Pallase tekstiiliosakonna värske vilistlane Merily Mikiver sai ERKI moeshow-l kolmanda koha

Laupäeval toimus Noblessneri sadamalinnakus ERKI Moeshow 2023. Rahvusvaheline žürii koosseisus Roberta Einer, Tanel Veenre, Annamari Vänskä, Elina Peltonen, Martyn Roberts, Kristin Lepikson, Alvise Bullo, Ženja Fokin, Liisi Eesmaa, Anthony Brotheridge, Giovanni Ottonello ja Fredrika Erlandssonil pidas Pallase värske vilistlase Merily Mikiveri kollektsiooni “Tender Conversations” kolmanda koha vääriliseks. Võitjaks kuulutati Romet Kaljo kollektsiooniga “Black Sheep” ja teise koha võitis Hanna Tiina Pekk kollektsiooniga “Just Married”. Esikolmikut premeeriti stipendiumiga. Kokku jõudis ERKI Moeshow lavale tänavu 14 disaineri kollektsioonid, moesündmus toimus sel korral kahes kohas: Põhjala pruulikojas ja klubis HALL.

Merily Mikiveri kollektsioon “Tender Conversations” MPT moeetendusel. Foto autor Lisette Laanoja.

Merily ise kommenteeris oma kolmanda koha saavutust järgnevalt: “Kolmas koht tuli mulle väga suure üllatusena ja ma olen väga õnnelik selle tunnustuse üle. Kindlasti andis see kindlustunnet ja motivatsiooni edasi töötamiseks. Ja see plaan mul ongi – kudumitega edasi töötada! Lähitulevikus võib kindlasti ka poelettidel näha uut kraami!”

Merily lõputööna esitletud kollektsiooni jaoks polnud ERKI moeshow esimene avalik lavakogemus – 7. juunil sai seda näha Pallase moeetendusel Mood-Performance-Tants, kus disainer sai preemiaks moefotograafia mentorluse Getter Raiendi käe all.

Merily lõputöö pealkirjaga “Sooneutraalse rõiva piiride uurimine kudumikollektsiooni näitel” uuris soomõistet ja selle laialivalgumist tänapäeva ühiskonnas ning kuidas see teema puudutab rõivadisaini. Autor esitas endale küsimuse, mis üldse defineerib mehe ja naise rõivast ning eesmärgiks oli uurida keha katvuse piire sooneutraalses disainis.
Disainiprotsessis sai läbi katsetatud nii mehe kui naise kehal läbi erinevad katmata ja kaetud ihu proportsioonid ning tulemustest lähtuvalt lõi disainer rõivadisaini näited, mis on mõlemal kehal sotsiaalsete standardite järgi kantavad. Samuti lähenes ta sooneutraalsusele õrna ja paljastava silmuskudumi kaudu.
Katsetustest kujunes silmuskudumite kollektsioon „Tender Conversations“, mis mängis kaetud ja paljastatud ihu tasakaaluga ning mille kontseptsioon rääkis depressioonist ning inimeseks olemise haprast poolest. Tekstiiliosakonna Cum Laude lõpetanud Merily lõputöö juhendaja oli Maarja Tamjärv.

Kaanefoto autor Erki Ott.

19.06.2023