Tudengeid tunnustati Pallase stipendiumitega disaini, kunsti ja restaureerimise valdkondades
Pallase raamatukogus kuulutati 2. detsembril välja selleaastased Kõrgema Kunstikooli Pallas valdkonnastipendiumite saajad disaini, kunsti ja restaureerimise valdkondades. Konkursil osales 32 üliõpilast kõikidest erialaosakondadest ning välja anti seitse stipendiumit erinevate projektide elluviimiseks ning valdkondliku tegevuse jätkamiseks.
Disaini valdkonna stipendiaadid on India Maria Emilia Kiisler (tekstiiliosakond, 4. kursus/ portfoolio) ja Regita Lepla (nahadisaini osakond, 4. kursus/ portfoolio). Stipendiumikomisjoni hinnangul on India Maria Emilia Kiisleril hästi vormistatud portfoolio ning mänguline lähenemine materjalile. Regita Leplal on lisaks heale portfooliole ka hea motivatsioonikiri, millest tuleb selgelt välja tema nägemus, käekiri ja kindel eesmärk.
Kunstide valdkonna stipendiumid pälvisid Lotta Karoliina Räsänen (skulptuuriosakond, 4. kursus/ portfoolio), Kadri Kalve (maaliosakond, 4. kursus/ portfoolio) ja Enlil Sonn (fotograafia osakond, 4. kursus). Stipendiumikomisjoni sõnul paistis Lotta Karoliina Räsänen silma oma loominguga ning tema portfoolio oli puhas ja ilus. Teine kunstide valdkonna stipendiumisumma jagati komisjoni otsusel kahe tudengi vahel. Kadri Kalvel ja Enlil Sonnil oli komisjoni sõnul mõlemal kindel eesmärk stipendiumi kasutamiseks ja kandideerimist toetav hea portfoolio.
Restaureerimise valdkonna stipendiaadid on Hele-Riin Juhkama (maaliosakond, 4. kursus / portfoolio) ja Triinu Kohanenkov (maaliosakond, 4. kursus / portfoolio). Hele-Riin Juhkama portfoolio annab komisjoni hinnangul suurepäraselt edasi autori enda teostatud tööde mahtu ka siis, kui tegemist on olnud grupitööga ning tema motivatsioonikiri oli põhjalik. Triinu Kohanenkovi senised tööd on portfoolios väga hästi kirjeldatud ning sealt saab hea ülevaate temast kui restauraatorist ja kunstnikust. Hästi on tähelepanu juhitud dokumenteerimisele, mis on oluline osa konserveerimis- ja restaureerimisprotsessidest.
Stipendiumikomisjoni kuulusid: Pallasest Piret Viirpalu, Lennart Mänd, Kurmo Konsa, Veiko Klemmer ja Maila Käos ning välisliikmetena Kristiina Piirisild (vilistlane, ERMi konserveerimisosakonna juhataja), Mariliis Alev (vilistlane, Eesti Disainikeskuse Ringmajanduse ja ringdisaini ekspert) ja Indrek Grigor (Tartu Kunstimuuseumi näituste osakonna juhataja).
Käesoleva aasta disaini valdkonna stipendiaadid pälvisid stipendiumi teist korda ning julgustavad neid, kes soovivad stipendiumitele tulevikus kandideerida:
Regita Lepla: “Portfoolio ja motivatsioonikirja koostamisel julgustan mõtlema kastist välja ja võtma inspiratsiooni erinevatest kirjutamise vormidest- etendused, raamatud, luuletused jne. Kindlasti pöörata tähelepanu üldisele pildile ja et portfoolio ning motivatsioonikiri moodustaks kena terviku. Muidugi on ka oluline isikupära ja pidada meeles, et enim paistaks silma tehtud tööd, vahepeal peitub võlu ka lihtsuses.”
India Maria Emilia Kiisler: “Kõige olulisem on lihtsalt kandideerida. See, kes ei küsi, ei saa kindlalt. Usu endasse: töö, mis sa teinud oled, on väärt nägemist ja tunnustust. Kui ise usud, siis hakkavad teised ka uskuma. Portfooliot koostades pean silmas, mis valdkonnas konkureerin ning kas minu valitud projektid illustreerivad seda. Projektides soovitan teha valik, kõike ei pea panema. Igasuguste valmimisprotsesside välja toomine portfoolios on hea, sest see näitab, kuidas sa mõtled kunstniku/disainerina. Tehke alati oma poolikutest töödest pilte.
Lisaks aitab kui valmis projektidest on tehtud professionaalsed fotod. Selleks soovitan julgelt teha koostööd fotoosakonna tudengitega, kellele tuleb praktika kasuks ning on aldid aitama.
Portfoolio ja motivatsioonikiri peaksid toetama üksteist. Motivatsioonikiri on ülioluline, sest tugevaid portfoolioid on palju ning oskus endast rääkida ja oma töid tutvustada eristab sind kandideerijana. Motivatsioonikiri on justkui kaitsekõne. Seal saad seletada, mida oma projektidest õppinud oled ning mida see sinu kui kunstniku/disaineri kohta ütleb. Sammuti on oluline stipendiumi taotlemise põhjus. Mõtle, mida sa teeksid, kui sind rahastataks. Too see kindlasti välja ja ole konkreetne.
Lõpetuseks arvan, et tunnustus on suure töö vili. Ärge kartke tööd teha. Projekte sajab koolis uksest ja aknast sisse, haarake kinni neist, mis köidavad ning tehke julgelt.”
Pallase valdkonnastipendiumi eesmärk on üliõpilaste erialase ja valdkondliku tegevuse väärtustamine. Stipendium antakse välja üks kord õppeaastas Pallase valdkondlikult aktiivsele ja heade õpitulemustega üliõpilasele. Kandideerimiseks pidid üliõpilased esitama portfoolio ning motivatsioonikirja, andmaks ülevaate senisest valdkondlikust tegevusest ja stipendiumi kasutamise eesmärkidest. Vt ka stipendiumi statuut.
Lisainfo: Piret Kaevats Pallase kommunikatsioonijuht piret.kaevats@pallasart.ee
See veebisait kasutab küpsiseid, et saaksime pakkuda teile parimat võimalikku kasutuskogemust. Küpsiste teave salvestatakse teie brauserisse ja see täidab selliseid funktsioone nagu teie äratundmine, kui naasete meie veebisaidile, ja aitab meie meeskonnal mõista, millised veebisaidi jaotised on teile kõige huvitavamad ja kasulikumad.
Rangelt vajalikud küpsised
Rangelt vajalik küpsis peaks olema alati lubatud, et saaksime salvestada teie eelistused küpsiseseadete osas.
Kui keelate selle küpsise, ei saa me teie eelistusi salvestada. See tähendab, et iga kord, kui seda veebisaiti külastate, peate küpsised uuesti lubama või keelama.
3rd Party Cookies
See veebisait kasutab Google Analyticsit anonüümse teabe kogumiseks, näiteks saidi külastajate arvu ja populaarseimate lehtede kohta.
Selle küpsise lubatuna hoidmine aitab meil oma veebisaiti täiustada.
Lubage esmalt rangelt vajalikud küpsised, et saaksime teie eelistused salvestada!