Tekstiiliosakonna tudengite kudumite näitus Muhu Muuseumis

Kõrgema Kunstikooli Pallas tekstiiliosakonna üliõpilased esitlevad Muhu Muuseumis 2. juulil avataval näitusel „Ega seast villa saa“ kohalikust villast valmistatud kudumeid. Väljapanekus on esindatud moeetenduse jaoks valminud kollektsioonid, lõputööd ning tootekonkursside võidutööd.

Muhu Muuseumis avatavas väljapanekus on eksponeeritud näiteid kollektsioonidest „Ute“ (autorid Merily Mikiver ja Marion Mölder), „Kihtimisi“ (autorid Johanna Mauer ja Brigita Kasemets) ja „Hinga“ (autor Lisette Laanoja). Liisi Tamm tutvustab näitusel kampsunit lõputööna valminud kollektsioonist „Ela minus” ja Anett Niine eksponeerib näidet kollektsioonist „Karge”.
Näitusel on esindatud on ka 2020-2022. aastal koostöös Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liiduga toimunud tootekonkursside võidutööd – kindad „Klick” (autor Marge Allik) ja müts „Tindik” (autor Andrea-Martha Teesaar).

Pallase tekstiiliosakonna tudengite süsteemsed kokkupuuted kohaliku lambavillaga said alguse 2015. aastal MTÜ MuhuMaaLammas ühe eestvedaja, Eesti Maaülikooli vanemteadur Kadri Tali eestvõttel. Perioodil 2015-2018 käisid tekstiiliosakonna esimese kursuse tudengid Liina Kooli juhendamisel materjalitöötluspraktika raames Muhus, Kallaste külas, Vanaelu talus lambavilla sorteerimas ja pesemas. Sellest kogemusest julgustatuna on Pallase tekstiiliosakond teinud koostööd Eesti villavabrikutega ning testinud Eestis kasvanud lammaste villast kedratud lõngu silmuskoeliste toodete ja moekollektsioonide loomisel. Eesti villa teemal on kaitstud mitu lõputööd ning osaletud kollektsioonidega moeetendustel Mood-Performance-Tants ja ERKI moeshow.
Näitus Muhu Muuseumis on osa Pallase lambavilla teemalisest rakendusuuringust.

Pallase näitusega samal ajal toimuvad Muhus 2. juulil üritus „Ilu Elab. Eput päe” ja 23.-24. juulil lambafestival „Aita lammas aita“. Näitus „Ega seast villa saa” on avatud 7. augustini.

Näituse kuraatorid on Liisi Tamm ja Liina Kool.

Lisainformatsioon:
Liisi Tamm
Pallase tekstiiliosakonna juhataja abi
liisi.tamm@pallasart.ee

 

Kaanefoto Anett Niine silmuskudum; Foto Getter Raiend

01.07.2022