Pallase Lend 2021 esitleb lõputöid

Kolmapäeval, 2. juunil algavad koos näitusega “LEND 2021” Kõrgema Kunstikooli Pallas lõputööde kaitsmised. Käesoleval aastal toimuvad kaitsmised hübriidvormis: lõputööde hindamiskomisjonid viibivad näitusel kohapeal ning 45 diplomandi esitlevad oma töid virtuaalselt. Publik saab kaitsmistele kaasa elada veebi vahendusel.

Kaitsmised algavad kunstide valdkonna lõputöödega 2.-4. juunil, jätkuvad 7. juunil konserveerimise/restaureerimise lõputöödega ning lõppevad 9.-10. juunil disaini valdkonnaga. Oma lõputöid kaitsevad fotograafia, maali, meediadisaini, mööbli, nahadisaini, skulptuuri ja tekstiiliosakonna üliõpilased.

2021. aastale omaselt on kaitsmised korraldatud viirusohuga arvestades: Pallase galeriis viibivad seekord ainult komisjoniliikmed. Diplomandid esitlevad oma töid virtuaalselt ning komisjon saab neid jälgida galeriisse seatud ekraanidelt.

Kuigi komisjoni töötamise ajal publik galeriisse ei pääse, on kaitsmised siiski traditsiooniliselt avalikud: huvilised saavad kogu protsessi jälgida otseülekandena Pallase kodulehel avaldatud lingi kaudu.

Lõputööde näitus “LEND 2021″ on kaitsmiste perioodil külastajatele Pallase galeriis avatud 5. ja 8. juunil ja peale kaitsmiste lõppu juba tavapäraselt alates 11. juunist kuni 10. juulini.

Näituse LEND 2021 on kujundanud Madis Liplap.

Kaanefotol vaade näitusele. Autor Madis Liplap