Õppejõud Eve Eesmaa miniprindid ja vestlusring Pallase raamatukogus

“MiniSini”
Eve Eesmaa miniprindid Pallase raamatukogus
27.02-23.03.2023

Pallase raamatukogu suurel laual saab vaadata Pallase õppejõu Eve Eesmaa miniatuurseid graafikatöid. Miniprintide suurus on u 10×10 cm, mis on üheks aktsepteeritumaks formaadiks ülemaailmselt toimuvatel graafikanäitustel ja konkurssidel.

Eksponeeritud tööd on valminud silmas pidades rahvusvahelistel kunstiüritustel osalemise võimalusi. Väiketiraažides ja -mõõtudes graafikatööd mahuvad hästi ümbrikusse, mistõttu on neid hea saata erinevate riikide kunstikonkurssidele ja näitustele. Põnev on uurida toimunud näituste katalooge, avamiste fotosid ja võrrelda erinevate maade kunstnike loomingut ning saada osa kaasaegsetest graafikatrendidest, kunstitehnikate ja kontseptsioonide suundumustest. Miniatuurne formaat tundub küll väike, kuid võimaldab siiski maailmas vägagi nähtavaks saada ning leida kontakte koostöövõimaluseks ka väga suurtes ühisprojektides.

Eelnenud aastatel on Eve Eesmaa osalenud paljudel väikegraafika näitustel: Ameerika Ühendriikides, Argentiinas, Austraalias, Bulgaarias, Egiptuses, Hispaanias, Indoneesias, Inglismaal, Itaalias, Jaapanis, Kanadas, Kolumbias, Leedus, Lõuna-Koreas, Malaisias, Mehhikos, Poolas, Prantsusmaal, Põhja-Iirimaal, Rumeenias, Saksamaal, Serbias, Türgis jm.

Vestlustund Eve Eesmaaga rahvusvahelistel minikunsti näitustel osalemiste võimalustest, toimub Pallase raamatukogus kolmapäeval, 8. märtsil kell 16.15.

Lisainfo:
Eve Eesmaa
eve.eesmaa@pallasart.ee

Pallase raamatukogu on avatud E–N kl 9–17 ja R kl 9–16.30. 
Raamatukogu asub Tolstoi tänava õppehoones (sissepääs hoovi Tähe 38b või Eha 41 väravate kaudu)