Tekstiiliosakonna vilistlased pälvisid mainekad moeauhinnad

Foto Annika Kiidron-Roomets erakogu

 

19. oktoobril kuulutati moeüritusel Tallinn Fashion Week välja tänavused Kuld- ja Hõbenõela auhindade saajad. Kuldnõela pälvis Pallase tekstiiliosakonna vilistlane Triinu Pungits ning Hõbenõela sai samuti Pallase tekstiiliosakonna vilistlane Annika Kiidron. 

Varasemalt ka Hõbenõelaga tunnustatud disainer Triinu Pungits kirjeldab oma värsket kollektsiooni järgnevalt: “Hetke olukord soosib tulla tagasi mõtte juurde ja soovida, et see maailm kestaks veel (mõnda aega). Moemaailm vôiks liikuda uuele tasandile, astuda sammuke kõrvale, võtta vastutust ka väiksematel tasanditel.” Selle idee tuules on Pungits kasutusele võtnud juba olemasolevaid lemmikuid varasemast loomingust, kombineerides neid paari-kolme uue tootega. “Muutuste tekkeks vajame ka uut energiat,” lisab moelooja. (allikas: Anne&Stiil).
Triinu Pungits on erakordne looja. Teda kirjeldab äärmiselt vali vaikus ja silmapilkselt silma paistev tagasihoidlikkus. Pungitsa moeshow vapustas igast vaatest – nii rõivaste, jumestuse, aksessuaaride kui isegi kõnnakuga. (Allikas: Postimees)

Annika Kiidron nimetab end pigem kunstnikuks kui disaineriks, sest ta on keskendunud peamiselt kordumatute ainueksemplaride valmistamisele, mis teinekord võivad võtta aega isegi kuni aasta. Bränd peab au sees käsitööd, traditsioonilisi tehnikaid, aegajalt oma kollektsioonides vääristades ja väärindades ka vana käsitööna valminud tekstiile. (allikas: Anne&Stiil)
Kiidron ei loo iial tähenduseta asju. Tema terav sotsiaalne närv nägi ette pandeemia puhkemist ja kliimakriisi hoogustumist. “Mulle on hästi oluline et minu loomingus oleks lugu. Mitte keegi ei vaja tänapäeval järgmist pulsti riidekappi, meil on liiga palju riideid. Me tahame toodet koos looga, mida sa kannad endaga kaasa elu lõpuni.” (Allikas: Postimees)

 

Loe lisaks:

Anne&Stiil: VAATA JÄRELE | Triinu Pungits, Annika Kiidron, Anu Tera ja teised. Imetle lummavaid Kuldnõela gala kollektsioone täispikast videost

Postimees: Kuldnõela võitis Triinu Pungits

 

Kaanefotol Annika Kiidroni lõputöö “TC1 digitaalsel žakaarteljel kootud mantli prototüüp”. Juhendaja Kairi Lentsius. Foto Andero Kalju