Aega on aega ei ole. Aet Ollisaar ja Madis Liplap galeriis Pallas

Aega on aega ei ole
Aet Ollisaar ja Madis Liplap galeriis Pallas 15.-31. 07.2021
Näituse avamine 14.07. kell 17.00 – 19.00

Kuidas leida tasakaalu üleliigse ja puuduva vahel? Aet Ollisaar ja Madis Liplap mängivad galeriis Pallas ideede ja ajaga.

Ajaga on keeruline lugu – kord on seda nii palju, et kipub lausa üle jääma, ja samas on aega alati puudu. Kahe äärmuse vahel tasakaalu leidmine on peaaegu võimatu. Nii tundub sageli, et need reaalsused eksisteerivad korraga samaaegselt, teineteist justkui välistades ja samas täiendades. Ideid on alati rohkem kui aega, kuid just aja puudumine võib ootamatult viia uute avastusteni. Aega on. Aega ei ole.

Kahte autorit seob omavahel ühine tööruum Tartus Aparaaditehases, mis kannab tinglikku nimetust Stuudio 100 ja on praeguseks tegutsenud neli aastat. Nende aastate jooksul on mõlemal valminud omajagu erinevaid projekte ning korraldatud mitmeid näitusi. Samuti on seljataga ühiseid kogemusi õppejõutööst ja näituseprojektidest Kõrgemas Kunstikoolis Pallas alates 1990ndate aastate lõpust tänaseni. Stuudio 100 kui loominguline keskkond on innustanud autoreid nii oma loomeprojektide teostamisel kui ka pakkunud võimalust erialasteks diskussioonideks. Näitus on Aet Ollisaare ja Madis Liplapi esimene suurem ühisekspositsioon Tartus, mis tähistab ka mõlema autori olulisi tähtpäevi.

Aet Ollisaar on tekstiilikunstnik, kes lähtub piltvaipade loomisel traditsioonilisest kudumistehnikast, kuid on toonud teostesse ka improvisatsioonilisi elemente, maalilisi lõimepindu ning oluliste lugudega esemeid. Ekspositsiooni keskmes on viimastel aastatel Stuudios 100 valminud gobeläänide seeria, kuid valikus on ka varasemaid teoseid läbi kogu autori 30-aastase Tartu-perioodi. Oluline roll tööde valmimise juures on ajal või ka selle puudumisel, nii pikaajalise protsessi tulemusel kui hetkeimprovisatsioonide ajel sündinud teostes kasutatud materjalidel on tihti seljataga juba mitu varasemat elu.

Madis Liplap on sisekujundaja, kes on loonud ka mitmeid näitusekujundusi Tartus, Tallinnas, Pärnus ja kaugemal. Madis Liplapi loomingut iseloomustab mitmekülgsus ja tundlik materjalivalik – autor on tegelenud nii sisustusdisaini objektide kui ka graafiliste visanditega. Näitusel galeriis Pallas näitab Madis Liplap mõtteid, mis on tekkinud paaril viimasel aastal. Midagi minimalismi ja maksimalismi vahepealt, midagi tõsist ja midagi veidrat, midagi suurt ja punast ja siis natuke väikest ja veidike sinist ja triibulist… Läbivaks materjaliks on väikese profiiliga puitliistud, millest on kombineeritud erinevaid konstruktsioone nii kasutatavaks mööbliks kui ka milleksi mitteotstarbekaks.

Aeg ei peatu.

Näituse kuraator on Aet Ollisaar ja kujundaja Madis Liplap.

Aet Ollisaare tööde valmimist on toetanud Eesti Kultuurkapital. Näituse korraldamist toetab Kõrgem Kunstikool Pallas.

@stuudio100AetOllisaarMadisLiplap

Lisainfo:

Aet Ollisaar
aet.ollisaar@pallasart.ee 
+372 5067281

Galerii Pallas
+372 734 9954, galerii@pallasart.ee
T-L 11-18, Riia 11, Tartu
facebook.com/GaleriiPallas