Näitus AEGA ON AEGA EI OLE ootab külastajaid kuni juuli lõpuni

Tekstiilikunstik Aet Ollisaare ja sisekujundaja Madis Liplapi näitus AEGA ON AEGA EI OLE avas Kõrgema Kunstikooli Pallas galerii tegevuses uue lehekülje, sest nüüdsest on galerii näitustele ning publikule avatud aastaringselt. Sellesuvise näituse esimesed nädalad on juba näidanud, et publikut jagub ka kuumadel päevadel, sest inimesed otsivad kunsti- ning näituseelamusi ka ringi reisides või kodulinnas puhkust veetes.

Näitus AEGA ON AEGA EI OLE on Aet Ollisaare ja Madis Liplapi esimene suurem ühisekspositsioon Tartus. Kahte autorit seob omavahel ühine tööruum Aparaaditehases, mis kannab tinglikku nimetust Stuudio 100 ja on praeguseks tegutsenud neli aastat. Nende aastate jooksul on mõlemal autoril valminud omajagu erinevaid projekte ning korraldatud mitmeid näitusi. Samuti on seljataga ühiseid kogemusi õppejõutööst ja näituseprojektidest Kõrgemas Kunstikoolis Pallas alates 1990ndate aastate lõpust tänaseni.  

Stuudio 100 kui loominguline keskkond on innustanud autoreid nii oma loomeprojektide teostamisel kui ka pakkunud võimalust erialasteks diskussioonideks.  Väljapanekus leidub sisustusdisaini objekte, gobelääne ja improvisatsioonilisi teoseid. Näituse keskmes on viimastel aastatel valminud teosed, kuid Aet Ollisaar eksponeerib näiteid ka varasematel aastatel valminud gobeläänidest.

Neljapäeval, 29. juulil kell 17 on publikul galeriis Pallas võimalik autoritega ka isiklikult kohtuda. Jalutuskäigul läbi ekspositsiooni saab kuulda lugusid näitusel välja pandud teoste kohta ning Aet Ollisaar ja Madis Liplap jagavad eredamaid hetki koostööst ateljees Stuudio 100.  

Rohkem infot näituse kohta leiab siit: https://pallasart.ee/aega-on-aega-ei-ole-aet-ollisaar-ja-madis-liplap-galeriis-pallas/ 

Link näituse fb üritusele: https://fb.me/e/QVPD6jJj

Näituse kuraator on Aet Ollisaar ja kujundaja Madis Liplap.

Aet Ollisaare tööde valmimist on toetanud Eesti Kultuurkapital. Näituse korraldamist toetab Kõrgem Kunstikool Pallas.

Galerii Pallas on avatud tavapärastel aegadel teisipäevast laupäevani kell 11-18 ning asub Tartus, Riia 11.  

@stuudio100AetOllisaarMadisLiplap

 

Lisainfo:
Aet Ollisaar
aet.ollisaar@pallasart.ee 
+372 5067281

Galerii Pallas
+372 734 9954, galerii@pallasart.ee
T-L 11-18, Riia 11, Tartu
facebook.com/GaleriiPallas

Kaanefoto Kalev Ints