Pallase õppejõud on esindatud Helsingis ühisnäitusel “Jälg”
Grupp kunstnikke- kolleege, kes on seotud Kõrgema Kunstikooliga Pallas ja enamuses kuuluvad Tartu kunstnike liitu, on aastate jooksul korraldanud rohkelt ühisnäitusi. Samuti on kõik aktiivsed osalejad Eesti kunstielus ning teinud mitmeid personaalnäitusi. Soomes on esinetud peamiselt Tamperes ja Imatras, sel korral siis Helsingis Suomenlinna Galeriis Rantakasarmi.
Näituse pealkirjaks on „Jälg“. Iga kunstnik on teemat vabalt interpreteerinud. Jälg on miski, mis tekib ühiste tööaastate jooksul. See on ka mineviku ja mälestuste jälg, jälg kultuurimaastikul või looduses, ökoloogiline aja-jalajälg.
Näitus avatakse 18.03.20 kell 17.00. Näitus jääb avatuks kuni 11.04.2020
Sirje Petersen on kunstnik ja õppejõud. Sirje Peterseni on nimetatud üheks tugevama maalijanärviga Tartu kunstnikuks. Tema looming on suuresti autobiograafiline, kujutades Naist, kes otsib oma kohta elus ja leiab selle pidevas muutumises.
Ligi nelja kümnendi vältel on ta osa võtnud paljudest ülevaate- ja grupinäitustest nii Eestis kui Euroopas ning teinud üle viiekümne isikunäituse.
Teoseid kogudes: Tartu Kunstimuuseum, Pärnu Uue Kunsti Muuseum, Eesti Vabariigi Riigikohus (Tartu), Lüneburgi linna Raekoda (Saksamaa), IBL State Art gallery (Port-Louis, Mauritius), tööd on mitmetes erakogudes erinevates Euroopa riikides.
https://sirje.com
Per William Petersen on Taani- Eesti kunstnik, kuid elab ja töötab Eestis kindlalt alates 2006. Aastast. Eesti Kunstnike Liidu, Tartu Kunstnike Liidu ja Eesti Kujurite Ühenduse liige.
Per töötab erinevates kunstivaldkondades- skulptuur, maal, graafika, fotograafia/ film ja disain. Per Williami edasiviiv jõud on uudishimu. Uudishimu tegelikkuse mõistmiseks. Et mõista erinevust tegelikkuse ja tajutava reaalsuse vahel.
Per ütleb: “Kunst ei ole toode. Nagu õhk, mida me hingame, pole toode. Kunst on midagi sellist, mis on juba siin, seda tuleb lihtsalt eksponeerida. ”
Kunst on see aeg, kus oleme siin-praegu. Kunst on viis “KOHE” külmutamiseks ja uurimiseks.
Lisateavet leiate veebisaidilt www.pwp.dk
Kaspar Tamsalu on lõpetanud Peterburi Ilja Repini nimelise Maali-, Skulptuuri- ja Arhitektuuriinstituudi 2012. aastal ja Eesti Kunstiakadeemia 2015. aastal. Alates 2018. aastast on ta Kõrgema Kunstikooli Pallas maaliosakonna juhataja. Talle meeldib töötada otse natuurist ja ta maalib peamiselt suuremaid figuraalseid kompositsioone enda lähedastest inimestest.
Tuuli Puhvel on maali- ja vitraažikunstnik, kelle jaoks on maalimine teekond ja seiklus. On üks mõte, ta asub seda teoks tegema, aga õige varsti ilmuvad vasakule ja paremale kutsuvad teeotsad, mis meelitavad radadele, millest enne aimugi ei olnud.
Eero Ijavoinen on maalikunstnik ja skulptor, kes lõpetas Tallinna Pedagoogikaülikooli kunstiõpetajana ja sel alal ka töötanud.
Käesoleva näituse maalid lähtuvad loodusmotiividest ja on maalitud abstraktse kunsti vaimus.
Eero skulptuurid kujutavad elusolendeid, on oma vormilt tinglikud ning lähtuvad puidu eripärast. Lisaks puidule kasutab garneeringuna värvi ja muid materjale.
Niina Freiberg on kunstnik ja kunstiõpetaja ning Tartu Kunstnike Liidu liige. Oma loomingus avaldub tema elukogemus ja vaatleja positsioon. Oma kujundikeele kasutuses on ta tundlik ja täpne. Iga tööl on oma lugu. Selle näituse keskseks teemaks on „Hetki Pildialbumist“. Vana ja kulunud kooliaja pildialbum meenutab laegast, kuhu hoolikalt, samm sammuhaaval koguti elu tähtsamaid hetki.
Uurides seda laegast avastad ootamatult, kuidas aeg on mänginud oma mängu, muutes noorusliku sära minevikust, elutarkuseks ja tasakaaluks olevikus.
Elulood, mis on peegeldamas maalidel saatusekäike, on antud edasi näoilme ja kehakeele kaudu, kasutades selleks kuivtušitehnikat ja tušši.
Heli Tuksam on maali- ja vitraažikunstnik ning Kõrgema Kunstikooli Pallas maaliosakonna restaureerimis-suuna professor.
Heli lõpetas ERKI 1985. aastal ja siirdus koheselt ka loomingulisse tegevusse. Aastate jooksul on osalenud rohketel näitustel Eesti ja väljapool. Selle näituse seeria vaatleb puid, mis on siinsamas vaateväljas, igapäevased kaaslased.