<     ALGAVAD KURSUSED

VABAÕHUKURSUS: LINNAILLUSTRATSIOON JA LINNAVAATEGA POSTKAARDI LOOMINE

Septembris toimub Tartus linnaillustratsioonile keskenduv vabaõhukursus, mida juhendab kohalik illustraator Sashami. Kursuse eesmärk on tutvuda linnaillustratsiooniga ja luua oma linnavaatega postkaart. Kursusel tutvustatakse linnaillustratsiooni stiile ja tehnikaid ning erinevate autorite loomingut. Praktiline osa toimub miljööväärtuslikus puitrajoonis Karlovas, kus iga osaleja valib endale meelepärased hooned illustreerimiseks. Pärast kursuse lõppu saavad kõik osalejad 10 enda kujundusega postkaarti (lisaks paberile valminud illustratsioonidele). 
 
Juhendaja Sashami, kodanikunimega Sasha Milyakina, tegeleb linnaillustratsiooniga alates 2017 aastast. Ta on loonud illustratsioone Tartu Linnavalitsusele, Tartu Linnamuuseumile, Obinitsa Muuseumile, Pelgulinna Seltsile ja paljudele teistele. Tema portfolio on leitav järgmistelt linkidelt: Instagram, Facebook, koduleht.

 

Toimumisaeg: 2. – 3. september

Ajakava:

10.00 – 12.00 kursus
12.00 – 13.00 lõunapaus
13.00 – 17.00 kursus

Koht: Kõrgem Kunstikool Pallas, Karlova rajoon  

Koolituse maht: 16 akadeemilist tundi 

Grupi suurus: 8 – 10 osalejat

Maksumus: 130. Kursuse raames kaetakse järgmised materjalid: paber, alus, teip, harilik pliiats, kustukumm, majapidamispaber. Hind sisaldab ka postkaartide kujundamise ja trükkimise kulusid (10 tk osaleja kohta). Palume osalejatel ise kaasa võtta: veetops, guaššvärvid, pintslid (peenemad, keskmised ja laiemad), akvarellid, värvilised pliiatsid, akrüülmarkereid (musta ja valget), must geelpliiats, pink või istumisalus. 

Sihtgrupp: Illustratsiooni-, kunsti- ja joonistamishuvilised/harrastajad.

Eelnevad oskused kursusel osalemiseks: Eelnev joonistusoskus ei ole oluline. Iga osaleja saab ülesandele läheneda vastavalt oma tasemele ning juhendaja aitab sobiva joonistusstiili leidmisega. 

Kursuse sisukirjeldus:

Kursusel tutvustatakse lähemalt linnaillustratsiooni ja selle praktilist rakendamist. Tehakse tutvust antud valdkonnas tegutsevate kunstnike loominguga, stiililiste lähenemiste ja trendidega. Püüame “Tartu hinge” igapäevaelus ära tunda ja leida, kuidas ta end väljendab. Kursusel osalejad loovad Karlova miljöös mitu visandit, millest üks viimistletakse ning trükitakse pärast kursuse lõppu postkaardiks. Postkaardid küljendab ja trükib kursuse juhendaja. Iga osaleja saab pärast kursuse lõppu 10 postkaarti väljavalitud illustratsiooniga.

Õpiväljundid:

Kursuse läbinu:

  • Orienteerub kaasaegse linnaillustratsiooni maastikul;
  • tunneb olulisemaid tegevkunstnikke/illustraatoreid linnaillustratsiooni valdkonnas;
  • teeb vahet erinevatel stiililistel lähenemistel ja võtetel;
  • rakendab illustratiivseid töövõtteid natuurist joonistades enda teoste loomisel;
  • valib postkaartidele ja muudele trükistele sobivaid illustratsioone.

Kursusel vajaminevad vahendid: Kursuse raames kaetakse järgmised materjalid: paber, alus, teip, harilik pliiats, kustukumm, majapidamispaber. Hind sisaldab ka postkaartide kujundamise ja trükkimise kulusid (10 tk osaleja kohta). Palume osalejatel ise kaasa võtta: veetops, guaššvärvid, pintslid (peenemad, keskmised ja laiemad), akvarellid, värvilised pliiatsid, akrüülmarkereid (musta ja valget), must geelpliiats, pink või istumisalus. 

Õppevorm: Tutvustus, näited, praktiline osa

Väljastatav dokument: Täienduskoolituse tunnistus

Juhendaja: Alexandra Milyakina (Sashami), illustraator, Tartu Ülikooli semiootika teadur

Portfolio: Instagram, Facebook, veebileht 

 

REGISTREERU