Pallas tuleb Disainiööl välja kahe näitusealaga

19. septembril Balti Manufaktuuris avatav Disainiöö, sel aastal teemaga “Green Being. WTF?”, tõi taaskord kokku ka disaini ja arhitektuurikoolid. Kõrgem Kunstikool Pallas eksponeerib disainisuuna lõputöid ja näitust “Mopp, punane ja voolik”, lisaks on Pallase vilistlaste töid võimalik näha disainiauhinna BRUNO väljapanekul.

Pallase väljapanek valikuga 2022. aasta disainisuuna lõputöödest keskendub tehnikatele ja lähenemistele, kontseptsioonidele ja materjalidele, mis toovad disaineri tagasi juurte juurde. Keeruline oleks leida midagi kestlikumat kohalikust lambavillast või puidust. Näitus innustab meelde tuletama, miks me midagi teeme ning kuidas oleks seda kõige mõistlikum teha. Väljapanekut täiendab Pallase tekstiilitudengite Liisi Tamme ja Anett Niine ning arhitektuuribüroo b210 koostöös valminud projekt RÜÜRUUM.
Esindatud on meediadisaini-, mööbli-, nahadisaini- ja tekstiiliosakonna lõputööd. Tööde autorid: Liisi Anderson, Lisette Laanoja, Emma-Leena Niitvähi, Mirjam Pärnamets, Markus Pärnamets, Liisi Tamm, Emilia Valgiste, Stefani Vissel, Maria Volk.

Mängujulgust ja katsetamisrõõmu pakuvad väljapanekus “Mopp, punane ja voolik” Pallase mööbliosakonna ja tekstiiliosakonna kolmanda kursuse tudengite jätkusuutlikust mõtteviisist sündinud ideeprototüübid. Koostööprojekti moto “Hullud ajad, hullud lahendused” ja limiteeritud kogus etteantud materjale andis osalejatele inspiratsiooni ning suuna kuhu liikuda. Piiratud ressursid pakkusid osalejatele sisustustoodete loomiseks pigem väljakutset. Mööbliosakonna ja tekstiiliosakonna tudengite koostöös nähtavaks muutunud ideed jätavad avatuks võimaluse edasisteks katsetusteks.
Projektis osalesid Diana Edur, Gerly Eisenschmidt, Olga Hoch, Brigita Kasemets, Viiu Kotkas, Kristiina Saaron, Carl-Eric Uibo, Johanna Mauer, Mari Merileid Metsnik, Merily Mikiver, Doreen Mägi, Marion Mölder, Marleen Začek. Projekti juhendasid Madis Liplap, Keret Altpere, Jaak Roosi, Aet Ollisaar

Disaini- ja arhitektuurikoolide väljapanek avatakse 19. septembril kell 18.45. Näitus jääb Balti Manufaktuuris avatuks 25. septembrini ja on külastajatele tasuta.

Lisainfo:

Maiken Austin
Kõrgem Kunstikool Pallas, avalike suhete juht
maiken.austin at pallasart.ee
+372 5323 0069

 

Kaanefotol Lisette Laanoja lõputöö “Ringdisain- auto turvapatjadest rõivad”

19.09.2022