Tekstiiliosakonna vilistlased pälvisid mainekad moeauhinnad

Foto Annika Kiidron-Roomets erakogu

 

19. oktoobril kuulutati moeüritusel Tallinn Fashion Week välja tänavused Kuld- ja Hõbenõela auhindade saajad. Kuldnõela pälvis Pallase tekstiiliosakonna vilistlane Triinu Pungits ning Hõbenõela sai samuti Pallase tekstiiliosakonna vilistlane Annika Kiidron. 

Varasemalt ka Hõbenõelaga tunnustatud disainer Triinu Pungits kirjeldab oma värsket kollektsiooni järgnevalt: “Hetke olukord soosib tulla tagasi mõtte juurde ja soovida, et see maailm kestaks veel (mõnda aega). Moemaailm vôiks liikuda uuele tasandile, astuda sammuke kõrvale, võtta vastutust ka väiksematel tasanditel.” Selle idee tuules on Pungits kasutusele võtnud juba olemasolevaid lemmikuid varasemast loomingust, kombineerides neid paari-kolme uue tootega. “Muutuste tekkeks vajame ka uut energiat,” lisab moelooja. (allikas: Anne&Stiil).
Triinu Pungits on erakordne looja. Teda kirjeldab äärmiselt vali vaikus ja silmapilkselt silma paistev tagasihoidlikkus. Pungitsa moeshow vapustas igast vaatest – nii rõivaste, jumestuse, aksessuaaride kui isegi kõnnakuga. (Allikas: Postimees)

Annika Kiidron nimetab end pigem kunstnikuks kui disaineriks, sest ta on keskendunud peamiselt kordumatute ainueksemplaride valmistamisele, mis teinekord võivad võtta aega isegi kuni aasta. Bränd peab au sees käsitööd, traditsioonilisi tehnikaid, aegajalt oma kollektsioonides vääristades ja väärindades ka vana käsitööna valminud tekstiile. (allikas: Anne&Stiil)
Kiidron ei loo iial tähenduseta asju. Tema terav sotsiaalne närv nägi ette pandeemia puhkemist ja kliimakriisi hoogustumist. “Mulle on hästi oluline et minu loomingus oleks lugu. Mitte keegi ei vaja tänapäeval järgmist pulsti riidekappi, meil on liiga palju riideid. Me tahame toodet koos looga, mida sa kannad endaga kaasa elu lõpuni.” (Allikas: Postimees)

 

Loe lisaks:

Anne&Stiil: VAATA JÄRELE | Triinu Pungits, Annika Kiidron, Anu Tera ja teised. Imetle lummavaid Kuldnõela gala kollektsioone täispikast videost

Postimees: Kuldnõela võitis Triinu Pungits

 

Kaanefotol Annika Kiidroni lõputöö “TC1 digitaalsel žakaarteljel kootud mantli prototüüp”. Juhendaja Kairi Lentsius. Foto Andero Kalju

Kõrgem Kunstikool Pallas
Privaatsuse ülevaade

Privaatsuspoliitika

Kõrgema Kunstikooli Pallas veebilehe külastamine

Kõrgema Kunstikooli Pallas veebileht kasutab küpsiseid, et saaksime pakkuda parimat võimalikku kasutuskogemust.

Veebilehe külastamisel piirduvad külastaja kohta kogutavad ja säilitatavad andmed kasutatava arvuti veebilehitseja ja operatsioonisüsteemi tarkvaraversiooniga, millist seadet kasutatakse, külastamise ajaga (kellaaeg, kuupäev, aasta), kui kaua ja millistel veebilehtedel viibitakse ning äratundmine, kui naasete veebisaidile. Veebilehe külastamisel külastaja kohta kogutavaid ja säilitatavaid andmed ei ole võimalik seostada konkreetse isikuga. Kogutud andmeid kasutatakse veebilehe korrektseks toimimiseks ja mugavamaks kasutamiseks ning külastusstatistika tegemiseks, et selle põhjal veebilehte arendada ja veelgi külastajasõbralikumaks muuta.

Küpsised võivad olla loodud ka erinevate väliste teenusepakkujate poolt, kelle abil täiustame veebilehte (näiteks Facebook või Google). Kasutajad loetakse küpsistega nõustunuks, kui veebilehitseja seadistustes on lubatud küpsised. Kui nendega ei nõustuta, siis võivad mõned veebilehe funktsioonid olla piiratud.

Isikuandmete töötlemisest ja teabenõude esitamisest: https://pallasart.ee/korgkoolist/teabenoue-ja-isikuandmed/