Kõrgema Kunstikooli Pallas infokiri 02.05.2023

Pallases…

… on käimas vaimse tervise nädal.

… saavad Pallase tudengid, vilistlased ja akadeemiline personal tellida tekleid.

valivad Pallase tudengid 2023/2024 õppeaasta üliõpilasesindust.

… on raamatukogus 3. mai – 4. juuni välja pandud rahvusvaheline fototudengite autoriraamatute näitus „LEPORELLO“.

Näitusel on eksponeeritud Eesti Kunstiakadeemia ja Pallase üliõpilaste teosed, mis valmisid õppetöö käigus õppejõudude Rene Haljasmäe ja Tuukka Kaila (Soome) juhendamisel. Autoriraamatute tegemisel kasutati kollaažitehnikat, analoogfotosid, digiprinti ja kirjutati-joonistati.
Pallast esindavad näitusel Hanna Näkk, Karmen Nugiseks, Katriin Rätsepp, Kertu Kasemets ja Ranno Kähr. EKAst osalevad  Anna Urakhchina, Denise Damaso (IT), Irma Holm, Erik Hõim, Karlotta Lainväe, Kristiina Aarna, Elias Kuulmann, Mari Karjus, Sonja Sutt ja Taavet Kirja.
Tänud: Peeter Linnap, Reimo Võsa-Tangsoo, Maris Karjatse, Edith Hermann, Janika Press
Lisainfo: Rene Haljasmäe, Pallase nahadisaini osakonna juhataja, rene.haljasmae@pallasart.ee

Loe lisaks

Fotograafia osakonna III kursus osales aprilli lõpus külalisõppejõu Urmas Jõemehe produktsioonistuudios Saturn film lavastusfotograafia praktikumil. Urmas Jõemees on operaator ja fotograaf, kes on spetsialiseerunud ka eriefektidele fotograafias ja kes on aidanud kaasa üle 80 animafilmi valmimisele. Tuntum neist “Vanamehe film” (2019). 
Kaanefoto on toimunud praktikumilt ja foto autor on Kirke Kuiv.

Pallasest väljaspool…

Pallase galeriis toimub selle aasta 6.-27. maini rahvusvaheline näitus “Don’t Dream It’s Over”, mille korraldavad Läti Kunstiakadeemia doktorandid. Kokku on näitusel 14 kunstniku tööd, kes oma igapäevases praktikas ja õpingutes uurivad mitmesuguseid teemasid ja lahendusi erinevates kunstimeediumites. Kunstnike huvid varieeruvad loodussümbolite ja ajaloo jälgede, ökofeminismi ja sotsiaalsete vaatluste vahel. Näitus keskendub sellele, kuidas traditsioonilise kunsti omadused sulanduvad kaasaegsesse konteksti, kaasates kunstiteose loomise protsessi uusi tehnikaid. Koostööd Pallase ja Läti Kunstiakadeemia vahel toetab Erasmus.

Lätlastest näitusemeeskond. Foto autor Reet Pulk-Piatkowska

Tartus toimub 8.-13. maini Prima Vista kirjandusfestival teemal “Soovida võimatut”, mille kunstiprogrammi kuraatoriks on Pallase raamatukogu juhataja Edith Hermann. Prima Vista kunstiprogramm on külastajatele avatud 24. aprillist kuni 4. juunini Tartu Linnaraamatukogus, Tartu Ülikooli raamatukogus ja galeriis Pallas.

3. mail kell 12.00 avatakse Tartu Ülikooli raamatukogus Pallase tekstiiliosakonna tudengite gobelääninäitus.
4. mail kell 16.30 Tartu Ülikooli raamatukogus avatakse 5 näitust: Eve Kask, Ardo Sägi, Pallase meediadisaini osakonna tudengid ning Toomas Kalve ja Andrus Kannel.
5. mail kell 16.30 Tartu Ülikooli raamatukogus avatakse 3 näitust: Pallase skulptuuri ja nahadisaini tudengid ja Eesti Köitekunstnike Ühenduse köitenäitus.

Eesti Tekstiilikunstnike Liidu aastapreemiate laureaatide tunnustamine ja preemia Aasta tekstiilikunstnik nominentide väljapaneku avamine neljapäeval, 4. mail kell 18 ARS kunstilinnaku koosolekuruumis Stuudio 98. Väljapanek koosneb Elna Kaasiku, Aet Ollisaare, Marilyn Piirsalu ja Maryliis Teinfeldt-Grinsi töödest.

Pallase nahadisaini osakonna õppejõud Rutt Maantoa ja Maila Käos esinevad Nahakunstnike Liidu ühisnäitusel “ARTUR ALLIKSAAR – BOHEEMLASTE KUNINGAS” 12. aprillist 18. maini Kirjanike Maja musta laega saali fuajees ja Viimsi Raamatukogus 22. maist 3. juulini.

Kuni 25. juunini on avatud käekotiajaloost inspireeritud köitenäitus Tallinna Linnamuuseumis (Kuraator: Lennart Mänd, osaleb ka Rene Haljasmäe).

Ning Eestist väljaspool…

20. aprillil avati Eesti Vabariigi alalises esinduses Euroopa Liidu juures Pallase maalitudengite näitus „Tervitusi kodumaalt“. Näitus jääb avatuks mai lõpuni. Näitusel osalevad: Mari Frühling, Kristin Erm, Laura Marita Lappalainen, Kätriin Säde, Triinu Kohanenkov, Miina Vilo, Patrick Tall, Ott-Kaspar Sults, Hele-Riin Juhkama, Hanna-Liina Krenštrauch, Ingmar Roomets ja Jelizaveta Saveljeva. Üliõpilasi juhendas maaliosakonna juhataja Margus Meinart. Eesti Vabariigi alaline esindus Euroopa Liidu juures asub Rue Guimard 11/13 1040, Brüssel.

Kaisa Eiche näitus “Naisteta küla” avanes äsja Soomes Oulu fotograafiakeskuses Northern Photographic Centre ja jääb avatuks kuni 11. juunini.

Kliki SIIA, et saada Pallase infokirja oma postkasti.