Varjuküljed. Pallase skulptuuriosakonna III kursuse tudengite ühisnäitus galeriis Pallas

Galerii Pallas
Varjuküljed. Pallase skulptuuriosakonna III kursuse tudengite ühisnäitus
12.01-10.02.2024

Galeriis Pallas avatakse 12.01 kell 17:00 skulptuuriosakonna III kursuse tudengite ühisnäitus “Varjuküljed”.

“Kõik ei ole mustvalge, või õigemini, mitte miski pole mustvalge. Olgu need suured poliitilised küsimused või meie sisetunded. Nüansid, varjundid ja vastandid on osa meie elust, kuid paratamatult käitume iga kord, nagu oleksime jõudnud tupikusse. Kuid mis on varju taga? Ja mis meid takistab?” mõtisklevad galerii I korrusel noored autorid.

Näitus “Varjuküljed” valmis sügissemestril toimunud skulptuuriprojekti lõputööna. Sisuliselt kujutab skulptuuriprojekt endast pikemat erialakeskset loomingulist praktikumi, mis on paindlik ja õppevormi poolest isiksusekeskne. Õppeaine üldisemaks eesmärgiks on kasvatada tudengi erialast eneseteadvust ja aidata positsioneerida ennast kui iseseisvat autorit.

Näitusel on väljas kaheksa erisugust peidetud skulptuuri, mis mingil moel mängivad skulptuuri kui vormi, materjali või perspektiiviga. Neid trikiga töid paljastades ja lähemalt uurides purunevad eelarvamused tegelikkuse kohta.

Kursuse juhendaja ja näituse kuraator on Stella Mõttus.
Osalevad tudengid: Carmen Ööbik, Elena Madaminova, Lotta Karoliina Räsanen, Raigo Kannike, Rasmus Hirv, S. Tsäko, Toomas Bent, Tõru-Tõnn Parts.

Täname: Tartu Kunstimaja, Eesti Kirjandusmuuseum, ÕF Mandlix, Relaxationland OÜ, Nipi Seafarm.

Lisainfo:
Stella Mõttus
stella.mottus@gmail.com
+372 55999609

Galerii Pallas
galerii@pallasart.ee
+3727349954
T-L 11-18
Riia 11, Tartu
https://www.facebook.com/GaleriiPallas

Kaanefotol näitusevaade. Foto autor Liina Kinks

11.01.2024