Järgmisel päeval avastasin, et olen tagasi. Lotta Karoliina Räsäneni isiknäitus galeriis Pallas

Järgmisel päeval avastasin, et olen tagasi. Lotta Karoliina Räsänen
25.3.-22.4.2023
Avamine: 25.3.2023 kl 15.00-17.00 galeriis Pallas

Lotta Karoliina Räsäneni ”Järgmisel päeval avastasin, et olen tagasi” on pimesikumäng naiivsuse ja absurdiga, mis käsitleb inimsuhteid läbi sisemise dünaamika. Kuidas olla koos ja kuidas eraldi? Kas oleme kontaktis oma tunnetega, iseendaga ja kuidas oleme võimelised saama ühendust endast väljaspool olevaga?

Teos on Räsäneni esimene videotöö ning sukeldumine uude põnevasse meediumisse, pildilise jutustamise maailma. Edaspidi tahab ta videokunsti ja skulptuuri kokkupuutepunkte veelgi laiemalt uurida.

Lotta Karoliina Räsänen on teatritaustaga etendus- ja visuaalkunstnik, kelle fookuses on multidistsiplinaarne meediakasutus, orienteeritus materjalile ja crip praktikale. Tema kunst struktureerib inimese-keskkonna-ühiskonna identiteediküsimusi.

Praegu elab ta Tartus ja õpib Kõrgemas Kunstikoolis Pallas skulptoriks. Enne Tartusse kolimist töötas Räsänen Helsingis mitmes teatrilavastuses ja korraldas Helsingis Galleria Ruplas isikunäituse ”Kehad ja mõttemaastikud”. Ühtlasi on ta osalenud grupinäitustel Helsingis, Oulus ja Tartus ning saanud kaks lühiajalist stipendiumit Soome Kunstiedenduse Keskuselt aastatel 2020 ja 2021. Räsäneni lemmikkogemuseks tänaseni on olnud osalemine Minea Långi kaasahaarava installatsiooni disainis ja teostuses kaasaegse kunsti muuseumi Amos Rexi Studio Rexis 2020. aastal.

Kunstnik tänab: Niko Hallikainen, Henna Helasvuo, Otto Henriksson, Ville Koivuranta, Minea Lång, Rasmus Lång, Kert Elliott Mägi, Maija Suominen ning

Heidi Bergström, Miika Suonperä, Anna Kirvesniemi, Raimo Lång, Reino Pirttijärvi, Reet Pulk-Piatkowska, Enriko Saar, Lasse Turunen, Levoteatteri, PihkaSound, Taiteen edendamiskeskus, Helsingin Kaupunki, galerii Pallas.

Lisainfo:
Lotta Karoliina Räsanen
+358 44200 0527
lottakaroliinarasanen@gmail.com

Galerii Pallas
galerii@pallasart.ee
+372 734 9954
T-L 11-18, Riia 11, Tartu
facebook.com/GaleriiPallas

16.03.2023

Kaanefoto Lotta Karoliina Räsänen

Lotta Karoliina Räsäneni isikunäitus galeriis Pallas