Tekstiiliosakonna vilistlane võitis Pärnu riigimaja kunstikonkursi

Pallase tekstiiliosakonna vilistlane Maryliis Teinfeldt-Grins saavutas Pärnu riigimaja kunstikonkursil esikoha teosega „Kodutee“, mille kujundus viitab Pärnu kesklinna maastikule. 

Žürii tõstis võidutöö puhul esile taktiilsust ja materjalivalikut, mis annab võimaluse kunstiteost kogeda ka vaegnägijatele. Abstraktne ja värviküllane kaasaegne tekstiilikunsti teos on teostatud torketikandi tehnikas, teose värvipinnad ja kujundid on reljeefselt eristuvad. Teos „Kodutee“ valmib 2022. aasta kevadel.

Kunstikonkursi žüriisse kuulusid Pärnu riigimaja hoone rekonstrueerimisprojekti sisearhitekt Evely Nurk, Eesti Kunstnike Liidu esindajad Liina Unt ja Andrus Joonas, Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingu esindajad Maarin Ektermann ja Gregor Taul ning Riigi Kinnisvara esindaja Kärt Vabrit.

Maryliis Teinfeldt-Grins on oma erialal aktiivselt tegutsev noor kunstnik, kes viimase aasta jooksul on üles astunud mitmete isikunäitustega. Autor jätkab Pallase lõputööst alguse saanud maastike uurimise teemat, vaadeldes maastikke samaaegselt nii isiklikust kui üldisest aspektist. Näitus “luba ma igatsen sind, luba ma uotan” Hiiumaal Nelja Nurga galeriis tõi vaatajate ette neli suuremõõtmelist tikandit, milles kohtuvad omavahel maastik ja loojutustus ning milles iga lugu on ruumiline praktika, mis läbib maastikus erinevaid kohti.

Maryliis Teinfeldt-Grins on õppinud Kõrgema Kunstikooli Pallas tekstiiliosakonnas, täiendades ennast õpingute ajal ka Läti Kunstiakadeeemias. Hetkel õpib Maryliis Teinfeldt-Grins Eesti Kunstiakadeemias kaasaegse kunsti magistriõppekaval. Autor on pälvinud mitmeid tunnustusi, sealhulgas Pallase parimale tekstiilitudengile välja antava Tartu Valla loomestipendiumi, Eesti Kultuuriministeeriumi poolt välja antava Eduard Wiiralti stipendiumi, Adamson-Ericu stipendiumi ning on valitud Eesti Tekstiilikunstnike Liidu preemia Aasta Noor Tekstiilikunstnik 2019 laureaadiks.

Rohkem infot siin: https://www.rkas.ee/et/uudised/akadeemia-2-aadressil-asuva-parnu-riigimaja-kunstikonkursi-voitis-maryliis-teinfeldt-grinsi

Kaanefotol Maryliis Teinfeldt-Grins “Kodutee” lähivaade