<     ALGAVAD KURSUSED

 

LOOVKIRJUTAMISE TÖÖTUBA

Toimumisaeg: 12.02.2021

Kursuse maht: 8 akadeemilist juhendatavat tundi

Hind: 95 €

 

Loovkirjutamise töötuba on mõeldud kõigile, kes tunnevad vahel, et tahaks oma mõtteid või tundeid paberile panna, kuid selleks ei jätku aega ega pole ka otsest väljakutset.

Töötoas antakse osalejatele 10-12 harjutust, millest igaühe kirjutamiseks on aega ca 15-20 minutit.

Soovi korral võivad osalejad oma kirjutatu ette lugeda ning sellele tagasisidet saada, kuid see ei ole kohustuslik – mõned harjutused panevad osalejad end oma sisemusse või minevikku vaatama ning võivad inspireerida väga isiklikke lugusid. Ülejäänud harjutusteks saab inspiratsiooni ammutada aga teistest allikatest – teiste inimeste lugudest, loetust-nähtust või kujutlusvõimest.

Kirjutada võib nii proosa- kui stsenaariumivormis või kasvõi luules, mingeid eelteadmisi vaja ei ole.

Juhendaja: Leana Jalukse, MA, stsenarist ja toimetaja

Stsenarist ja toimetaja Leana Jalukse on olnud audiovisuaaltööstuses tegev 1997. aastast. Omandanud bakalaureusekraadi meedias ja magistrikraadi filmikunstis, põhierialaga stsenaristikas. Debüütfilm “Ema” (2016) esilinastus rahvusvaheliselt Tribeca Filmifestivali võistlusprogrammis, võitis parima mängufilmi auhinna Kitžbühelis, parima eesti filmi auhinna PÖFF-il, valiti Eesti kandidaadiks võõrkeelse filmi Oscarile ning teenis parima stsenaariumi nominatsiooni Eesti Filmi- ja Teleauhindadel. Teine mängufilm “Tuliliilia” esilinastus mais 2018 ning lühimängufilm tööpealkirjaga „Laika“ valmib 2020 sügiseks. Hetkel kirjutab mitmeid eesti ja rahvusvahelisi filmi- ja seriaaliprojekte autori ja kaasautorina, tegutseb filmituru Baltic Event stsenaariumieksperdi ja kaastootmisturu juhina ning koolitaja ja koolituste korraldajana. Eesti Stsenaristide Gildi asutajaliige ning Eesti Kinoliidu ja Suurbritannia Kirjanike Gildi liige.

 

 

Registreeru koolitusele

Maksja
Tutvu siin
Tutvu siin
Veendu, et kõik väljad oleks korrektselt täidetud
Info edukalt saadetud