Väike koopianäitus Pallase kohvikus

Veidi selgituseks. Üliõpilaste ülesandeks oli leida Pallase raamatukogu teavikutest (või internetist) inspireeriv kunstnik ja portree, mida kopeerida. Eesmärgiks on matkida lemmikportretisti ja järgnevalt maalida samas stiilis portree juba modelli järgi.

Oleme üldmaali esimese kursuse raames koopiamaale portreedest juba mitu semestrit teinud, kuid seni on need ägedad tööd vaid hindamisel vaadata olnud.

Meie suured tänud Janikale, kes abistas tudengeid kunstiraamatute valmispanekuga, koopiate väljatrükiga, oma tehnilise ja innuka toetusega meie ettevõtmisele. Suur tänu Edithile, kes üldse selle idee välja pakkus – teha koopiamaalidest väike näitus Pallase kohviku fuajees, ja muidugi Indrekule, kes selle näituse kujundas ja üles riputas. Tänu ja kiitus meedia, skulptuuri ja nahadisaini osakondade esimese kursuse tudengitele, kes need võrratud koopiad maalisid!

Näitusel näha olevate koopiamaalide autorid: Sandra-Saskia Kärmas, Raigo Kannike, Viktor Kiss, Helen Vetik, Kirke-Triin Ritsik, Karita Jakobson, Regita Lepla, Stella Tsäko, Eva-Maria Orgmets, Carolin Reedi, Ott Villem Vackermann, Kaisa Benga, Anastasia Andrejeva, Riste Riiel, Triinu Sibul, Heldin Riga, Aljona Jeršova, Iiris Tisler, Anastasia Musakko, Tõru-Tõnn Parts, Rivo Mändmets, Marija Lopatkina, Ksenia Verbeštšuk, Anett Holter.

Koopiamaali kursuse juhendaja on Maire Aarsalu.

20.04.2022