Vaiksus / Tranquility. Helen Strom galeriis Pallas

27.10.-25.11.2023

Reedel 27. oktoobril kell 17 toimub Kõrgema Kunstikooli Pallas nahadisainiosakonna vilistlase Helen Stromi isikunäituse “VAIKSUS / TRANQUILITY“ pidulik avamine galerii Pallas keldrisaalides.

Väljapanek mõtiskleb nahadisaineri materjalikasutusest. Mis hetkel saab materjalist prügi, mida ei saa enam kasutada? Kas sinu jaoks lõpp tähendabki lõppu??

Kui aga jääkide tekkimist ei ole võimalik vältida, siis kuidas teha nii, et need jääksid ringlusesse? Iga disaineri eesmärk on ju maksimaalselt kasutada ära kallis ja väärtuslik materjal.

Juba õpingute ajal kõnetas autorit materjalide väärindamine. Ta alustas ehtebrändiga, mis loob tootmisjääkidest kõrvarõngaid. „Vaataja ette toon oma valiku töötada pressnahaga, mida valmistatakse purustatud nahakiududest, mille kasutust katsetasin Pallase lõputöös vabaajajalatsite tööstuslikuks tootmiseks ja millele ehitan ülesse oma kaubamärki. Kuid näitusega soovin avada ka oma teist poolt, andes niiviisi disaineri jaoks väärtusetu materjali kunstnikule maalide toormeks“ kõneleb Helen Strom.

Redisainides maailma saabub vaiksus.

Laupäeval 11. novembril algusega kell 12 ja 16 toimuvad Helen Stromi kuraatorituurid, kus arutletakse nii materjalide elukaare kui ka kunstniku tulevikuplaanide üle.

Pressifoto: Helen Strom. Vaiksus / Tranquility. 2023.

Lisainfo:
Helen Strom
+37255514511
helenstromdesign@gmail.com
www.helenstrom.myportfolio.com

Galerii Pallas 
galerii@pallasart.ee 
+372 734 9954 
T-L 11-18, Riia 11, Tartu 

facebook.com/GaleriiPallas