Oktoobris algab neli nädalat kestev õlimaali kursus, mis sobib juba varem õlimaalimisega kokkupuutunud huvilistele. Õlimaali kursuse eesmärk on kinnistada õlivärvidega maalimise põhitõdede rakendamist praktikas ning maalioskust ja isikupärast käekirja edasi arendada. Kursust juhendab Tartu Ülikooli maaliosakonna vilistlane, vabakutseline maalikunstnik ja illustraator Maarja Nõmmik.
Toimumisaeg: Teisipäeva õhtud: 19. oktoober – 9. november
Ajakava:
18.00 – 20.30
Erandina 9. novembril 18.00 – 21.00 (viimased 30 min kokkuvõte)
Koht: Pallase maaliosakond, aadress Tähe 38b, Tartu.
Koolituse maht: 14 akadeemilist tundi
Grupi suurus: 8 kuni 10 osalejat
Maksumus: 85 €. Kursuse raames kaetakse järgmised materjalid: paber, aluspapp, molbert, tops, palett. Palume osalejatel ise kaasa võtta pintslid (üks peenem, paar keskmist ja paar suuremat), maalinuga, värvid, lahusti (ilma lõhnata!), linaõli, maalilapp. Saadame täpsema info värvide ja materjalide kohta osalejatele meilile.
Sihtgrupp: Kõik õlimaalihuvilised, kellel on varasem kokkupuude õlimaaliga vähemalt algtasemel (näiteks on läbitud algkursus või on osaleja iseseisvalt õlivärvidega maalinud). Kursus ei sobi täiesti algajatele.
Eelnevad oskused kursusel osalemiseks: Osalejal peavad olema algelised teadmised maalimisest (st kuidas käsitseda pintslit, kuidas segada värve, mis töövahendeid maalimiseks vaja läheb, lihtsamad teadmised valguse-varju, proportsiooni ja perspektiivi kujutamise kohta).
Kursuse sisukirjeldus:
Kursusel keskendutakse praktiliste maalimisharjutuste abil isikupärase käekirja arendamisele, kompositsioonile, vormikäsitlusele ja värvikäsitlusele ning mõeldakse sõnumile, mida maalija oma visuaalsete või mõtteliste valikute kaudu maaliga edasi annab. Teemade seas on ka värskuse hoidmine maalimisel. Maalitakse natüürmorte, veidi räägitakse inimese kujutamisest. Koolitaja annab osalejale praktilisi nõuandeid ja näpunäiteid, mida õlivärvidega maalimisel kasutada.
Koolitaja annab lisaks üldistele nõuannetele individuaalset tagasisidet lähtuvalt osaleja vajadustest.
Õpiväljundid:
Kursuse edukalt läbinud õppija:
Kursusel vajaminevad vahendid: Kursuse raames kaetakse järgmised materjalid: paber, aluspapp, molbert, tops, palett. Palume osalejatel ise kaasa võtta pintslid (üks peenem, paar keskmist ja paar suuremat), maalinuga, värvid, lahusti (ilma lõhnata!), linaõli, maalilapp. Saadame täpsema info värvide ja materjalide kohta osalejatele meilile.
Õppevorm: Praktiline töö
Nõuded lõpetamiseks: Osaleja peab olema tagasisidestamiseks esitanud ühe suurema töö, võrdluseks esitanud fotosid varasematest töödest (väiksemate tööde puhul võib ka originaale näidata) ning esitanud õnnestunumad kursuse raames tehtud visandid (vähemalt 5). Osaleja on kursuse edukalt läbinud, kui tema töödest nähtub 1. õpiväljundi saavutamine, st pintsli käsitlemine, värvide kasutamine, valikud vormikäsitluses ja kompositsioonis on eesmärgipärasemad ja enesekindlamad kui varem. Vestluses põhjendab osaleja loogiliselt töövahendite valikut ning tunnetab tänu eesmärgipärasematele otsustele enesekindluse kasvu maalimisel.
Õppekeskkonna kirjeldus: Maaliosakonna maaliklass
Väljastatav dokument: Täienduskoolituse tunnistus
Tunnistusega lõpetamise tingimused: Aktiivne osalemine vähemalt 70% kontakttundides ja õpiväljundite saavutamine
Juhendaja: Tartu Ülikooli maaliosakonna vilistlane, vabakutseline maalikunstnik ja illustraator Maarja Nõmmik
COVID-19 piirangud
Koolitusele pääsemiseks on vaja esitada üks kolmest: