<     ALGAVAD KURSUSED

ÕLIMAAL

 

Kursuse raames maalitakse kasvava keerukusega natüürmorte, alustades monokromaatilisest ning lõpetades värviliste kompositsioonidega. Kursuse põhirõhk on värvil ja valguse kujutamisel, töötatakse limiteeritud paletiga. Kursus toimub Kõrgema Kunstikooli Pallas maaliklassis.

Maalimist juhendab Pallase maaliosakonna vilistlane, kunstnik Silver Laadi. Kursusele on teretulnud nii algajad õlimaalihuvilised kui ka juba kogenud maalijad. Väikesed, kuni 8 osalejaga grupid võimaldavad palju individuaalset juhendamist.

 

Toimumine: 12.10–07.12.2024, laupäeviti kell 11:00–15:30. GRUPP ON TÄIS! Saab registreerida ootenimekirja.
Koolituspäevade sisse jääb 45-minutiline paus.

Koht: Pallase üldainete osakond, Lev Tolstoi 4

Koolituse maht: 45 akadeemilist tundi
Auditoorne: 5 (sissejuhatus)
Praktiline töö: 40 (maalimine)
Koolitus ei sisalda iseseisvat tööd.

Grupi suurus: 6–8  osalejat

Maksumus: 270 €
Kohapeal on olemas: õlimaali paberid, maalriteip, paletid, õlivärvid, lahustitopsikud.
Palume osalejatel kaasa võtta: pintslid (üks peenem, paar keskmist, paar suuremat), maalinuga, väike peegel, lõhnatu lahusti (tärpentiin, soovitame soetada kunstipoest).

Sihtgrupp: täiskasvanud ja noored kunstihuvilised – nii algajad kui ka kogenud maalijad.

Õpingute alustamise tingimused: kursusel osalemiseks ei ole eeltingimusi, kuid kasuks tuleb varasem kokkupuude akrüüli- või õlimaalimisega ning õlimaaliks vajalike vahendite ja tarvikute (õlivärvid, lahustid) algtasemel tundmine.

Õpiväljundid:
— Omab baasteadmisi õlimaali tehnikast: teab maalimise staadiumeid, tööprotsessi, töövahendeid;
— omab baasteadmisi värvusõpetusest ja valguskäsitlusest: eristab valguse ja varju komponente; segab toone, oskab toone neutraliseerida, tuleb toime hajusa valgusega;
— arvestab kujutamisel kompositsiooni põhimõtetega: loob teoses terviku, tasakaalustades üldistust ja detailitöötlust.

Õppe sisu:
— Tööprotsess ja töövahendid.
— Õlimaali ülesehitus (erinevad staadiumid).
— Kompositsioon, kadreerimine, üldistus ja detailid.
— Palett ja valguskäsitlus: töö primaarvärvide ja valgega (limiteeritud palett), värvide võrdlemine värvitemperatuuri alusel.

Õppekeskkonna kirjeldus: õppetöö toimub Pallase Tolstoi hoone üldosakonna maaliklassis. Kohapeal on olemas muudetava kõrgusega molbertid kuni kaheksale osalejale. Osalejatele jagatakse ka lahustitopsikud, õlimaali paberid, maalriteibid, paletid, õlivärvid.

Väljastatav dokument: tunnistus või tõend

Lõpetamise tingimused: täienduskoolituse lõpetamise tunnistus väljastatakse isikule, kes osales tundides vähemalt 70%, esitas kursuse käigus valminud tööd ning saavutas õpiväljundid. Juhul kui isik osales tundides vähemas mahus või ei saavutanud kõiki õpiväljundeid, väljastatakse täienduskoolituses osalemise kohta tõend.

Hindamisviisid: mitteeristav hindamine: tööde ülevaatus, arutlemine, suuline tagasiside.

Juhendaja:
Silver Laadi: Kõrgem Kunstikool Pallas, rakenduskõrghariduse diplom; Pallase täienduskoolituste koolitaja aastast 2021; vabakutseline maalikunstnik, Tartu Kunstnike Liidu liige. Portfoolio: www.silverlaadi.com

 

REGISTREERI

 


Kõrgem Kunstikool Pallas – kunsti, disaini ja restaureerimise valdkonna koolitused Tartus.

Kontakt:
Maris Makurin
Koolitusjuht
+372 730 9823
maris.makurin@pallasart.ee