Tartu Linnaraamatukogus on avatud nahadisaini osakonna näitus „Köitmise kunst”

 

Kõrgema Kunstikooli Pallas nahadisaini osakonna näitus „Köitmise kunst” on Tartu Linnaraamatukogu  II korruse näituseruumis avatud  24. mai- 20. juuni. Näitusel tutvustatakse üliõpilaste loomingut, pakkudes vaatamiseks õppetööna valminud köiteid, külalisraamatuid ja kunstnikuraamatuid.

Raamatuköitmine on sajanditega kujunenud traditsioon, mis pakub kunstnikule loomisrõõmu ja köidab vaatajat ka tänapäeval. Köitekunstnik teeb köiteid, mis teda köidavad ja teisi rõõmustavad. Ta paneb raamatu sisse osakese endast ja seob ennast köitega. Soov on vääristada selleks sobivaid raamatuid andes neile lisaväärtust naha- ja köitekunsti vahenditega.

Näitusel on eksponeeritud erinevates köitestiilides töid, alates klassikalisest nahkköitest kuni köiteobjektide ja autoriköideteni. Köidete kaunistuses on kasutatud nii klassikalisi tehnikaid kui ka uudseid võimalusi: leidub nahavooli, intarsiat, aplikatsiooni, pimetrükki, kuldamist ja tänapäevast lasergraveerimist ning digitrükitehnikat.

Osalejad:
Kaire Avi- Kinnunen, Tuuli Jõesaar, Riti Jänesmägi, Kerttu Karkis, Kullake Aleksandra Kask, Gerli Kelt, Gregor Kiin, Anu Kookla, Evelin Kõur, Lauri Laasik, Karmen Lumik, Liisa Lääne, Laura Martin, Katry Mets, Netty Muld, Jaan Murumets, Marit Must, Tiiu Niinemets, Märt Puusta, Riina Raudson , Kerttu Rebane, Dorel Sabre, Helene Sepp, Kaari Sibrits , Anzela Sirel, Helen Strom, Emely Sulg, Liis Tisler, Anni Vallsalu, Stefani Vissel.

Tööd on valminud õppejõude Rutt Maantoa, Maila Käose ja meister Tõnu Ojaperve juhendamisel. Näituse koostas Rutt Maantoa. Plakati kujundas Rein Maantoa.
Täname: Gerli Kelt, Kerli Otsa, Gregor Kiin.

köitmise kunst nahadisaini osakonna näitus