Pallase tudengid kujundasid jälle sTARTUp Day festivaliala

24.-26. augustil toimunud Baltimaade suurima ärifestivali sTARTUp Day kujunduse osas lõi juba teist aastat kaasa ka Kõrgema Kunstikooli Pallas üliõpilaste meeskond. Jätkusuutlikke printsiipe arvestades oli selleaastase kujunduse inspiratsiooniks võlumets.

Eeltööd sTARTUp Day kujunduse jaoks algasid juba jaanuaris, kui Pallase üliõpilased esitlesid oma ideid fassaadi, pitchimise lava ja fotoseina kujunduseks. Teemaks pakuti  sel aastal võlumets, mis on meeldivaks elukeskkonnaks ükssarvikutele. Sellest teemast lähtuvalt kujundati jätkusuutlikke printsiipe arvesse võttes peasissekäik, kus loodi tuules mänglev rohelus, mis juhatab sisse maagilise festivalikogemuse. Pitching lava kujunduses kasutati pesamotiivi koos kuldmunadega. Fotoseina taustaks on Pallase fotograafiatudengi Jürgen Vainola pildistatud kaunis metsamotiiv, mille ette on loodud kolmemõõtmeline ala, mis fotodel eriti apetiitne välja näeb. Lisaks tehti ka video, mis samuti kasutab metsamotiive ja animeeritud kappavaid ükssarvikuid.

Ärifestivali kujundamine annab tudengitele võimaluse realiseerida oma ideid tavapärasest märksa suuremal skaalal ning dekoreerimisele järgnev festivalikülastus laiendab silmaringi ja inspireerib. Juba tehakse plaane ka 2023. aasta festivaliks ja loodetavasti saab nüüdseks öelda, et tegu on mõlemaid pooli rõõmustava koostööga.

Pallase kujundusmeeskonnas lõid kaasa: Agnes Müürsepp, Angeliina Birgit Liivlaid, Eeva Ruth Niitvägi, Hanna Kuusvere, Helli Aas, Johanna Mauer, Joonas Kirsipuu, Kristin Varba, Liina Salonen, Maarja Pettai, Marleen Začek, Melissa Tihhonova ja Mia Melanie Saar. Juhendajad olid: Madis Liplap ja Maiken Austin.

29.08.2022