Kõrgem Kunstikool Pallas disainis ja ehitas Tartusse lumelinna!

Seoses selleaastase lumerohke talvega tekkis Pallase üliõpilastel võimalus kunsti luua otse Tartu kesklinnas.

Nädal tagasi helistas abilinnapea Pallase rektorile Vallo Nuustile ja küsis, kas tahaksime lumelinna teha. «Koroonaga pole saanud koos tudengitega eriti palju teha, kõik on ju arvutites. Nüüd värskes õhus, vastlapäev on kah – mõtlesin, et teeme ära!» oli Vallo Nuusti arvamus.

2021 on Pallase uue arengukava järgi julguse-aasta. Seetõttu võtame vastu ka tavapärasest erinevamad väljakutsed ja allutame need koos tudengite abiga. Tänaseks on keskparki kerkinud 40 koormast ehk ligi 600 kuupmeetrist lumest Eesti suurim lumelinn koos lumeskulptuuridega.

Tartu Linna ja Tartu kaubamaja toetatud üritust on abistamas käinud ka filigraansete oskustega kopajuht ja esimesel päeval olid abiks mitukümmend tugevat Balti kaitsekolledži vanemstaabiohvitseride kursuse õppijat.

Pallase üliõpilasesinduse esimees (ja kujunduse autor) Andre Maisväli on pidanud lumelinna ehitamise juures kõige keerulisemaks just entusiasmi hoidmist selle talve kõige külmemate ilmade ajal. Aga õnneks on abiks olnud meeldiv seltskond ja nalja on saanud piisavalt. Väljakutseks oli ka kiire esialgse kavandi muutmine, kui teisipäevahommikul parki jõudes avastati, et autod olid koormatäied planeeritust teisiti paigutanud. Hiljem, kui suurem töö oli juba tehtud, oli eriti hea viimistlemise ajal vaadata, kuidas kõik lõpuks välja hakkas nägema. Kui ka järgmisel aastal lund saab, siis Andre sõnul on Pallase tudengid valmis veelgi suuremat lumelinna ehitama ning huvi korral ei öelda ära ka liivaskulptuuridega Tartu kaunistamisest.

Lumeskulptuuridega toetasid lumelinna ehitust Pallase skulptuuriosakonna tudengid, kes viisidki ühe oma õppeaine värskesse õhku.

Pallas tänas lumelinna ehitusel osalenud tudengeid sooja joogi ja pirukate ning kringliga ja tänukirja sai ka Pallase üliõpilasesindus.

Lumelinna ehitamisel osalesid:

Mööblidisaini ja restaureerimise osakond:

Andre Maisväli
Diana Edur
Iris Eller
Ago Albert
Doreen Mägi
Anastasia Malkova
Mari Merileid Metsnik
Marleen Zacek
Gert Christjanson
Rauno Pahapill
Alba Aufleger

Fotograafia osakond:

Angelina Pjatkovskaja
Lauri Trolla
Eva Kram
Kerstin Tälli
Heli Kukk
Tauris Pilden
Lisette Sein
Richard Ojar

Tekstiiliosakond:

Johanna Mauer
Eliise Järve
Karl Olaf Kolla
Kristiina Saaron

Maali ja restaureerimise osakond:

Mia Melanie Saar
Meriliis Volmer

Skulptuuriosakond:

Enriko Saar

Juhendaja Henry Timusk

 

Lumeskulptuurid (autoriks Pallase skulptuuriosakond)

Suudlejad
Eeva Ruth Niitvägi, Helli Aas, Joonas Kirsipuu, Kelly Teidla, Enriko Saar

Aastapäev
Urmas Aavik, Daniil Piskun, Moira Fischer, Kristi Ploom, Liina Kinks

Juhendajad: Leena Kuutma ja Henry Timusk.

 

Fotod: Maiken Austin