TEKSTIIL ja KOHT. Pallase tekstiiliosakonna tudengid peegeldavad isiklikke mälestusi läbi tekstiilikunsti

TEKSTIIL ja KOHT.
25.11.-18.12.2021
Galeriis Pallas

Pallase tekstiiliosakonna kolmanda kursuse tudengid peegeldavad isiklikke mälestusi läbi tekstiilikunsti

Neljapäeval, 25.11. kell 17:00 avatakse galerii Pallas projektiruumis Pallase tekstiiliosakonna tudengite näitus „TEKSTIIL ja KOHT“.

Projekti “TEKSTIIL ja KOHT” eesmärk on peegeldada autorite isiklikku kogemust läbi eksperimentaalse kanga või struktuuri, integreerides seda näituse konteksti. Kolm keskset küsimust – kes, kus, miks – peegeldavad iga autori individuaalsust ja nende loomingulist viisi esitatud küsimusi tervikuks siduda. Kõige tähtsamad olid loomingulises protsessis just küsimused ise, mitte nendele vastamine. Teose loomise käigus tegelesid tudengid erinevate teemade ja mälestustega neid taasluues ja edasi jutustades. Läbi tekstiilikunsti meediumi arutlevad autorid universaalsetel aktuaalsetel teemadel nagu kliimasoojenemine, taas- ja uuskasutus, jätkusuutlikkus jne.

Iga tudeng valis enda jaoks olulise koha ja sellega seotud tekstiilse mälestuse, mida minevikust päästa. Mälestus äratas uusi mõtteid, mis läbi oleviku filtri panid aluse kunstiteose loomisele, et jätta oma jälg tulevikku. Tudengid vaatlesid valitud kohta läbi mälu, kujutlusvõime ja ajalise dimensiooni, võttes arvesse selle geograafilist asukohta ja identiteeti, kunstilist ja esteetilist aspekt. Tõlgendades isiklikku mälestust läbi koha ja tekstiili, kerkisid esile uued teemad ja vaatenurgad. Mälestust kohandades, teisendades ja uuesti ellu äratades saab koht läbi tekstiili uue elu.

Näitusel osalevad: Brigita Kasemets, Kristiina Saaron, Gerly Eisenschmidt, Merily Mikiver, Olga Hoch, Johanna Mauer, Marion Mölder.

Juhendaja: kaasprofessor Monika Žaltauskaitė Grašienė, Vilniuse Kunstiakadeemia Kaunase osakond, tekstiilikunst ja meedia.

NB! Vastavalt Vabariigi Valitsuse piirangutele, tagab sissepääsu näituse avamisele ja väljapanekuga tutvumisele COVID-19 vaktsineerimistõend või tõend COVID-19 läbipõdemise kohta, mis pole vanem kui 6 kuud, ja maski kandmine.

Täpsem info:
Professor Aet Ollisaar
Tekstiiliosakonna juhataja, Kõrgem Kunstikool Pallas
aet.ollisaar@pallasart.ee
+372 506 7281
@tekstiilpallas

Galerii Pallas
Avatud T-L kell 11-18, Riia 11, Tartu
galerii@pallasart.ee
+372 734 9954
facebook.com/GaleriiPallas

 

Kaanefotol TEKSTIIL ja KOHT 2021. Foto Monika Žaltauskaitė Grašienė