Vaimse tervise nädal Pallases

Pallase üliõpilasesindus kutsub kõiki osa võtma vaimse tervise nädalast!

Esmaspäeva (24.10) hommikul vahemikus 8.00-9.00 koguneme Anne kanali rannas ja teeme väikese talisupluse. Pakume sooja teed nii ujujatele kui ka ergutajatele. Enne suplema tulemist soovitame kindlasti veidi süüa ja soe müts pähe panna. Riideid saab vahetada Anne kanali ääres soojakus.

Teisipäeval (25.10) kell 18.00 toimub ühine yogie praktiseerimine. Palume osaleda mugavas riietuses ja isikliku joogamatiga. Treening toimub maaliosakonna ateljees To-217, vajalik on eelregistreerimine, kuid osalemine on kõigile tasuta.
Yogie on pilatese ja jooga põhimõtetel baseeruv treening, mille eesmärk on liikumise abil parandada kehatunnetust ning seeläbi tuua meelerahu ja tasakaalu igapäevaellu.
Treener Mairi Tamm on füsioterapeut, kes on leidnud oma suuna just vaimse tervise füsioteraapias, kus suur osa on oma kehaga kontakti loomisel ja seeläbi vaimse tasakaalu saavutamisel. Mairi usub, et liikumine on üks parimaid viise stressi maandamiseks ja mindfulnessi ehk teadveloleku praktiseerimiseks ning praktiline kogemus on näidanud, et just rahulike liigutuste kaudu on võimalik suurendada oma kehatunnetust. Osalemine on kõigile tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine: registreerumine siin.

Kolmapäeval (26.10) kell 9.00-11.00 toimub ruumis To-214 enesearengu töötuba, mis keskendub sellele, kuidas olla natukene enesekindlam, rahulikum ja motiveeritum ning mida me selleks ise teha saame. Töötuba viib läbi Anton Aunma, kes on sotsiaalpedagoog ning tegeleb ka individuaalnõustamise ja rühmajuhtimisega. Vajalik on eelregistreerimine, sest kohtade arv on piiratud. Registreeri siin.

Neljapäeval (27.10) kell 12.20 toimub Pallase raamatukogus Sandra Vabarna loeng, kus tuleb teemaks ajaplaneerimine kooli kontekstis, uni, stressi ennetamine ja puhkus.
Sandra Vabarna on ema, abikaasa, muusik, arengutreener ja ettevõtja, kelle eesmärk on olla õnnelik. See tähendab, et ta peab iga päev tegema julgeid valikuid, olema aus, elama hetkes, samal ajal luues ja hoides harjumusi, et oleks vaimset ja füüsilist energiat.

Reedel (28.10) kutsume üles kõiki pallaslasi pidama ekraanivaba päeva!
Ümberringi on väga palju segavaid faktoreid, mis võitlevad meie tähelepanu ja aja eest. Suurimaks segajaks on kõikvõimalikud nutiseadmed-ekraanid. Need tekitavad sõltuvust, sest aju saab sealt pidevalt dopamiinilakse, mis loob mõnutunnet. Seadmetes surfamine või teleka vaatamine ei ole üdini halb, aga me peame seda kõike teadlikult kasutama. (Sandra Vabarna)

Kogu nädala vältel asub Tolstoi fuajees heade mõtete pesakast, kuhu saab jätta hea sõnumi ja vastutasuks ühe endaga päeva kaasa võtta.

Olge hoitud!
Pallase üliõpilasesindus