näitusel. Muuhulgas külastati rahvusvahelist seminari MAKE 2023: Making and Place ning MTU Crawford College of Art and Design tekstiiliosakonda.

Pallase tekstiiliosakonna tudengid Corkis. Aet Ollisaare foto.

Maaliosakond külastab 13.-17. märtsil Oslo Kunstiakadeemiat. Kohtutakse kaasaegse kunsti professori  Melissa Gordoni ja dekaani Sara Lookofskiga. Plaanis on tutvuda akadeemia maaliõppe korraldusega ja kohtuda maalitudengitega.

Ning mida sellest kirjutatakse…

Kanada eestlaste ajalehes “Eesti elu” ilmus Lea Kreinini pikem artikkel Tartu galeriide maastikust, kus peamine fookus oli pühendatud galeriile “Pallas”. “Eesti elu” on suurim väliseesti ajaleht maailmas ning see avaldab väärtuslikku infot eestlaste tegemistest, poliitika, teaduse ja kultuurivallas üle maailma.

Kliki SIIA, et saada Pallase infokirja oma postkasti.