Tekstiilitudengit tunnustati Noore käsitöömeistri auhinnaga

Pallase tekstiiliosakonna üliõpilane India Maria Emilia Kiisler pälvis Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu poolt välja antava tunnustuse Noor käsitöömeister. Tunnustuse juurde kuulub ka Kultuurkapitali preemia. Palju õnne!

Pallas tõi kandidaadi esitamise põhjenduses välja selle, et lisaks heale tehnikate valdamisele suudab üliõpilane pakkuda tuttavatele tehnikatele uudseid lahendusi. Samuti peab India Maria Emilia Kiisler oma töös oluliseks jätkusuutlikkust ja kohaliku materjali kasutamist ning tutvustamist. Tema töid iseloomustab aga julge käekiri, selged otsused ja läbimõeldud detailid. Pallase tekstiiliosakond hindab India Maria Emilia Kiisleri erialaste oskuste kõrval kõrgelt ka üliõpilase head ja avatud suhtlemisoskust ning tahet oma teadmisi ja oskusi vajadusel ka teistega jagada.

“Kunstitudengina on India enda töödes toetunud traditsioonilistele käsitööoskustele ning vaatamata noorele eale on ta oma oskusi meisterlikult kasutanud ja kaasaegsel viisil esitlenud,” sõnas Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu juhatuse esimees Liina Veskimägi-Iliste.

Noor käsitöömeister on Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu poolt välja antav tunnustus kuni 26-aastasele, käsitööerialal õppivale noorele. Preemia eesmärk on märgata ja toetada noori käsitööhuvilisi, suunata tähelepanu nende tegevusele ja toetada nende loomingulist arengut. Preemia saaja valib käsitööliidu juhatus. 2019. a pälvis sama tunnustuse tekstiiliosakonna nüüdne vilistlane Anett Niine.

Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit tegi tunnustuse saaja teatavaks 95. sünnipäeva üritusel, mis toimus 10. veebruaril 2024. India Maria Emilia Kiisler esitles liidu tänupeol ka valikut oma kollektsioonist.

India Maria Emilia Kiisler on pälvinud 2023. a ka Pallase valdkonnastipendiumi disaini valdkonnas ning parimale Pallase tekstiilitudengile välja antava Tartu valla stipendiumi. Stipendiumikomisjonid tõid välja, et ta on selgete eesmärkidega tudeng, kes on leidnud oma eristuva isikupärase käekirja ja niši, kus tegutseda.

Kaanefotol India Kiisler MPT 2023 etendusel, fotograaf Lisette Laanoja