Kõrgema Kunstikooli Pallas infokiri 04.04.2023

Pallases…

13. aprillil toimub Bioteaduste Üliõpilaste Seltsi korraldatava keskkonnanädala raames Pallases keskkonnapäev, kus on võimalik tudengitel tulla müüma või vahetama oma kunstitarbeid, kunsti jm. Tulemas ka redisaini töötuba.

Tekstiiliosakonna 1. kursuse tudengitel toimub erialasel tsükliõppenädalal kangakujundustehnikate intensiivkursus, mida juhendab külalisõppejõud Piret Valk Eesti Kunstiakadeemiast.

Foto autor Aet Ollisaar

Kuni 21. aprillini on Pallase raamatukogus näitus UUDISKIRJANDUS Nr 162.
Valikus on 2022. aasta ostud ja annetused: Marja Pirilä, Kadi Pajupuu, Christian-Ivar Hammerbeck, Eesti Kunstnike Liit ( Vano Allsalu) ning vahetused: EKA, ERM, Eesti Tarbekunsti ja Disainimuuseum, Eesti Kunstimuuseum, Tartu Kunstimuuseum.

Ja kuni 24. aprillini on Pallase raamatukogus näitus EESTI KAUNEIMAD RAAMATUD 2022, mille raames toimus 29. märtsil vestlusring 25 kauneima Eesti raamatu žürii esimehe Asko Künnapi ja 5 kauneima Eesti lasteraamatu žürii esimehe Anne Pikkoviga.

Fotodel Anne Pikkov ja Asko Künnap, fotode autor Signe Oidekivi

Pallasest väljaspool…

Galerii Pallas on pühade ajal avatud järgnevalt: neljapäeval 6. aprillil on galerii avatud kuni 17.00; Suurel Reedel 7. aprillil on galerii suletud ja taas avame laupäeval 8. aprillil kell 11.00

Kõrgema Kunstikooli Pallas meediadisaini osakonna tudengite graafilise disaini näitus “Supermarket” lahtiolek pikeneb 27. aprillini. Palju meediatähelepanu saanud näitusel kajastatakse tarbimisühiskonna mõju kunstile. Tänapäeva kunstnikud ja disainerid on oodatud pakkuma oma loomingut nii, nagu tarbijat rahuldavas maailmas kombeks – kiiresti, võimalikult odavalt, edaspidist tarbimist innustades. Väljapanek “Supermarket” mõtisklebki just nendel murettekitavatel teemadel läbi huumori ja visuaalse absurdi. 

Meediadisaini osakonna näitus Supermarket Pallase galeriis

Niisamuti pikeneb Lotta Karoliina Räsäneni isiknäitus galeriis Pallas. ”Järgmisel päeval avastasin, et olen tagasi” on pimesikumäng naiivsuse ja absurdiga, mis käsitleb inimsuhteid läbi sisemise dünaamika.

Mõlema näituse raames on tulemas ka lisaüritusi, mille kohta saab täpsemat infot Pallase Galerii Facebook-i lehelt.

Kõrgem Kunstikool Pallas võtab osa Töötukassa korraldatavast virtuaalsest töö- ja karjäärimessist 11.-14. aprillini. Teeme haridusalal infoloengu kunstnike karjäärivõimaluste kohta, tutvustame Pallases õpitavaid erialasid ja jagame teavet sisseastumiste kohta 2023. aastal.

Meediadisaini osakonna tudengite graafikatöid näeb Nooras, Rahvusarhiivi peahoones Nooruse 3, Tartu. Näitus on avatud kuni 5 maini.

6. aprillil kell 18. avatakse Raplamaa Kaasaegse Kunsti Keskuses Eesti Kujurite Ühenduse ja Kõrgema Kunstikooli Pallas skulptuuriosakonna ühisnäitus “KAHEKÕNE“. Eesti Kujurite Ühenduse Pallase õppejõududest liikmete ja üliõpilaste vahelises loomingulises dialoogis astuvad tudengid vestlusesse õppejõu teose või loomingulise käekirjaga, vastates omapoolse kunstiteosega. Tekkinud tähenduste voogu on kaasatud vaataja – vestluspartneri ja tunnistajana. Näitus jääb avatuks 30. aprillini.

