Kõrgema Kunstikooli Pallas infokiri 16.05.2023

Mis toimub Pallases…

Juba sel reedel, 19. mail, saab Karlova päevade raames tulla ja ise üle vaadata, millega Pallases tegeleme. Karlova Kooli, Tartu Kunstikooli ja Pallase koostöös toimub KarlovArts!

Muude ürituste kõrval toimub:

14.30 ringkäik Pallase osakondades, kogunemine Eha tänava väravas
15-17.00 õpilaste ja üliõpilaste laat
Kogu päeva jooksul on Pallase hoovis (Eha tänava maja varjualuses) skulptuuriosakonna näitus Raplamaa Kaasaegse Kunsti keskuses väljas olnud skulptuuridest ja installatsioonidest.

Palju põnevaid töötube, ringkäike ja tegevusi pakuvad ka teised Karlova koolid.

Ja laupäeval, 20. mail, on Pallase Eha tänava maja ees taaskord Ukraina Maja kohvik.

Pallase raamatukogus on kuni 26. maini võimalik näha näitust UUDISKIRJANDUS Nr 163 ja kuni 4. juunini rahvusvahelist fototudengite autoriraamatute näitust „LEPORELLO“.

18.–19. mail osaleb Edith Hermann Eesti raamatukoguhoidjate XII kongressil RAAMATUKOGU ON TULEVIK Viimsi Artiumis.

Ja mis toimub Pallasest väljaspool…

Pallase galeriis on 27. maini avatud rahvusvaheline näitus Läti Kunstiakadeemia doktorantide näitus “Don’t Dream It’s Over”.

Reet Pulk-Piatkowska foto näituse avamiselt.

19. mail kell 16.00 toimub ringkäik “Don’t Dream It’s Over” näitusel, mida juhib maalikunstnik ja Pallase maaliosakonna juhataja Margus Meinart. Ligikaudu tunnisel ringkäigul avatakse erinevate kunstiliikidega tegelevate noorte autorite teoste tagamaid.

Samal ajal on Pallase galerii projektiruumis võimalik näha ka Pallase maaliosakonna kolmanda kursuse tudengite kirjandusfestival Prima Vista programmi kuuluvat näitust “Soovida võimatut”.

4. juunini on avatud on veel ka teised Prima Vista kunstiprogrammi kuuluvad näitused Tartu Ülikooli raamatukogus: Pallase tekstiiliosakonna tudengite gobelääninäitus, Eve Kase, Ardo Sägi, Pallase meediadisaini osakonna tudengite, Toomas Kalve, Andrus Kanneli, Pallase skulptuuri ja nahadisaini tudengite ja Eesti Köitekunstnike Ühenduse näitused.

19. mail avatakse Pallase maaliosakonna vilistlase Evelin Zolotko näitus “Armastus kolmnurga vastu” Tartu Kunstimaja monumentaalgaleriis. Näitus jääb avatuks 18. juunini.

26. mail toimub Aparaaditehases Galeriide öö, mille raames Stuudio 100 / Tekstiilikunstnik Aet Ollisaar ning sisekujundaja Madis Liplap kutsuvad huvilisi oma loomingulisse stuudiosse, et tutvustada oma töid ja tulevasi projekte. Kunstnikud on kohal kell 18–21. Ka mitmed teised pallaslased on esindatud oma projektide ja näitustega.

10. juunil kell 12 toimub Pallase tekstiiliosakonna juhataja Aet Ollisaare kuraatorituur näitusel „Anu Raud. Elumustrid“ Heimtali ringtallis.

Pallase nahadisaini osakonna õppejõud Rutt Maantoa ja Maila Käos esinevad Nahakunstnike Liidu ühisnäitusel “ARTUR ALLIKSAAR – BOHEEMLASTE KUNINGAS” 12. aprillist 18. maini Kirjanike Maja musta laega saali fuajees ja seejärel Viimsi Raamatukogus 22. maist 3. juulini.

Kuni 25. juunini on avatud käekotiajaloost inspireeritud köitenäitus Tallinna Linnamuuseumis (Kuraator: Lennart Mänd, osaleb ka Rene Haljasmäe).

Pallaslased kirjapildis…

Pallase maaliosakonna restaureerimise suuna tudengid lõid kaasa vastvalminud Grand Hotel Residents trafarettmaalingute ja klaasimaalide restaureerimisel: https://tartu.postimees.ee/7776039/galerii-uued-korterid-vanas-vahihaiglas-lahevad-kui-soojad-saiad
Raimu Hansoni sulest ilmus vahepealset protsessi kirjeldav artikkel juba ka 9. septembril: https://tartu.postimees.ee/7601650/tartu-tulemine-kireva-ajalooga-maja-peitis-ullatusi

Pallase maaliosakonna 3. kursuse tudengi Gertu Soosaare restaureeritud klaasimaal, mille autoriks on Valli Lember-Bogatkina. Foto autor Margus Ansu.

Ja viimaks… Pallaslased väljaspool Eestit…

Restaureerimissuuna 2. ja 3. kursus viisid läbi praktika Siimeri mõisas Lätimaal. Juhendajateks Heli Tuksam ja Tuuli Puhvel. Tööd tehti kahes ruumis: ballisaalis puhastati välja rosett ja see sai ka retušeeritud. Sigariruumis viimistleti ja korrastati sondaažiavad. Maalitud karniisile tehti rekonstruktsioon. Siimeri mõisahoonet ja selles tehtud restaureerimistöid saab eelneval kokkuleppel külastada. Rohkem infot: https://pilsetas.lv/apskates-objekti/ziemeru-muiza või https://visitaluksne.lv/visit/ziemeru-muiza/

Pallase tudengid juhendajatega Siimeris.

Sel nädalal viibib nahadisaini osakonnajuhataja Rene Haljasmäe Erasmus+ raames Riias XIII rahvusvahelisel konservaatorite triennaalil. Ühisettekandega “CONSERVATOR – TO BE(COME) OR NOT TO BE(COME)?” esinevad nahadisaini osakonna lõpukursuse tudeng Gregor Kiin ja juhendaja Küllike Pihkva.

Eesti Vabariigi alalises esinduses Euroopa Liidu juures (Rue Guimard 11/13 1040, Brüssel) on mai lõpuni avatud Pallase maalitudengite näitus „Tervitusi kodumaalt“. 

Kaisa Eiche näitus “Naisteta küla” Soomes Oulu fotograafiakeskuses Northern Photographic Centre on avatud kuni 11. juunini.

Kaanefotol on Pallase kaasaegse kunsti loengu raames tehtud kujundus Tartu 2024 kontori trepikojas. Loengut juhendasid Veiko Klemmer ja Margus Meinart. Foto autor Maanus Kullamaa.

Kliki SIIA, et saada Pallase infokirja oma postkasti.