"KAHEKÕNE" - Eesti Kujurite Ühenduse ja Kõrgema Kunstikooli Pallas skulptuuriosakonna ühisnäitus

Pallase maaliosakonna vilistlase Regina-Mareta Soonseina isiknäitust „Pulss“ Vaal galeriis saab külastada 6. aprillini.

Kuni 10. aprillini on Pallase tekstiiliosakonna õppejõud Kadi Pajupuu ja Mari-Triin Kirs oma töödega esindatud Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu näitusel “VedamineEesti Käsitöö Maja rahvakunstigaleriis Tallinnas.

Neljapäeval, 13. aprillil kell 18 toimub Tartu Kunstimuuseumi näitusel „Maastik kulgeb läbi maja“ kohtumine kunstnike Paul Kuimeti ja Tõnis Saadojaga ning kuraator Eero Epneriga. Vestlust juhib kunstnik ja kunstikriitik ning Pallase fotograafia osakonna juhi abi Kaisa Eiche.

22. aprillil kell 18 on kõik oodatud näituse „Päeva Palee III“ raames toimuvale vestlusõhtule Rüki galeriis! Kunstnik Evelin Zolotko ja muusik Argo Vals räägivad elust ja loomingust ja kõigest sellega seonduvast.

23. aprillini on Tartus Tampere majas avatud Luisa Greta Vilo fotonäitus “Haavatavuse fragmendid”, mis on ka kunstniku lõputööks Pallase fotograafia osakonnas. Näitus räägib loo piiravatest uskumustest ja sisemisest tööst, mida enesega tehakse, iseenda nägemisest ja nähtud olemisest. Alasti keha ja looduse kujutamise kaudu viib kunstnik vaatajate tähelepanu hapruse erinevatele tahkudele. Väljapaneku 10 mustvalget teost on isiklikud, kuid ometigi tunnetuslikult üldistatavad ning loodetavasti olulisi küsimusi püstitavad. Kaanefoto on Luisa Greta näituse avamiselt ja selle autor on Kaimar Tauri Tamm.

Pallase maaliosakonna õppejõu professor Heli Tuksami maalinäitust Jõgeval Betti Alveri muuseumis on võimalik külastada 25. aprillini.

29. aprillini saab Kadrioru galeriis Eesti Maalikunstnike Liidu näitusel “Valge Laev” näha Pallase õppejõudude Heli Tuksami, Sirje Peterseni ja Margus Meinarti ning vilistlase Ingmar Roometsa loomingut.

Tallinna linnaelumuuseumis on kuni 25. juunini avatud Pallase õppeprorektori Lennart Männi kureeritud köitenäitus.

Aktiivselt toimub ettevalmistus Prima Vista 2023. aasta „Soovida võimatut“ teemal kunstiprogrammiks. Pallaslased: tudengid,  õppejõud ja vilistlased osalevad seekord kokku 8 näitusel. Täpsemat kunstiprogrammi saab näha järgmistes infokirjades. Eelinfona võib kalendrisse panna vähemalt kolm näituste avamise aega Tartu Ülikooli Raamatukogus:

3. mail kell 12 tekstiiliosakonna tudengid,

4. mail kell 16.30 Ardo Sägi ja meediadisaini osakonna tudengid ning Andrus Kannel ja Toomas Kalve,

5. mail kell 16.30 Eesti Köitekunstnike Ühenduse kunstnikud, nahadisaini osakonna ja skulptuuri osakonna tudengid.

Pallaslased Eestist väljaspool…

4. aprillil avatakse Vilniuses galeriis Artifex Kadi Pajupuu ja Marilyn Piirsalu ühisnäitus MultiWeave. Näitusel eksponeerivad autorid 2022. ja 2023. aastal MultiWeave tehnikas valminud töid. Marilyn Piirsalu esitleb väljapanekus arhitektoonilise suunaga teoseid ja installatsioone, Kadi Pajupuu tööde teemaks on kooslus ja vastandlikkus. MultiWeave on Kadi Pajupuu leiutatud tehnika, mida on edasi arendatud Pallase tekstiiliosakonna rakendusuuringu projektis.

Kliki SIIA, et saada Pallase infokirja oma postkasti.